Gru 052018
 

Imienne głosowanie radnych

Rada Miasta zebrała się na II sesji w nowej kadencji. Najważniejszą zmianą jest imienne głosowanie radnych. Do tego celu zakupiono specjalny system, a imienne wyniki głosowania wraz z projektem uchwały publikowane będą w Biuletynie Informacji Publicznej (na stronie internetowej). Odtąd mieszkańcy miasta, wyborcy mogą sprawdzić jak głosował ich radny w konkretnej sprawie. Zmian w funkcjonowaniu Rady Miasta w nowej kadencji oraz uprawnień samych radnych jest na tyle dużo, iż poświęcimy temu oddzielny artykuł. 

Podczas II sesji:

Powołano komisje stałe i ich składy osobowe, a także określono wynagrodzenie Burmistrza. I tak:

Komisja rewizyjna:
Przewodniczący – Grzmiączka Marek, wiceprzewodniczący – Korzeniewski Wojciech.

Komisja Skarg i Wniosków:
Przewodniczący – Zieliński Maciej, wiceprzewodniczący – Pasternak Piotr

Komisja Budżetu i Infrastruktury:
Przewodniczący – Kędzierski Andrzej, wiceprzewodniczący – Kij Sylwia

Komisja Społeczna:
Przewodniczący – Dryzelenko Andrzej, wiceprzewodniczący – Olszewski Marek

Komisja Mieszkaniowa:
Przewodnicząca – Łagocka Iwona, wiceprzewodniczący – Rosiński Krzysztof

Komisja Uzdrowiskowa:
Przewodniczący – Naumczyk Tomasz, wiceprzewodnicząca Serwach Terasa Agnieszka

Przewodniczącą Rady Miasta jest Michalak Dorota, wiceprzewodniczący – Kabała Andrzej, Brodowski Jan

Z powyższego wynika, iż każdy z radnych prócz „gołej” diety otrzymywać będzie stosowny dodatek za pełnienie określonej funkcji w Radzie Miasta. W nowej kadencji nie powołano komisji kultury. Wynagrodzenia i diety:

Przewodnicząca Rady Miasta otrzymuje co miesiąc 1 987,27 zł diety, Wiceprzewodniczący Rady Miasta 1 232,11zł miesięcznie, Przewodniczący komisji: 1 232,11 zł miesięcznie, a ich zastępcy po 844,59 zł miesięcznie. „Goła” dieta radnego to 745,59 zł – nie dotyczy naszych radnych.

Rada Miasta ustaliła także wynagrodzenie dla Burmistrza Miasta. Zasadnicze 4 800 zł, dodatek funkcyjny 2 100 zł, dodatek specjalny 2 760 zł, oraz 13% wynagrodzenia zasadniczego tj. 624 zł. Razem Burmistrz otrzymywać będzie 10 284 zł miesięcznie. Powyższe stawki są maksymalnym jakie Rada Miasta może przyjąć. 

Pan Zdanowicz Bartłomiej podczas II Sesji Rady Miasta

Jednym z „gorących” punktów sesji był przedstawiony przez Burmistrza projekt uchwały o likwidacji Domu Środowisk Twórczych (część pomieszczeń ma zająć biblioteka). Pan Zdanowicz Bartłomiej zabrał głos podczas opiniowania przez komisje projektu uchwały dotyczącej likwidacji Domu Środowisk Twórczych w którym pełni funkcję kierownika obiektu. W krótkim wystąpieniu, stwierdził, iż uchwała ta ma drugie dno, a jej uzasadnienie w którym powołuje się na oszczędności stanowi bzdurę. Bartłomiej Zdanowicz, domniemywa, iż głównym powodem likwidacji DŚT jest powyborcza zemsta obecnego Burmistrza na jego osobie; że jako członek naszej społeczności w demokratycznych wyborach, zdecydowałem się kandydować na stanowisko Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego i jest to pokłosie tej decyzji” – powiedział m.in. pan Zdanowicz. W dalszej części wypowiedzi uzasadniał, iż podjęcie uchwały w żaden sposób nie obniży kosztów funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej. Większością głosów przyjęto uchwalę o likwidacji DŚT.

Radni wprowadzili także nowy podatek – „opłatę miejscową”, nazywaną także klimatyczną tudzież uzdrowiskową. Każdy gość, turysta, który przenocuje w naszym mieście uiści 3 zł tejże opłaty z każdą dobę pobytu. Inkaso pobierane będą w hotelach, pensjonatach itp. z tego tytułu otrzymają 5% prowizji. Jak stwierdził radny Kędzierski, w naszym mieście ogromnie wzrasta ruch turystyczny, więc opłata przyniesie wymierne korzyści do budżetu miasta.

Podjęto także uchwałę na mocy której o 20 % obniża się podatek od środków transportu. W uzasadnieniu do projektu uchwały Burmistrz podał, iż obniżenie podatku ma na celu zwiększenie zainteresowania obszarem gminy miejskiej, jako miejscem do rozwoju działalności gospodarczej. W 2016 r. zakładane wpływy z podatku od środków transportu miały wynieść 250 000 tys zł, jednak realny dochód wyniósł zaledwie 134 230,56 zł.

W interpelacjach radna Łagocka zażądała, wykazu zaległości operatora Term Warmińskich wobec lidzbarskich wodociągów, rachunków, oraz podjętych działań w celu wyegzekwowania zaległości. Także informacji na temat ilości badań wodomierzy i kto je przeprowadzał. Zgodnie z nowelą ustawy, treść interpelacji oraz odpowiedzi będą zamieszczane na BiP.

Mieszkańcy Legionów zgłosili problem z kotami wolno żyjącymi na ich osiedlu. Wg. przedstawiciela mieszkańców, jeden z lokatorów bloku systematycznie dokarmia zwierzęta, przez co okolice ich mieszkań przypomina koci „wychodek”. Koci problem przekazano Burmistrzowi. Prezes klubu piłkarskiego lidzbarskiej Polonii, zaapelował do Rady Miasta o przyznanie klubowi dodatkowych funduszy, bowiem Polonia Lidzbark chce wejść do IV ligi, stać się poważnym klubem ligowym. 

Całość sesji w nagraniu wideo do obejrzenia na stronie BiP lidzbarskiego urzędu.

 Posted by at 11:31 am

358
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Merida

A co z wadami postawy, bo chyba niewypał ogromny, rezultatem czego są szkoły obstawione meblami, które nie spełniają swojej funkcji. Szkoda słów na te sztandarowe rewelacyjne programy i innowacje.

bogda

W planach LW miasta boisko na Orneckiej z kortami do piłki plażowej 1.100.000.00 zł. PlN, ile mają dołożyć mieszkańcy naszego miasta ?

podatnik

Chore. Ludzie nie mają gdzie mieszkać – brakuje mieszkań, ale za to będą mieli gdzie grać w… piłkę plażową.

Kyle XY

Jak w Brazylii . Slamsy, ale na plaży można w piłkę pograć.
Tylko tam jest ciepło.

krzysztof

dziś nadeszła tragiczna wiadomość z Gdańska…nie żyje Piotr Adamowicz,, prezydent miasta Gdańsk…. Odszedł człowiek i polityk … Odszedł polityk, który miał przed sobą wielką przyszłość. .młody człowiek miał 53 lata…..a ja zadaje sobie pytania …jaka jest dziś polityka?

obywatel LW

I do tego Owsiak odchodzi w WOŚP 🙁
Niektóre pisiory pewnie otwierają szampana…

krzysztof

zachowaj apolityczność

bogda

Gdzie Jerzy Owsiak odchodzi ?

gość
Załamka

Nie pisz bzdur to wszystko jest efektem walki po trupach o władzę i koryta , a nikogo nie obchodzi szary człowiek i jego problemy różnej natury. Chora jest polityka państwa, każda opcja ,która dorwie się do władzy narzuca swoje !

Załamka

Pamiętajmy ,że całe to tragiczne zdarzenie w Gdańsku jest tragedią dwóch rodzin , ofiary i sprawcy. Powstrzymajmy się od nie stosownych wpisów. Szkoda każdego czlowieka.!!!

zaniepokojony

Milczenie jest przyzwoleniem. Trzeba o tym mówić.

Och

Gadka nic tu nie da , trzeba mądrze działać ,mowie nienawisci mówić głośne nie !

gość

Na Facebooku pojawiają się „chore komentarze” zwolenników jedynej słusznej partii… Sami poczytajcie…

comment image?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=9062d6ce8a9c509308530ceba2a77c16&oe=5CD1D6DC

gość

comment image

gość

Co do Owsiaka… on biedny był zastraszany to tego stopnia, że musiał opuścić WOŚP. Czytając te chore komentarze powyżej już nic mnie nie zdziwi w tym kraju.
Pozostaje jedynie wyjechać tam gdzie można godnie żyć, i tam gdzie nie ma ludzi chorych z nienawiści. Smutne, ale prawdziwe 🙁

Porto

Nie narobił się syn milicjanta w życiu, więc do końca życia mu wystarczy. Teraz biznes przejmie jego żona 🙂 lub inny członek rodziny od złotego melona.
Polecam blog matki kurka w tej sprawie.

Siekiera

Polityka jest taka, jaka „kupowana” jest przez wyborców. Najwyższy czas na autorefleksję.

zaniepokojony

Nie wiem jak ty ale ja wolę oglądać parady równości w Berlinie niż obrazy, które widziałem z Gdańska w polskiej telewizji.

krzysztof

a wprasie pojawiają się komentarze.. Interesujące mogą być także dalsze losy samego mordercy, czyli Stefana W. Wczoraj ujawniono, że podczas 5,5-letniej odsiadki rozpoznano u niego schizofrenię.

Zgodnie z art. 31 obowiązującego w Polsce kodeksu karnego: „Nie popełnia przestępstwa, kto z powodu choroby psychicznej, upośledzenia umysłowego lub innego zakłócenia czynności psychicznych, nie mógł w czasie czynu rozpoznać jego znaczenia lub pokierować swoim postępowaniem. Jeżeli w czasie popełnienia przestępstwa zdolność rozpoznania znaczenia czynu lub kierowania postępowaniem była w znacznym stopniu ograniczona, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary”.’a wy co o tym sądzicie??

Och

Nie leczona schizofrenia jest chorobą niebezpieczna

To jest chore

A w odpaciu zarzutów -Magik z butelką

ten-or

czy komisja uzdrowiskowa podjęła jakieś działania w powyższej sprawie ?

Komisja -buhaha

Buhaha aż monitor oplułem

Portos

Nie dało się wyciszyć sprawy? Baron będzie niepocieszony. Na pewno się starali:) szczególnie ci z PO 🙂

Mietek

Oj chyba nie po to została powolana

pewien bezrobotny

Mam pytanie. Chciałbym złożyć zażalenie tudzież skargę na niekompetentnego urzędnika z PUP, który przez ostatnie kilka miesięcy wypisał mi KILKA skierowań do tej samej firmy, na to samo stanowisko, za takie same pieniądze (minimalna krajowa). (Firma z branży szklarskiej.) Czy napisanie i wysłanie takiego pisma do Starostwa, któremu podlega PUP przyniesie jakiś skutek? Czy sprawę kierować od razu na „wyższy szczebel”?

krzysztof

to były czasy.pół roku pracy a potem kuroniówka 1,5 roku

Rybka

Ciekawe czy kiedyś Ci przejdzie przez myśl, że nie wszyscy mogą robić wszystko. PUP nie ma dla Ciebie innej propozycji bo wielu pracodawców nie chce pracowników z PUP i szuka ich na własną rękę a ty powinieneś zamiast oglądać się na PUP (pewnie ubezpieczenie) zacząć szukać sam pracy o ile jest prawdą, że chcesz pracować w co osobiście wątpię.

gość

Oferty w internecie OLX itd… to w większości głodowe stawki za najniższą krajową. W PUP jest podobnie.

krzysztof

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek wieczorem ostrzeżenia dla północnych województw przed marznącymi opadami i silnym mrozem..IMGW zaleca śledzenie komunikatów pogodowych. więc warto patrzeć za okno i cieszyć się zimą,która gości w w Lidzbarku…widać ,że zima nie zaskoczyła.w mieście nie ma awarii CO..drogi w powiecie przejezdne

Obiektywany

Dopisz -Nie ma tez pracy ,ale cieszmy się zimą .

gość

Nawet Ukraińcy w Polsce się buntują, bo nie chcą harować za 15 zł/godź. Hehe…
A polak pokornie głowa w dół i marsz do roboty za najniższą 🙂

http://www.wykop.pl/ramka/4739721/bunt-pracownikow-z-ukrainy-w-polsce-za-15-zl-h-nie-bedziemy-tyrac/

bezrobotny91

Ukrainiec bardziej się szanuje niż polak we własnym kraju, serio?

parekijowi

Pogonić, pogonić, jeszcze raz pogonić, to i stawki wzrosną

bogda

Mamy zimę więc jest i śnieg a do tego skandaliczne wykonywanie swoich obowiązków przez spółkę pgk oczyszczania miasta dotyczy konkretnie chodników, przejść z chodnika na drugą stronę przez jezdnię oraz oczyszczania chodników prowadzących do bloków jest nie do przyjęcia. Jest bardzo ślisko ! Pracownik owszem posypuje solą z piaskiem, ale w śnieg, odkąd mamy opady śniegu ani jeden raz śnieg nie był odgarniany a powinien. Garścią sypie trochę tej mieszanki i zawsze w śnieg, dlatego powstała warstwa nierówności po której bardzo ciężko i niebezpiecznie się poruszać pieszym. Skąd taki sposób na chodniki w mieście w czasie zimy ? Prawdopodobnie pgk wynajmuje firmę z Ornety ? W LW nie ma ludzi do pracy ? Jak jest w rzeczywistości ? Dopiero mamy drugi tydzień zimy i partactwo wykonywanej pracy, która wiąże się ze zdrowiem i bezpieczeństwem mieszkańców, to bardzo odpowiedzialna praca.

Wujek dobra rada

Nie przesadzałbym. Nikt nie jest w stanie odśnieżyć wszystkich chodników w mieście w jednej chwili. Aby tak się stało, musiałyby w tym celu zostać uruchomione środki nieadekwatne do potrzeb i zapewne możliwości. W weekend odwilż i popłynie samo. Zanim to jednak nastąpi, to polecam lepsze buty i np. spacer z dzieckiem na sankach. Zawsze wszystko musi być źle? Czy to takie zaskakujące, że śnieg czy lód jest śliski? Wszędzie tylko eksperci co płacą podatki i wymagają, a pracują to tylko partacze.

ten-or

zaskoczyła, oczywiście pamiętam prawdziwe zimy i perfekt odśnieżone chodniki i ulice, a teraz tragedia,…

bogda

Dokładnie, chodniki były zamiatane nawet zimą a przejścia odkuwane łomem z lodu. Teraz nie ma takich zim i nie dają rady i ludzie starsi łamią ręce, nogi lub biodro. Wystarczy zobaczyć ilu ludzi musi jechać do Bartoszyc do szpitala bo w LW nie zajmują się złamaniami lub pęknięciami kości. Do czego, to doszło ? Mamy piękny zabytkowy szpital, to dlaczego musimy jeździć do Bartoszyc ?

Portos

To być może również aspekt finansowego niedostatku po tzw. cudownym turystycznym rozwoju miasta czy powiatu czyli powstania dziury finansowej ..skoro co roku z braku zimy się jakoś udawało.

Załamka

A ja uważam ,że zbyt wielu prezesów.

Siekiera

Nie da się uniknąć trudnych warunków, kiedy na przemian pada, topi się i zamarza… i tak nawet kilka razy na dobę. Kiedyś zimy były „troszkę” inne. Duża liczba urazów, to niestety także efekt statystyki. W mieście żyje chyba znacznie większy odsetek starszych ludzi niż 30-40 lat temu. Łomy wobec dzisiejszych polbruków chyba nie byłyby wskazane.
A szpital – to prawdziwy problem. Patrząc w jego stronę raczej czuję dreszcze na plecach i na pewno nie z powodu jego piękna.

Załamka

Paniom rządzącym w szpitalu należałoby już podziękować

ten-or

ponieważ jak się połamie to musi swoje odleżeć, a tak to jeszcze sobie pojeździ , a przy okazji zwiedzi Bartoszyce,ot taki prezent z NFZ, a swoją drogą to dla dalszego zdrowia pacjenta lepiej, że do Bartoszyc.

Mietek

Minął kolejny miesiąc po wyborach… kolejna wypłata dietki a jak na razie żaden nic nie zrobił tylko pierdzi w stolek

Biedakowo

Jesteś bezrobotnym, patologicznym, pijącym dzieciorobem po podstawówce? Dostaniesz darmowe i wyremontowane mieszkanie, 500+ i inne zasiłki, darmowy opał, darmową żywność z opieki społecznej…

Jesteś wykształconym i cięzko pracującym? Nic nie dostaniesz. Baa… nie jest Cię stać nawet na mieszkanie.

DOŚĆ TRAKTOWANIA LUDZI PRACUJĄCYCH JAK ŚMIECI !!!

Biedakowo Warmińskie

ps. Oferta pracy za 290 PLN /mc dalej aktualna… Taki hajs i nie ma chętnych?
290 PLN co prawda nie starczy nawet na wynajem pokoju w jakiejś melinie, ale za to można kupić sobie namiot i rozstawić kolo urzedu miasta i koczować.

podatnik

Gdybym pracował w PUP i nie mógł znaleźć pracy mając na to… nawet kilka lat dla… tysięcy bezrobotnych mieszkańców powiatu bym chyba ze wstydu zapadł się pod ziemię, a już na pewno wypowiedział umowę o pracę i zwolnił miejsce dla ludzi bardziej kompetentnych. Absurd goni absurd… Bezrobocie 16,9% w Powiecie Lidzbarskim, a Braniewskim i Bartoszyckim jeszcze gorzej… co za wstyd !!! Niestety w Polsce nikt nie ocenia efektywności pracy urzędników tak, jak ma to miejsce w prywatnych firmach. Niewątpliwie stąd się biorą takie patologie finansowane za pieniądze podatnika. „Dobra zmiana” nic tu nie zmieniła… NIC.

Była radna

Czyli jest moze tak jak piszę Aleksandra ,ze pilnują dotacji na własne interesy !

Ciekawe

Czyli trzeba się zainteresować pseudo działalnościami zatrudnionych tam ludzi ,ich działalnościami co dochodu nigdy nie wykazały ale dotowane są przez lata .

Była radna

Pod jaki podmiot podlega nasz lidzbarski Urząd Pracy ,trzeba zgłosić sygnał o kontroli tychże fikcyjnych , przynoszących straty przez lata, a dotowanych interesów.!

Rybka

Zgłoście po prostu a nie piszecie. Osoba posiadająca wiedzę o przestępstwie jest zobowiązana taki fakt zgłosić stosownym służbą.

Załamka

Powiatowy Urząd Pracy tak brzmi nazwa,. więc wiadomo pod kogo podlega.

hahaha

Przecież w powiecie wszystko wiedzą ale nic nie zrobią bo tam pracują ich „ludzie układowi

T.K.

A ja się łudziłem kiedyś ,ze oni są po to aby pomagać znaleźć zatrudnienie . Wstyd!

JMT

Trzymałbyś się stołka jak każdy inny urzędnik, bajeczki o zwalnianiu się zachowaj dla siebie. I oczywiście ocena efektywności urzędników jest zasadna, aczkolwiek ma ona sens wyłącznie gdy idzie w parze z analizą bezrobotnych. Ile z tych osób utrzymuje status bezrobotnego dla ubezpieczenia i możliwości korzystania z innych form wsparcia, okupując w międzyczasie Grzechotki czy inne przejścia graniczne. Niewątpliwie wysokie bezrobocie koreluje z przemytem. Koniec końców osób które faktycznie chcą pracować jest kilka procent, a reszta pieniędzy podatników idzie na osoby, które nigdy się pracą nie zhańbią, a na pewno nie tą legalną.

podatnik

Honor jest ważniejszy niż trzymanie się stołka.

gość

Dla jednych tak, dla innych nie.

Portos

Można …. honorowo …. trzymać się stołka np. w pozycji wyprostowanej 🙂 Tak czynią to od lat radni wielu miejsc w Polsce i Lidzbark nie jest wyjątkiem. To rozmywanie odpowiedzialności za podjęte decyzje pasuje wszystkim. Liczy się prestiż i władza oraz ciche profity, bo niektórzy byli tam dla nich.

Biedakowo Warmińskie

Ubezpieczenie to można sobie prywatnie opłacić, nie trzeba PUP. Ludzie zarejestrowani w PUP w 90% faktycznie szukają pracy. A pozostałe 10%(przemytnicy, szara strefa itd) gdyby zaproponować im NORMALNĄ pracę za NORMALNE wynagrodzenie poszli by do takiej pracy…

Rybka

ubezpieczenie od czego i jakie, jakie prywatne ubezpieczenie za kilkaset zł miesięcznie da ci pełne leczenie szpitalne ? albo masz firmę albo ubezpieczenie u pracodawcy. Jak stać Cię na pełne prywatne ubezpieczenie to jesteś bardzo bogaty i wtedy mówimy o osobie nieaktywnej zawodowo a nie o bezrobotnej i do tego Kliencie PUP. Jakie pierdoły wy tu piszecie.

Ula

„w 90% faktycznie szukają pracy”? Dawno już nie słyszałam tak dobrego dowcipu 😀

Rybka

Bezrobocie to fikcja a większość bezrobotnych w PUP to cwaniaki lub lenie. Realne bezrobocie to 3-5% nawet w LW reszta kombinuje jak nie pracować. Jak ktoś naprawdę nie ma pieniędzy to nie pisze głupot typu za miej niż 5000 zł to niegodne pracować. Więc przestańcie pisać tu, że aby mieć pracę trzeba się zarejestrować w PUP. Pracy jest pod dostatkiem i w Polsce i całej europie i w okolicach LW pewnie też tylko jak się jeździ na saksy to potem trzeba się gdzieś ubezpieczyć i do tego tak naprawdę potrzebny jest PUP. Dla tych, którzy nie chcą pracować powinny być obowiązkowe prace społeczne i spotkania z psychologiem w zamian za ubezpieczenie.

Rysiek

Daj mi pracę, proszę. Jestem osobą niepełnosprawną ale nie na tyle by mieć rentę. Mam kwalifikacje by pracować umysłowo. Co pan poleca? Słucham. Gdzie się zgłosić?

Rybka

Panie Ryszardzie jakie ma Pan kwalifikacje i jakie doświadczenie i w jakiej konkretnie pracy się Pan widzi. Gdzie Pan ostatnio aplikował o pracę i kiedy. Czy przeszedł Pan, kiedy i jakie kursy, szkolenia, studia podnoszące kwalifikacje. Czy uczestniczył Pan w stażach zawodowych lub czy angażuje się Pan w akcje społeczne? Jako osoba niepełnosprawna powinien być Pan dla pracodawcy „atrakcyjny” z finansowego punktu widzenia bo Pefron dopłaca do zatrudnienia pracowników. Proszę odpowiedzieć, wtedy będzie można ocenić czy jest Pan leniwym cwaniakiem czy osobą , która realnie chce powrócić/ wejść na rynek pracy i jeżeli tak to jestem przekonany, że powinien znaleźć Pan pracę.

Rysiek

Nie będę ci się Rybko tu spowiadał na forum, jak jesteś taka mądra to wystarczy, że wskażesz mi miejsce, wystarczy 1 (słownie: jedno) gdzie mogę aplikować. Zaznaczę, że niestety nie mogę podjąć żadnej pracy fizycznej. Słucham, co mam zrobić? Jest mi to obojętne gdzie, podejmę każdą niefizyczną pracę.

Wujek dobra rada

PUP

Rysiek

Wyborny żart, od dwóch lat nie przedstawili mi żadnej oferty, mimo, że zadeklarowałem, że podejmę się każdej pracy, którą mógłbym wykonywać.

Wujek dobra rada

Miałem na myśli aplikację do PUP – faktycznie miało mieć to formę żartu.

Till

Brawo!!! Widzę, że jednym wpisem można rozwiązać problem bezrobocia. Cytuje „Dla tych, którzy nie chcą pracować powinny być obowiązkowe prace społeczne i spotkania z psychologiem w zamian za ubezpieczenie.” do tego można dodać zakaz sprzedaży alkoholu do godziny 13.00 i takiego rozwiązania nie powstydziliby się najlepsi działacze partyjni w PRL.

Siekiera

Celna uwaga. Najwyraźniej Rybka popłynęła 🙂 Obowiązkowe prace społeczne to jakieś nieporozumienie. Dobrowolne wsparcie psychologa „z urzędu” dla przewlekle bezrobotnych nie wydaję się już jednak bezzasadne. Przewidując jednak rozwój „opiekuńczego” państwa PiS, raczej bardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz, że stan portfeli i psychiki przewlekle bezrobotnych, zacznie w którymś momencie badać „skarbówka”. Potem powstanie ucząd celno-skarbowo-pracy… i „nie będzie” PUP’ów :).

Till

Muszę przyznać Tobie rację, wsparcie psychologa dla bezrobotnych jest naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem. Taki bezrobotny jest narażony na nieodwracalne zmiany w psychice, (szczególnie po wizycie w PUP), ponieważ jest odpowiedzialny za bezrobocie, za niskie PKB, za emigrację zarobkową, za zaniżanie poziomu wykształcenia, za niski poziom płac w sektorze prywatnym, za słuchanie disco polo oraz za zalegający śnieg na chodnikach. Kontrola z Urzędu Skarbowego także będzie zasadno, ponieważ bezrobotni najprawdopodobniej odpowiedzialni są za wyłudzenie podatku VAT, oraz szeregu wielu innych poważnych przestępstw skarbowych.

Siekiera

Znowu ironia. Silna psychika przydatna (niezbędna) jest w znalezieniu sobie dobrego etatu – zaprzeczysz? O poziomie PKB decyduje tylko i wyłącznie poziom rozwoju gospodarki kraju. Zwyczajnie nikomu nie da się nadrobić wieloletnich (wiekowych) zapóźnień w tym temacie, zakładając nawet udział najszczerszych chęci i nieograniczonych umiejętności. Można jednak zakłamywać, koloryzować, czy wręcz zaklinać rzeczywistość… ale to tylko polityka, nic więcej – żaden cud. Emigracja zarobkowa to faktycznie duża szansa na to, aby stymulować rozwój kraju, pod warunkiem, że znaczna część zarobionych w ten sposób środków konsumowana będzie w Polsce… znacznie lepiej jednak byłoby, gdyby choć część przywiezionego kapitału z zagranicy posłużyła powstawaniu innowacyjnych start-up’ów. Zakładać jednak należy, że być może „elita” rządzących szczerze wierzy, że w wyniku ich działań właśnie cudu doświadczamy i za chwilę przegonimy w każdej kwestii starą Europę. Według TVP bezrobocia w kraju już teraz właściwie nie ma. Idąc tym tropem, w którymś momencie w ich światłych umysłach… Czytaj więcej »

Praca a parobkowanie to nie jest to samo.

Nie każdy chce być frajerem i harować za 2000PLN czyli 450 EURO/miesięcznie u Janusza, aby ten miał na nową wypasioną furę a on sam ze swojej pracy nie mógł sie utrzymać.

Praca a parobkowanie to nie jest to samo.

Jest różnica pomiędzy PRACĄ a PAROBKOWANIEM. Pracujesz wtedy, gdy stać Cię na takie podstawowe potrzeby jak mieszkanie (wynajem lub hipoteka) jakiś samochód 15-20 letni, oszczędzanie, utrzymanie żony i rozrywka tj. kino, teatr, urlop za granicą… Jak tego nie masz jesteś kimś pokroju niewolnika ekonomicznego, użytecznego PAROBKA, który pracując za jałmużnę dokłada się do bogactwa kasty prywaciarzy w mieście takim jak to.

gość

Bo to prawda – praca za 2000 to nie jest praca, to parobkowanie i napychanie kieszeni prywatnym wyzyskiwaczom.

koszulkażółta

Jeszcze raz:
– Powiaty do likwidacji !!! To przyczyna wszelkiego zła i marnotrawstwa.
– PUP-y zlikwidować natychmiast!!

gość

comment image

Tak wygląda mapa bezrobocia w woj. Warmińsko-Mazurskim.
Moje pytanie brzmi – dlaczego ludzie pracujący w PUP-ach pomimo tak rażących zaniedbań względem wykonywanej pracy dalej pracują w tych urzędach? Czy niema bardziej kompetentnych ludzi na te stanowiska? Bezrobocie rejestrowane w pow. Lidzbarskim prawie 17%, w powiecie braniewskim 22%
co to ma być? Prawie 1/4 ludzi bez pracy… nie licząc tych niezarejestrowanych… masakra.

krzysztof

pamiętam.pierwsza moja wizyta w urzędzie pracy rok 1978…jeden pokoik na poddaszu ratusza i jedna pani……a dziś.?..ile osób zatrudnia urząd ?

Gość

Naprawdę, w 1978r. był urząd pracy? Krzysztofie, czy to aby nie początki demencji?

bogda

W 1966 roku też był UP w Urzędzie Gminy na piętrze za kościołem, ale był tylko jeden pracownik p. Jurewicz.

bardziej rozsądny

i dawał radę, każdy miał godną pracę z urlopem, ochroną socjalną, wczasami itd.

krzysztof

jak widzisz i za komuny UP były///w 1978 kierownikiem owej placówki była pani Ufnalewska

krzysztof

nie znasz człowieku tematu

Aleksandra

Proponuje prześwietlić działalności (kompletnie nierentownych) osób zatrudnionych w UP ,pod kontem dotacji i będzie sporo wakatów.

Siekiera

Jak widać jeszcze długo popracują – jest co robić.

gość

Jasne. Kawusia sama się nie wypije…

Mieszkaniec

Czy ktoś zwrócił uwagę, że burmistrz zmienił pojazd służbowy? Na stronie UM brak informacji o sprzedaży poprzedniego i zakupie nowego.

Mietek

Stary podobno się zepsuł a niby toyoty takie niezawodne

Wiesiek

Sam się zepsuł? Na OLX podobno było ogłoszenie o sprzedaży granatowej Toyoty z herbem Lidzbarka Warmińskiego.

Kyle XY

Dajcie spokój, samochód mu się należał, tyle zrobił dla Lidzbarka W. (Te ścieżki rowerowe powalają). A przede wszystkim wygrał wybory, więc może dowolnie spijać piankę z piwka na koszt miasta. Teraz to możemy Mu ….. skoczyć. No chyba ,że założymy żółte kamizelki jako cichy protest. A może znowu oporniki w klapy.

podatnik

Jak mi się auto zepsuje to je naprawiam, nie kupuje nowego.

Bezrobotny

Gdzie wy byliście jak były wybory ludzie? buhahaha… teraz to możecie co najwyżej komentarz z frustracji napisać jacy to włodarze są źli.

Kyle XY

Dziwne jak te samochody służbowe psują się zaraz po wyborach . Jakaś epidemia.
Jest już nowy ? Może czarna Renault Talismann?

Xyz

Jaki był cel ogłaszania konkursu na sekretarza miasta skoro konkurs ten wygrała pani, która zajmuje te stanowisko?

Mietek

Proforma jak zawsze

API

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko Sekretarza, w mojej ocenie było „szyte na miarę” pod konkretną osobę. Proszę zwrócić uwagę, iż warunki niezbędne do pełnienia tejże odpowiedzialnej funkcji, nie przewidywały kierunkowego wykształcenia – co w mojej ocenie wydaje się niezbędnym na tym stanowisku. Cóż, pani Grzegorzewska ukończyła szkołę rolniczą…

Kyle XY

Sam sobie odpowiedziałeś. Własnie taki. I co najważniejsze został osiągnięty. To przecież sukces.
Hi,hi,hi.
Teraz wiecie na kogo głosowaliście.

Kyle XY

Czy ta Pani odeszła na emeryturę i wróciła do pracy?
Konkurs ogłoszono 20 grudnia powiedzmy o 12.00. Ja myślę, że przed 15.00. Czyli w piątek przed świętami, z terminem złożenia dokumentów do 31 grudnia do godziny 12. Tak więc po 20 mamy , sobotę niedzielę , potem wigilia,wtorek ,środa święta. A właściwie to do 2.01.2019 to długi weekend .No i po konkursie . Panie Burmistrzu, to że w samorządach organizowane są tzw. ustawki przy wyborze kandydatów na stanowiska urzędnicze to wiadomo od dawna. Ale widzę że z czasem nici coraz grubsze. Wam nie zależy na mieście i mieszkańcach , rozwoju miasta zachęcaniu młodych ,aby nie wyjeżdżali.
macie to w du… . Wstyd po prostu wstyd.

Wiesiek

Wstyd to mało powiedziane. Warto by zapytać co się stało z samochodem służbowym burmistrza. Prywatny folwark w tym urzędzie …..

Mietek

Co by się nie działo i tak większość będzie głosować tak samo za 5 lat

Kyle XY

Można, ale to nie byli by koledzy i koleżanki z partii.
Nie można pozwolić na zatrudnienie obcych, nielojalnych, jeszcze dobrze im pójdzie i rozpieprzy to system. Najlepiej powołać emerytowanego sekretarza. Jak tak dalej pójdzie to średnia w urzędzie będzie miała 40 lat . To przecież dobrze. Tylko na stanowiskach będą same osoby po 60-tce i stażyści bez wykształcenia kierunkowego.
Podobno będziemy mieli nowego prezesa PWiK.
Wiecie, kto nim będzie.
Podobno superspecjalista.
Już się boję.

API

Ponoć będzie nim obecny zastępca Burmistrza. Cóż, trudno rozstać się z mandatem radnego powiatowego (zawsze to tysiączek wpada do kieszeni w zasadzie za nic). Tymczasem, jeśli okaże się to faktem, pensja prezesa wyższa niż wice, a w starostwie jedną nogą już się jest. Czy o taki „czas zmian” walczyliśmy w 2014 r.? Zobaczymy jak będzie.

Kyle XY

„Za..dziabisty” fachowiec od wody, od lania wody.
Następne pomysły typu Termy Warmińskie.

Mietek

A kto zastępca burmistrza wtedy? Pewnie też już jasne

API

Stawiam na Piotrka hydraulika 😉

Mietek

Kiedy w końcu ktoś rozwali ta klike

Kyle XY

To bardzo dobra kandydatura. 🙂
Myślcie przyszłościowo!

Kyle XY

A ja na Tolka Banana.

ten-or

a ja na płeć piękną, idę o zakład….

ufo

to zastępca będzie grzejniki montował i rurki układał???

Kyle XY

Play się kręcił ostro przy Burmistrzu.
Może on będzie nominowany.
Jakie to wszystko śmieszne. Aż się łzy do oczu cisną, ty mój biedny Lidzbarku Warmiński.

Trombullus

No tak, piękny wyborczy garnuszek już wypełnia się truchłem i wszelkim plugastwem, żebyście na niego patrzyli i czuli jego woń do następnych wyborów. Będzie bulgotał, przelewał się i wielu radośnie wskoczy w jego cuchnącą toń żeby pławić się w jakże miłych ekstrementach wyżej usadowionych.

Kyle XY

Przekazując władzę w ręce ludzi bez wizji i pomysłu na rozwój regionu, sami sobie robimy krzywdę.
Życie miasta na kredycie oraz budowa następnych ścieżek rowerowych prowadzonych przez las, po starych nasypach kolejowych ,nie zapewni rozwoju miasta czy regionu.
Ilość bezrobotnych jest odwrotnie proporcjonalna do stanu umysłu reprezentowanego przez samorządowców. Im władza mądrzejsza to bezrobocie mniejsze. A jak bezrobocie zatrważająco duże to władza…… :).

Podatnik

MAPA WSTYDU DLA PUP-ów

krzysztof

Dziś soczelnik, czyli prawosławna wigilia….święta religijne według tego kalendarza wypadają 13 dni po świętach chrześcijańskich, tak więc właśnie dziś prawosławni, a także wierni innych obrządków wschodnich obchodzą wigilię świąt Bożego Narodzenia……..6 stycznia w Kościele katolickim przypada uroczystość Objawienia Pańskiego czyli święto Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Kończy ono obchody Bożego Narodzenia. Od 2011 r. jest to dzień wolny od pracy. Od Trzech Króli rozpoczyna się karnawał, którego zakończeniem są ostatki – wtorek przed Środą Popielcową rozpoczynającą Wielki Post…….od godz. 12:30 ulicami Dobrego Miasta przedzie Orszak Trzech Króli.a co tam w Naszym Lidzbarku??

gość z pewnego PUP

Jeżeli przez zaniedbanie urzędników z PUP jestem bezrobotnym od 2 lat i wpłynęło to na moją sytuację materialną to mogę żądać odszkodowania z tego urzędu? Jakby nie patrzeć urzędnik opłacony z moich podatków przez dwa lata nie miał czasu znaleźć dla mnie pracy zgodnej z moimi wymaganiami, za to miał czas na kawki i pogaduchy z współpracownikami. Zastanawiam się nad podstawą prawną dzięki której mógłbym złożyć pozew do sądu w sprawie zaniedbania urzędu przez które pogorszyła się moja sytuacja materialna.

cebulandia

Bezkarność i tupet urzędniczy nie zna granic… a gdyby tak urzędnik, który przez np pół roku nie może znaleźć pracy petentowi PUP sam musiał płacić pensje dla takiego bezrobotnego?

Warmianka

A może wystarczy ruszyć 4litery i samemu poszukać pracy A nie wymagać od PUP że Ci znajdzie Dla chcącego nic trudnego.

gość

To po co nam ten urząd? Słucham? Po co polski podatnik ma płacić na utrzymanie urzędnika, który przez większość czasu popija kawę? Który przez tak długi czas nie potrafi znaleść pracy osobie bezrobotnej? Skoro już płacimy podatki na ten wymysł zwany PUP to wymagajmy! Płace=wymagam!!! Widzę, że sposób myślenia Warmianki jest jeszcze zakorzeniony w PRL-u, gdzie urzędnik państwowy uchodził za „święte krowy”. Jakby Warmianka nie zauważyła ustrój się nam zmienił – i to od 30 lat…

Załamka

Z wypowiedzi Warmianki można wyciągnąć znowu jeden wniosek ” PUPy” do likwidacji !!!!!! kawkę pić w domku

Kudłaty

Z twoich podatków?

GOŚĆ

Każdy płaci podatki. Włączając w to dziecko kupujące w sklepie lizaka za złotówkę – płaci 23gr podatku VAT.

Siekiera

Coś ci się pomyliło. Opodatkowane to są dochody. Jeżeli ktoś nie rozlicza się z fiskusem i stać go na konsumpcję (w tym podatek od towarów i usług) tzn., że albo ukrywa dochody i unika podatku, albo żyje z socjalu. Formalnie zatem nie jest podatnikiem.

do nieuka.....

Głupoty piszesz. A jak ktoś miał sobie taki kaprys, że przez rok pracował na dwa etaty i odkładał pieniądze, następnie przez rok w ogóle nie pracował i żył z oszczędności?
Więc nie rozlicza sie z fiskusem i stać go na konsumpcję poimo braku pracy… I wszystko na legalu… magia?
Łyso? Nie wiem kim jesteś, ale inteligencją nie grzeszysz. Mam nadzieję, że nie jesteś urzędnikiem bo byłby wstyd…

Siekiera

Wytłumaczę ci to łopatologicznie:
– pracujesz legalnie na etacie, to jesteś podatnikiem, a twój pracodawca jest płatnikiem tegoż podatku.
– prowadząc legalną działalność, jesteś jednocześnie płatnikiem i podatnikiem.
– konsumując jesteś płatnikiem VAT, czy także akcyzy, itd… ale podatnikiem w myśl obowiązujących przepisów jest producent towaru, bądź usługodawca, który zainkasował od ciebie wszelkie narzuty (podatki).

Tak – częściowo masz rację. W praktyce to konsumpcja jest źródłem podatku VAT, ale co to zmienia? Przykładowo, idź po kredyt do banku – zapytają cię o dochody. Powiedz, że je masz, bo przecież płacisz podatki. Kupiłeś w tamtym roku 500 „lizaków” i to z VAT’em.

Wystarczająco inteligentnie dla ciebie?

do nieuka.....

Masz problem ze zrozumieniem tekstu pisanego.

Siekiera

Rozumiem, że zabrakło błyskotliwych argumentów.

o nieuka

Zabrakło mi ale cierpliwości, nie argumentów. Zupełnie jakbym dyskutował z mrówką czy pierwotniakiem, który nic nie rozumie.

Siekiera

Oszczędź sobie sił i nerwów – najwidoczniej to dla ciebie za trudne.

Profesor Ambroży Kleks

Ciekawe zatem czym jest podatek VAT

Kyle XY

Opodatkowaniem wszystkich, którzy już zostali opodatkowani w inny sposób.
Tak się zastanawiam, kiedy ruch żółtych kamizelek dotrze do Polski.

API

Nie dotrze, bowiem społeczeństwo kraju nadwiślańskiego nie jest obywatelskie. Postkomunistyczne, biedne, posiłkujące się esbeckimi metodami i ludźmi z poprzedniej epoki. Społeczeństwo fanatyków religijnych, partyjnych itp.

Profesor Ambroży Kleks

Nie zgodzę się. Mieliśmy dość dobrze rozwinięte społeczeństwo obywatelskie w czasach Solidarności i KOR. Niestety, transformacja ustrojowa wypaczyła wszystkie te ideały a ślepy pęd za pieniądzem pogrążył nas do reszty.

Kyle XY

Jak się okazuje ten ruch kontrolowali i nim kierowali esbecy i TW.
Nawet ich wszystkich TW DELEGAT spowiadał.

Profesor Ambroży Kleks

Tak, niewątpliwie, wszystkimi. Całym ruchem i ideą. Siedział Jaruzelski z Kiszczakiem i sami wymyślali gdzie i jaki strajk wybuchnie. Wszystko to tylko po to aby wygrać Mistrzostwa Europy w Pałowaniu Górników.

Bezrobotny

Sytuacja hipotetyczna: ktoś przez rok pracuje na dwa etaty i odkłada pieniądze. Kolejny rok w ogóle nie pracuje i żyje z oszczędności. No i co, gamoniu?
A więc nie rozlicza się z fiskusem i stać go na konsumpcję – jak sam to określiłeś.Inteligencją nie grzeszysz. Mam nadzieję, że nie jesteś urzędnikiem bo był by wstyd, że ze swoich podatków musimy takiego utrzymywać.

Wujek dobra rada

Swoje, to ty możesz mieć oszczędności a nie podatki.

Woytek

Panie API co się dzieje ??? strona „zdechla” nie ma nowych wiadomości i dyskusji, czyżby układ kolesi i cwaniakuff znalazł na Pana jakiegoś haka i zniechecił do prowadzenia strony? Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku!

API

Brak czasu niestety. Zbieram się aby napisać tekst, ale jak już się zbiorę i siadam do pisania, to zasypiam;) Dużo pracy niestety. Muszę opłacać m. in. koszty sądowe, porady adwokatów itp. Obecnie toczy się ze 4 sprawy sądowe, głównie z art 212 i inne dotyczące naruszania dóbr itp. A to Starosta mnie pozwał, a to jakiś były esbek, a to pracownik LDK za ujawnienie popijawy itp. itd. Nie jest szczytem moich marzeń być na komendzie policji w niedzielę po południu, aby usłyszeć zarzuty. W zasadzie powinienem mieć tam stałą przepustkę. Bo – najpierw jest rozpytanie na okoliczność czyli wizyta. Potem jako świadek w sprawie, kolejna wizyta. Potem już jako podejrzany – znowu policja. Średnio 4 wizyty na jedną sprawę, a spraw jest obecnie 4.
W naszym mieście, tzw. sitwa dba o „dobre” samopoczucie osób niezależnych.
Słyszeliście już nowinę? Podwyżka cen za śmieci, nasz Burmistrz głosował „za” na walnym w Olsztynie.

pietuch

Wytrwałości życzę ,zdaje sobie sprawę ,że nie jest łatwo drapać się z tłustymi kotami tego uzdrowiska.

Załamka

Głowa do góry Panie Redaktorze i proszę robić swoje !

Trombullus

Oskarżenie z art. 212 powinno się odbywać z oskarżenia prywatnego, więc co z tym wspólnego ma Policja? Policja powinna odesłać czujących się poszkodowanymi do biura podawczego w sądzie.
Na miejscu Apiego po wygranych sprawach, wytoczyłbym im wszystkim proces z powództwa cywilnego o nękanie i zwrot utraconych dochodów spowodowany wizytami na Policji i przygotowaniem linii obrony.

Kropek

Panie Redaktorze – współczuję. A może warto byłoby poszukać jakiejś fundacji, która pomogłaby w prowadzeniu tych wszystkich spraw.
Życzę udanego i spokojnego Nowego Roku!

Woytek

Czyli jednak „układ” próbuje zatruć Panu życie. Wielu z kolesi wyszkolonych zostało w tamtych czasach teraz krzyczą peło wróć.
Powodzenia Panie API trzymam kciuki!
Żeczywiście przydała by się pomoc jakieś ogólnopolskiej fundacji …….

krzysztof

Panie redaktorze powiem szczerze…a wszystko to tak zw….dobra zmiana….też myślałem ,że będzie lepiej…..

Kyle XY

Jak chce się iść w posły nie można być przeciw. Jak głosi reklama : „Z prądem łatwiej”.

Rozsądny

Czytam te wpisy od kilku dni i muszę napisać:
1.Jeżeli właściciel lub pracodawca to „prywaciarz,leszcz,Janusz” to nie dziw się, że ktoś cię nazwie „robol”
2.Nie każdy od razu musi posiadać mieszkanie na własność.
3.Duże miasta inny rynek (100 000 ludności) zarobki 3000,- a Lidzbark inny(może 15 000 mieszk.) zarobki 2000,-
3.A może to nie pracodawca płaci mało a koszt wynajmu mieszkania w Lidzbarku jest zbyt wysoki, za 1200-1300 można spokojnie wynająć w np.Olsztynie lub Gdańsku i zarobić 3000,-
4.A to że ktoś pracuje na „utrzymanie” pracodawcy nie warte jest komentarza.

bardziej rozsądny

Pozwól, że przedstawię swój punkt widzenia i odniosę się do Twoich punktów :
ad1 – to pracodawca swoim postępowaniem i manewrami pracuje na to jak pracownicy go szanują i w konsekwencji nazywają.

ad2 – tu nie chodzi o mieszkanie, ale godne warunki do życia , a za 2000 zł brutto nie ma szans.

ad3 – lidzbarczanie mają takie same potrzeby jak ci z Warszawy, Gdańska, czy Katowic itd. , a ich wysiłek i wkład pracy jest porównywalny, więc dlaczego żyjąc w granicach tego samego kraju mają dostać 3-4 razy mniejsze wynagrodzenie.

ad4 – niestety w pracę każdego pracownika firmy wkalkulowany jest dochód, który jest też utrzymaniem

firmy, a jednocześnie pracodawcy.

Beznadzieja

Pracodawca jak chce utrzymać firmę to oczywiste ze musi zatrudniać ludzi i płacić,a jak ma z tym problem to niech zasuwa sam wraz z rodzinką na swoją egzystencję i nie szuka nieładnie mówiac „frajerów” do pracy .

Rozsądny

Ale nikt nie zmusza „frajerów” do podejmowania pracy

Pjoter

I tu jest sendo- „frajerów” bo za takich mają pracodawcy pracowników. Powiedz dlaczego kamieniarz od pomników w Kieźlinach zarabia dwa razy tyle co ten z Lidzbarka? W Kieźlinach wykonuje połowę tego co w Lidzbarku a zarabia dwa razy więcej. Ceny pomników są na tym samym poziomie.

Matematyk

Robi połowę i zarabia razy dwa, czyli zyskuje cztery razy – nie?
Jedź do Kieźlin i zaoferuj, że zrobisz tyle co on za pół ceny – zostanie ci jeszcze dwa razy „zysku” (policz sam – mogę się mylić). Firma też zyska…
A może „on” robi takie cudeńka, których ty nie potrafisz?
To może lepiej zaoferuj, że zrobisz dwa razy tyle co „on” za pół stawki. Nic nie stracisz przecież, a zyskasz perspektywę rozwoju i podwyżek, albo i nie, bo np. za tobą przyjdzie jeszcze twój fumfel. Tak to działa – kto nie rozumie, ten nie zrozumie.

To się nazywa – rynek pracy.

bardziej rozsądny

frajer pracuje, a kozak żyje luksusowo z 500 +

Onaaa

Urząd pracy wysyła do pracy A nie interesuje ich to jak płacą i czy wogole płacą

PUPy

Urzędnicy biorą kasę za to, że pracują! A do ich pracy należy znalezienie zatrudnienia ludziom zgodnie z ich wykształceniem, oczekiwaniami placowymi i zainteresowaniem. Anie „byle jakiej” pracy… jakbym chciał byle gdie pracować to bym sam znalazł taką pracę za najniższą… A skoro idę do urzędu to mam mieć prawa coś wymagać od urzędnika, który ma pensje z moich podatkow!

Siekiera

Ogarnij się człowieku. Jak nie pracujesz to nie jesteś podatnikiem, więc pensja urzędnika pochodzi z twojego czego? Coś sobie uroiłeś. Rościć potrafi każdy.
Dobrej (dla siebie) pracy nie znajdziesz, ponieważ jesteś niedokształcony, brak ci zainteresowań (picie piwa i disco polo się w to nie zalicza)… a oczekiwania płacowe masz nieograniczone. Nikt ci o tym nie powiedział? Wobec powyższego wybór powinien być prosty, albo „byle jaki” etat, albo zero zasiłków.

bezrobotny

Głupcze,
to, że ktoś teraz nie pracuje nie oznacza, że wcześniej nie pracował cebulaku. Disco-polo sam słuchasz, ja wolę metal.

Jesteś chyba jakimś ułomnym etatowcem w budżetówce, zgadłem?
Tacy jak ty to raczej do łopaty u prywaciarza za najniższą.
Sam kiedyś może założę firmę to cię zatrudnię.

Siekiera

Na co czekasz „metalowcu”, na mannę z nieba? Zakładaj i popracuj trochę uczciwie, od razu odechce ci się pisać głupie komentarze.

A może ty też chodzisz do PUP’u z nadzieją na etat zgodny z twoim gustem muzycznym? Najwyraźniej tak, skoro tak cię to dotknęło. Powodzenia.

Till

Spora część ludzi, powiedzmy ta niedouczona lub niemogąca sprostać wysokim wymaganiom lidzbarskiego rynku pracy, znajduje etat w zacofanych gospodarczo krajach takich jak Niemcy, Dania , Norwegia, Szwecja. Tam głupkowaty pracodawca, upośledzony ekonomicznie, często będący naiwnym altruistą i filantropem jest zadowolony z takich pracowników i nie dosyć,
że godnie zapłaci, to jeszcze dostarczy pracownikowi kilka kompletów ubrań roboczych i narzędzi ( skandal !!! ) . Dziwię się, że tzw. „cywilizowany świat” nie wie, że w małej mieścinie Lidzbark Warmiński istnieje gotowa recepta na dobrobyt gospodarczy i społeczny, opracowana przez lokalnych geniuszy z dziedziny ekonomi, finansów, socjologii, budownictwa i kultury. Mam taką nadzieję, że cała Europa będzie brała przykład z naszego miasta, a my, jako społeczeństwo lokalne dojdziemy do takiego etapu rozwoju cywilizacyjnego i gospodarczego, że stworzymy pierwsze lidzbarskie „koło drewniane”.

Siekiera

Można podobny przekaz sformułować prościej, wszak nie wszyscy potrafią właściwie odczytać ironię.
Porównaj sobie ile dwadzieścia lat temu wynosiła średnia pensja w Polsce w przeliczeniu na cywilizowaną, czy jak wolisz „zacofaną” walutę, a ile wynosi dzisiaj?
Myślisz, że zapóźnienia da się odrobić od tak sobie – sztucznie z „czyjejś” woli? Grecy próbowali, przypomnij sobie ich kryzys i kto wyciągał ich za uszy.
Kto w LW twoim zadaniem odpowiada za to, że nie zarabiamy jak w Norwegii? Porównaj PKB per capita Polski i zobacz gdzie jesteśmy, potem zrozumiesz, że się wygłupiłeś/łaś swoim porównaniem:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_PKB_nominalnego_per_capita
Mam świadomość, że można wierzyć w cuda – szczególnie po lekturze TVP.

vinnie jones

Nie chciało się nosić teczki, trzeba dźwigać woreczki.

Beznadzieja

Teraz i ludzie po studiach pracują fizycznie ,więc przysłowie nieaktualne.

Vinnie jones

Złego wyboru dokonali.

Real

Z tego co słyszę to niektórzy z nich nie narzekają hehe!

cebulandia

Racja. Jak nie masz znajomości to studia na nic się i tak nie przydadzą. A jak masz znajomości to wystarczy sama matura by być ”grubszą rybką” 🙂

adam

Bo obecnie studia straciły na wartości i umiejętności kończących ludzi widać na każdym kroku. Są roszczeniowi i nie mają szacunku dla ludzi pracujących fizycznie, choć sami nie wiele potrafią i mają papier do podcierania 4 liter. Szczególnie tacy ludzie lokują się w budżetówkach. Ktoś im tą prace załatwia, a ci którzy mają umiejętności i znają się na swojej pracy niestety nie mają szans. Dlatego w Polsce jest tak dużo urzędników ponieważ na 3 plecaków potrzeba choć jednego woła roboczego, czyli tego co będzie robił za 4. Wynagrodzenie oczywiście plecaki mają lepsze od solidnego pracownika.
Szczęśliwego Nowego 2019 Roku dla wszystkich solidnych i nie docenianych pracowników i oczywiście dla redaktora.

głupoty....

Ciekawe jakie teczki nosiło te całe „kolesiostwo prywaciarsko-urzędnicze” w naszym mieście? hmm… Poziom życia na takim odludziu jak Lidzbark nie zależy od wykształcenia tylko znajomości.

Siekiera

Wszystko jest ważne i na wszystko trzeba zapracować. Nic samo nie przychodzi, nawet znajomości. Przecież od dawna wiadomo, że sama „szkoła” to nie wszystko.

Rozsądny

Nie wolno wszystkich wkładać do jednego worka.Dlatego też, nazywając go….., piszmy o konkretnej osobie(trzeba mieć ja..) Zgodzę się, że każdy ma ten sam „żołądek”.Ale ja nie o tym mówię.Duże miasta to duży popyt na towary a co za tym idzie rozwój firmy,ale też duży popyt na pracownika co daje wyższe zarobki. Lidzbark to maleńkie miasto z bardzo małym biznesem oraz małym zapotrzebowaniem na pracownika. Jeżeli jest mało mieszkań na wynajem to cena ich wynajmu jest bardzo wysoka.Jest to złe ,ale tak działa wolny rynek.

gość

Zobaczcie sobie co się dzieje, gdy pojawia się ogłoszenie np na Facebooku, że ktoś chce wynająć mieszkanie. W ciągu godziny zgłaszają się DZIESIĄTKI chętnych! Tak bardzo brakuje mieszkań w Lidzbarku… Swoją drogą to trochę poniżające, że ludzi pracujących na całe etaty nie jest stać na kupno mieszkania… Ktoś napisał mądrze, że nawet SZCZUR ma swoją własną norę a Lidzbarczanin musi wynajmować i mieszkać u kogoś mając nadzieję, że go stamtąd nie wyrzucą… Godzicie się na to ludzie, serio? Gorzej niż szczury i pluskwy… straszne i okropne. Musicie się pozbyć co niektórzy tej mentalności chłopskiego parobka, który pracuję na kogoś innego (swojego pracodawcę) aby miał kasę na zachcianki, pracujecie i opłcacie CUDZE mieszkania, a sami nic nie macie… Ja tu nie piszę o sobie. Po prostu żal mi moich dziesiątek znajomych jak tak patrzę na ich podejście do życia… Serio chcecie być wiecznymi parobkami? co będzie za 30, 40 lat jak… Czytaj więcej »

API

Uważam, iż z pracą nie do końca jest tak źle. Niech ktoś znajdzie budowlańca, hydraulika czy innego fachowca, który wykona swoją pracę rzetelnie i prawidłowo. Takich ludzi ze świecą szukać. Na jesieni nie udało mi się umówić nikogo na ocieplenie kawałka ściany w domu, mimo wykonania z 40 telefonów. Terminy to przyszły rok, może za pół roku itp. Obecnie jest tak, że jeśli umiesz cekolować ściany czy kłaść glazurę to masz zajęcie. Wystarczy ogłoszenie np. na olx. Rzecz jasna, sprawa dotyczy nie tylko zawodów wymienionych powyżej, ale wszelkich innych, gdzie potrzebna jest wiedza praktyczna, odrobinę doświadczenia. Takich ludzi praca sama szuka, proszę mi uwierzyć. Załóżcie działalność gospodarczą, dajcie ogłoszenie i do pracy.

czytelnik

Jako naród mamy taki mały feler, otóż nie możemy się przełamać do przedsiębiorczości, do sukcesu, do realizacji marzeń i do odwagi, że można je realizować. Dlatego najlepiej jest odepchnąć od siebie jakakolwiek odpowiedzialność za swój los i narzekać. Zachodnia, południowa i środkowa część kraju od dawna to rozumie (pewnie trochę dzięki historii związanej z zaborami gdzie był kult pracy a trochę pewnie dzięki temu, że społeczność lokalna jest bardzie związana z ziemią na której mieszka). Na naszych ziemiach odzyskanych przebija głownie marazm, lenistwo, często złodziejstwo i zawiść, że komuś jest lepiej a to wszystko jest okraszone absolutnym brakiem szacunku do innych ludzi, szczególnie tych którzy z jakiegoś powodu maja w życiu lepiej. Dlatego z jednej strony dziękuję Redaktorowi za ten głos i wiążę nadzieję, że administrator będzie usuwał wpisy szkalujące innych ludzi, obraźliwe czy mające charakter pomówienia czy wyzwisk. Z czasem może także komentujący NL nabiorą do siebie odrobinę szacunku… Czytaj więcej »

gość

Wyobraż sobie, że pracujesz za 1500 złotych z czego 1300 przeznaczasz na wynajem mieszkania. Jesz zupki chińskie i żarcie w puszkach. Auta – brak. Rozrywek – brak. Oszczędności – brak.

Taka osoba ma zakładać firmę?

Gość

Iść do szkoły i tyle, przykre ale prawdziwe.

gość

Jakiej szkoły? Ja mówię o osobie po magisterce !!!

heh

Szkoły? Chyba do zawodówki by pracować jako fizol. Wtedy znajdzie się „robota” ale nie każdy chce taką pracą brudzić sobie ręce.

Och

Reaktywacja szkół zawodowych to po pierwsze,ale nie do końca można się zgodzić z tym ,że taką prostą sprawą jest założenie i prowadzenie własnej firmy w obecnych czasach i w takim mieście jak nasze .Znam ludzi ,którzy zdobyli się na odwagę i otworzyli swoje wlasne firmy , no niestety nie powiodło się i pozostali z wielkimi długami a jeden z moich znajomych popełnił samobójstwo , zaś część osób wyjechało za granicę pozostawiając rodziny ,ażeby móc spłacać swoje długi po nieudanych inwestycjach .Dlatego jestem ostrożny z takimi radami , bo rozumiem to rozżalenie.
Jednakże obojętnie w jakiej człowiek znajduje się sytuacji życiowej to oburza mnie ten brak szacunku z naruszeniem godności drugiego człowieka .A tak na marginesie ,to żaden z naszych przedsiębiorców nie prosperuje bez jakichkolwiek długów.

gość

Praca w zawodach o których mówisz dotyczy kilku procent mieszkańców. A co z większością ludzi w innych zawodach? A ludzie na etatach w największych lidzbarskich firmach? Śmiech na sali… głodowe pensje, wyzysk i mobbing.

Oj tam

Mobbing jest teraz często spotykanym zjawiskiem , lecz tylko stosują go ludzie o wielkich kompleksach i niskiej kulturze , często wywodzący się że skromnych rodzin, chcący zaprezentować swoją wyższość , bo im się coś w życiu powiodło, np. chwycili stołek , zarobili pieniądze , lecz ciągle zapominają o swoich korzeniach. A sam brak szacunku i wrażliwości na los drugiego człowieka jest wręcz prymitywny.

do API

Jak z pracą jest według Ciebie okej to dawaj do sprzątania banku za 290 złotych miesięcznie

Gość

Jedz do Olsztyna za sprzątanie mieszkań dostaniesz 3000-4000 miesięcznie z pocałowaniem w rękę.

Oj tam

Teraz nastały takie czasy ,że nikt się nie chce ciężko narobić, aby zarobić ,a najlepiej jest się dorabiać cudzymi rękoma i zgrywać pracusia.

Oj tam

Ta kwota jest nieprzyzwoita i poniżająca. Wstyd pomysłodawcom.

Beznadzieja

I to sprzątanie w banku,gdy są petenci to żenada,!!!!!!

Inżynier

U nas właściwie nie ma budowlańców, hydraulików itp., są sami fachowcy , których tak się nazywa.
Nikomu nie zależy na jakości, bo cena jest wyznacznikiem usługi no i oczywiście musi być szybko już natychmiast. Efekty tego wychodzą po kilku tygodniach, miesiącach, a nawet latach generując potężne koszty to tzw poprawki. W tedy zleceniodawca mądrzeje. ” Teraz to ja wiem. Gdybym wtedy wiedział”
itp pierdoły.
Tak więc; to co szybko i tanio nie może być dobrze,
to co tanio i dobrze nie może być szybko,
to co dobrze i szybko nie może być tanio.

Kyle XY

Uwaga ! Czystki i wypowiedzenia.
A jak tam zabawa w „Hotelu”?
Pełna kultura?

Pietuch

Fajerwerków nie będzie bo nie ma miasto kasy na świstu gwizdu i pieniądze pójdą w pi…u Ale oficjalnie szkoda kundli -ok

Kyle XY

A może, ma być nowy samochód.

Mieszkaniec

Ciekawe co stało się ze starym. Podobno Toyoty takie niezawodne są. A jednak potrafią się psuć. W lidzbarskim UM wszystko jest możliwe.

Trombullus

Często tu wspominamy o patologii ale wiadomo że przykład idzie z góry. Czym jest gorszy petent MOPS od leszcza biznesu, który nie potrafi utrzymać pracownika? Nasi pracodawcy są tak samo jak filmowy Pawlak „nierozwojowi”. Nie zależy im na stworzeniu teamu fachowców w swoim zakładzie, zamiast tego wolą dotacje z Urzędu Pracy z całkiem zielonym w temacie pracownikiem. Czy wyciąganie rąk po dotacje z UE i UP nie jest tym samym co bycie podopiecznym MOPS? Ciut bogatsi niż biedni na tym forum zarzucają mniej zamożnym pobieranie świadczeń rodzinnych, korzystanie z MOPS wyzywając ich od patologii, od złodziei „ich” pieniędzy. Chciałbym wam zobrazować że pieniądze pobierane z MOPS i świadczeń rodzinnych są jedynie drobniakami które wam uciekają z portfeli. Czy ktoś z was zastanawiał się ile pieniędzy z Urzędu Pracy i dotacji UE w bieżącym roku wzbogaciło kieszenie leszczy biznesu? Czym jest 300zł raz na 3 miesiące z MOPS w porównaniu z… Czytaj więcej »

Bożena

I dotacje za dotacjami ludzi z UP na działalności ,co zysku nigdy nie widziały .

Aleksandra

„Urząd Pracy” co z pracą wspólnego nic nie ma . Proponuje prześwietlić działalności pracowników tego psełdo urzędu.

Radny

Masz 100% racji.

gość

Jeżeli pracujesz w tym mieście za miskę ryżu wydrukuj ten dokument, wypełnij, podpisz i rzuć na biurko zdziwionemu Januszowi. Niech szuka PAROBKA gdzieś indziej. Szanujmy się.

comment image

ten-or

i o to chodzi, zaraz pracownicy z Ukrainy ruszą na zachód, więc….Janusze sami do roboty..

Gość

Bieda to stan umysłu a może tylko ten portal jest w tym stanie, tak czy inaczej to smutne. Świat jest piękny, szczególnie jak jesteśmy młodzi i zdrowi i daje daje sporo możliwości a tu mamy sporo specjalistów od szukania dziury w całym.

Biedakowo Warmińskie

Świat jest piękny, zwłaszcza jak PAROBKUJESZ u prywaciarza za JAŁMUŻNĘ, za którą nie jest Cię stać na NIC – nawet na dach nad głową. Oby ludzie w tym mieście obudzili się z letargu i zdali sobie sprawę, że żyją jak parobki, którzy utrzymują grupkę prywaciarzy bogacących się na wyzysku, układach i wszelkich dotacjach, zasiłkach i darmowej sile roboczej (Staże z PUP).

Gość

Zmień to po prostu i przestań biadolić, komunizm dawno minął więc nie oglądaj TVP1 tylko rusz 4 litery.

Do cebulaka ...

Zaproponuj mi Cebulaku pracę za 7000 zł (netto) to przestanę biadolić.
Dlaczego 7000? Bo za 6000 pracuje tylko idiota – jak to powiedziała honorowa obywatelka tego ubogiego powiatu.

Gość

Bieda to stan umysłu, który w LW niestety jest mocno nagłaśniany przez pewne medium. A może to medium jest w tym stanie hmmm sam nie wiem ale tak czy inaczej nie jest tu fajnie 🙁

Beznadziejaa

A ja uważam,ze ubodzy duchowo i umyslowo to są ci ludzie , którzy chwycili trochę grosza lub stolki i już kreują się na nadludzi i wydaje im się ,że mogą krzywdzić drugiego człowieka ,każdy z nas posiada taką cechę jak godność i to bez znaczenia czy jest bogaty czy biedny . A to jak się ktoś zachowuje w dużej mierze zależy od cech charakteru i wychowania Czasami nadmiar pieniędzy i rządzą władzy przestawia mocno klepki w głowie. I to bieda !!!!!

Biedakowo Warmińskie

Prawie całe miasto jest w stanie biedy i stagnacji. Ludzie żyją w wynajmowanych klitkach. Nie jest ich stać nawet na kredyt hipoteczny. Żyją gorzej niż SZCZURY, bo nawet szczur ma swoją własną norę. A człowiek w tym mieście musi pracować i wynajmować mieszkanie – żyć u kogoś, i liczyć na to, że nikt go stamtąd nie wyrzuci. chore…

krzysztof

API”’!!!!!!!!!!!!koniec 2018 r, radujmy się…. dodaj zdjęcie ludzi wesołych….bo to zdjęcie to tragedia…może tragedia tych ludzi na zdjęciu??przyjrzyj się uważnie…

Biedakowo Warmińskie

Na mieście ludzie wyglądają jeszcze gorzej, zwłaszcza jak idą do pracy za najniższą krajową i ciężko pracują tylko po to, by prywaciarz mógł sobie kupić nowe auto, bo stare ma już 3 lata.

Trombullus

Gratulacje dla wszystkich mundurowych z okazji podwyżki. Sześć stów… To teraz trzeba ściągnąć chirurga plastycznego do miasta bo kosmetyczka to będzie już za mało dla żony.

wojskowy

… zwłaszcza jak żona jest nieurodziwa i obrośnięta tłuszczem to chirurg plastyczny był by ok:) he he he

stefan

A jak tam premie świąteczne?!
Pochwalcie się, ile i w jakim zakładzie była, lub nie była.
Polmlek 0% premii-widać nie zasłużyłem:)

Ariel

Wpis usunięto na wniosek PBMedia Sp. z o.o.

ten-or

zmień pracę

Real

Mobbing jest teraz mocno karany przez sądy i chętnie nagłaśniany przez media, głowa do góry i nie bać się zgłaszac to odpowiednim organom.

gość

Cenzura? Jak wpis niewygodny to najlepiej ocenzurować i po sprawie. 🙂

ten-or

zmień pracę

tymczasem w biedakowie warmińskim

W naszym mieście – Biedakowie Warmińskim pojawiła się nowa oferta pracy za naprawdę niezły hajs, bo aż 290 złotych MIESIĘCZNIE, więc można się w końcu dorobić i żyć na poziomie! praca polega na CODZIENNYM sprzątaniu jednego z miejsc w mieście. Ktoś chętny?

bogda

Wynagrodzenie ze strefy warszawskiej jest dużo wyższe jak w warmińsko mazurskim, faktycznie brakuje 1 zera. Sprzątanie w Banku Millenium za 290 zł. PLN miesięczne.

Biedolandia

Żenada… coraz bardziej wstyd mi jest, że jestem z tego miasta

Mieszkaniec

Na stronie BIP Urzędu Miejskiego oferty pracy się mnożą. Między innymi jest na sekretarza miasta. Ciekawe kto zostanie tym szczęśliwcem? Raczej niespodzianek czyt. zmiany nie będzie.

Pietuch

Oferty miasta LW -….Wszawica ,kur…ica ,nerwica ,a latem sinica.

gosia

gdzie ty byłeś geniuszu jak były wybory, teraz cwaniakujesz fiu fiu bohater i wiadomo co jeszcze

Och

Szanowni adwersaze naszym lokalnym przedsiębiorcom nie na rękę jest wpuszczenie do miasta nowych ludzi którzy by tu otwierali nowe zakłady pracy , bo stracą tanią siłę roboczą i będą mieli konkurencję , która może płacić wyższe stawki za godzinę pracy i tu powstaje problem !!!!!! Ale ludzie z uporem maniaka ciągle przy wyborach ślepo głosują na tych samych a potem narzekają beznadzieja he!

Gość

To wolny kraj a więc załóż firmę i płać tyle co w wawie jaki problem, po co marnujesz przestrzeń na na dysku biednego portalu.

Oburzony mieszkaniec

No właśnie TO WOLNY KRAJ i czlowieka PRACUJĄCEGO powinno być stać na wynajęcie czegoś tak podstawowego jak MIESZKANIE. Już nawet w radzieckich łagrach pod NIEWOLĄ każdy kto pracował miał zapewniony dach nad głową i wyżywienie, a w mieście pełnym cwaniaków-prywaciarzy nawet coś tak podstawowego jak dach nad głową i wyżywienie stoi pod znakiem zapytania… płace na poziomie 1500 zł, wynajem mieszkań od 1200, 1300 zł w górę. Gorzej niż w niewoli, a żyjemy podobno w wolnym kraju i rozwijającym się mieście. Wstyd i hańba!

Real

Żółc ci się wylewa gościu i czegoś nie rozumiesz przykro.

Real

No właśnie biednym ludziom ma wystarczyć 1600 zł na życie ,którzy tyraja czasami cały dzień, a prywaciarz – przedsiębiorca chce siedzieć za biurkiem, popijać kawkę ,przyjmować gości z beretem do góry i odrazu zarabiać miliony kosztem biednych roboli i nawet 10 000 tys na miesiąc to mało wielmożnemu i to jest uczciwe, to demokracja?!, jako ludzie mamy inne żołądki, potrzeby ? No nie!!! Zgadzam się ,że i przedsiębiorca powinien zarobić ,aby móc płacić godziwe pensje ,ale w życiu nie wypada po trupach biednych ludzi budować sobie imperium

Trombullus

Ja już kiedyś pisałem że jedynie zmasowana akcja z wypowiedzeniami i tępieniem łamistrajków może podnieść zarobki w naszym mieście. Dlaczego pracownice handlu zarabiają czasem dwa razy mniej niż w Warszawie pomimo tych samych obrotów? Dlaczego analogiczne firmy lidzbarska i olszyńska, produkujące z materiału o tej samej cenie, produkty o tej samej cenie, mniej płacą w Lidzbarku?
Macie zawsze to na co się godzicie- czyli niskie zarobki.
A może spróbujcie zatrudnić się w olszyńskiej lub warszawskiej firmie a wtedy zobaczycie jak można godnie zarabiać robiąc to samo co u naszych leszczy biznesu.
Chrzanić leszczy!

Gość

Po co te przemowy skoro nikt nie słucha tych pierdół. Chcesz pracujesz, nie chcesz nie pracujesz, chcesz mieszkasz w LW nie chcesz nie mieszkasz. Bijesz tą piane jak komuniści przed rewolucją w ZSRR.

gość

No cóż… jak sam wiesz… komuniści tą wspomnianą przez Ciebie rewolucję WYGRALI 🙂
A poważnie, to jeżeli ktoś chce zmian we własnym mieście czy kraju powinien działać, a nie ”uciekać” gdzieś indziej jak sam mówisz… Jak jesteś (pfu!) prywaciarz, to sam wyjedź z tego miasta jak nie pasuje ci wypłacanie ludziom godnych, normalnych pensji. nara!

Real

Musisz być gościu pozbawiony wrażliwości i szlachetnych cech skoro popierasz wyzysk biednych ludzi i jeszcze sugerujesz wyjazd z ich małych ojczyzn, takie właśnie patologie szerzą się w dzisiejszym świecie, szkoda że dla niektórych ludzi tak mało znaczy los drugiego człowieka. Pazerność z zatracenie twarzy bez granic!

Trombullus

Pierdołami nazywasz jawny wyzysk pracowników? To co? Znaczy że według ciebie panują tu prawa dżungli i silniejszy, agresywniejszy może więcej? Nie chciałbym żebyś doczekał takiej chwili w swoim życiu kiedy to okaże się że sam padłeś ofiarą swoich przekonań. Zanik empatii uczuciowej jest zezwierzęceniem ale już zanik empatii społecznej jest odłożonym w czasie przyczynkiem do samozagłady. Uważasz że zmiana miejsca zamieszkania z powodu pracy pokazuje szczyt intelektu? Moi przodkowie zatrudniali kilkaset osób, które tak samo jak ty co roku zmieniały folwarki- nazywano ich parobkami. Przez kilkaset lat grupy parobków wędrowały po terenie zamieszkiwania mojej rodziny. Zdarzało się że kilkunastokrotnie te same rodziny lub ich wnukowie prosili o pracę w tym samym folwarku co pracował ich pradziad. Jedno ich łączyło- brak korzeni, pamięci przodków i stałego miejsca zamieszkania. Oczywiście byli zadowoleni bo mieli pieniądze na bieżące wydatki, gorzałkę, tańce- dokładnie tak jak ty- niestety towarzyszył temu upadek kulturalny, moralny i społeczny.… Czytaj więcej »

Real

Masz rację, mamy czasy gdzie prostacka pazerność, chciwość, karieriowiczostwo małych ludzi i rządzą władzy wzięły górę to prawdziwe wynaturzenie , tacy ludzie wszystko doprowadza do ruiny nawet z czasem swoje interesy też !!! A przyzwoitosc i moralność to dla nich abstrakcja

oburzony mieszkaniec

Szanujcie się ludzie! Wy pracujecie na CZYJEŚ bogactwo, aby waszego szefa było stać na zmianę samochodu co dwa lata, bo stare auto mu się znudziło albo na inne zachcianki… A was samych na nic nie stać, NIC NIE MACIE, często żyjecie w CUDZYCH wynajmowanych mieszkaniach, bo nie jest was stać nawet na kredyt hipoteczny. Obudźcie się ludzie i pozbądźcie się tej „mentalności parobka”. Wypowiadajcie umowy Januszom. Niech sami pracują za grosze, bezwstydnicy.

Ciekawostka...

Definicja słowa PAROBEK wg Wikipedii:

Parobek – stały lub sezonowy robotnik najemny pracujący na folwarku lub w gospodarstwie bogatego chłopa; też: służący w karczmie lub w majątku dworskim.

Brzmi znajomo, co? Hehehe… Miejscowa biedota zatrudniona za marny grosz u bogatych przedsiębiorców…

Osoba pracująca za pieniądze, za które nie jest w stanie się utrzymać to jeszcze pracownik czy już PAROBEK?

bezrobotny

Najbardziej śmieszą mnie te Januszki prowadzący swoje firmy w Lidzbarku, którzy narzekają na brak pracowników. Buhahaah… Cebulaki, zaproponujcie wynagrodzenia na europejskim poziomie np 5-8 tyś. to znajdą się pracownicy! Jak dacie 15 tyś. to przyjdą do was pracować nawet rodowici Niemcy z Dojczlandu! Serio! Nie ośmieszajcie się i nie róbcie z siebie ofiar losu bo to lekka żenada. A jak nie potraficie zaproponować normalnych stawek za pracę zawsze można wyjechać na wieś kury macać, albo obornik wywozić. A wy ludzie nie dajcie się wykorzystywać za miskę ryżu! Popatrzcie na domy, samochody, wakacje waszych pracodawców dla których jesteście parobkami, i porównajcie swoją sytuację z tym, co ma prywaciarz. Przecież aby miec te głupie dwa tysiące wcale nie musicie pracować, dostaniecie to w zasiłkach i innych zapomogach. Żądajcie od Januszów normalnych pensji tj. od 5 tyś netto zaczynajcie rozmowę… jak nie to walcie WYPOWIEDZENIA O PRACĘ. Nie bądźcie parobkami, którzy pracują by… Czytaj więcej »

matematyk-filozof

Co do bezrobotnych leni o których piszecie, to mam takie pytanie… Sytuacja czysto hipotetyczna. Mamy dwie osoby A i B: A. ZAPRACOWANY ”Przedsiębiorca” prowadzący działalność. Majątek warty 300 tyś. (mieszkanie, samochód itd). Zaciągnięte kredyty w bankach 400 tyś. Więc majątek to 300 tyś. minus kredyt 400 tyś. = -100 tyś. B. WOLNY I WYZWOLONY ”Bezrobotny” który robi co chce i kiedy chce, nigdy nie pracował. Utrzymuje się z zasiłków i jak zachce mu się z nudów trochę popracować to również z pracy dorywczej. Mieszkanie BRAK. Majątek BRAK. Oszczędności… powiedzmy 5 tyś. Kredyty BRAK. Jego majątek więc = + 5 tyś. Pytanie zasadnicze, kto z nich jest tak naprawdę BOGATSZY? Bogatszy jest bezrobotny różnicą 105 tysięcy złotych. Więc biorąc pod uwagę, że większość przedsiębiorców ma pozaciągane kredyty to z matematycznego punktu widzenia nawet menel spod sklepu jest bogatszy niż taki prywaciarz. To wyjaśnia też kwestię głodowych pensji w mieście. Prywaciarze to… Czytaj więcej »

krzysztof

dopisz,, często dostaje 500+…..

Realista

Kiedyś ktoś mądry wymyślił, że po przedsiębiorca ma co miesiąc wydawać 20, czy 30 tyś na koszty firmy ( płace, koszty pozyskania i obsługi kredytów, paliwa itp ) skoro mógłby wziąć te 20, czy 30 tyś i spokojnie żyć. Problem w tym żeby cokolwiek zostało trzeba te pieniądze wydać, zainwestować, wziąć kredyt itp. Ten zrozumie biznesmena kto sam kiedykolwiek prowadził chociażby handel z polowego łóżka na rynku. Każdy z narzekających na wynagrodzenia powinien zadać sobie pytanie, czy ja zasługuję na wyższe wynagrodzenie, ile ja przynoszę dochodu dla mojego pracodawcy ? Bo zasada jest zawsze taka, że najpierw trzeba zapracować na swoje wynagrodzenie, jego koszty, cokolwiek dla pracodawcy. Zasiłki powinno się całkowicie zlikwidować i wtedy każdy musiałby walczyć o przetrwanie, a tak różnica pomiędzy minimalką a wszelakiego typu zasiłkami jest tak znikoma że pracować się nie opłaca. A czego dorobili się nasi biznesmeni niech posłuży przykład firmy która miała ponad 50… Czytaj więcej »

krzysztof

utrzymanie firmy to księgowość…a reszta należy do układów……. bez wsparcia i poparcia sam to sobie pleców nie umyjesz..pozdrawiam..i wesołych świąt życzę wszystkim czytelnikom

Robol

Nie jestem bezrobotnym,wręcz nigdy nie byłem, bo zapiera..AM i daje z siebie dużo w pracy,ale żebym miał 5tys. oszczędności?!
Może jakbym nie miał dzieci,a no i żony to coś by może człowiek uciulal na czarną godzinę.,a tak wieczny debet 500.
O czym ty piszesz cwoku,zycie w Lidzbarku to syf i wyzysk, jak w większości małych miasteczek w Polsce.
.Rzygam już ta dobra zmianą,takie same złodzieje, kłamcy i nieudacznicy jak peowcy.
Morawiecki-pinokio gada żeby Polacy wracali do kraju, wracajcie czeka na was 1600zl. wynagrodzenia za ciezka,niewdzięczna pracę.

gość

Bez przesady. 5k oszczędności to i bezdomny może uzbierać a co dopiero człowiek pracujący

bogda

Zawsze możesz zostać tym bogatszym.

Kyle XY

Kiedyś rozmawiałem z kolegą – przedsiębiorcą. Prowadził( bez koneksji) firmę usługową, w której zatrudniał około 10 osób. W pewnym momencie na skutek zawirować międzynarodowych( ok 2000 roku) i podpisanych wcześniej umów z instytucjami państwowymi zaczął tracić sporo pieniędzy . Maksymalna dzienna strata to ok 10 tys. W ciągu zimy stracił ( dołożył do interesu ) 800 tys. Nie spał, nie jadł, popadł w depresję nie mógł nic zrobić. Ale płacił pracownikom, organizował dodatkowe zlecenia, pracował również w soboty i niedziele, rodzina nic nie wiedziała , może żona coś podejrzewała. Przez następne lata odrabiał straty. Jak wyszedł na prostą pomyślał ,że zamknie firmę pójdzie może gdzieś na etat. W szczerej rozmowie opowiedział mi o swoich rozterkach, zmęczeni psychicznym wypaleniu, nieuczciwej konkurencji, że będzie musiał zwolnić pracowników. Zapytałem go ilu osobom jego firma dale utrzymanie. Jak zaczął liczyć, prawie każdy z jego pracowników miał bezrobotną żonę i średnio więcej niż dwójkę dzieci.… Czytaj więcej »

Duch

https://www.youtube.com/watch?v=m114Hlu6H04&feature=youtu.be To kto tu w końcu jest przewodniczącym R.M ?

krzysztof

nudy,,,,,,,,,,,,nudy,,.. idą święta….a w sklepach pełno wszelakiego dobra.i gdzie te czasy ?..biegania za majonezem od ulicy Bema ,,a po herbatę na Polną..a jeszcze po śledzie do Rybolu…a pomarańcze w moim ,zapomnianym już sklepie…a po kawałek padliny stanie od 22-tej do rana…A w dużej polityce??…..nudy..PiS z prezydentem Dudą wycofują się z obietnic..pani Pawłowicz wycofuje się z polityki,,pan Antoni chyba książki pisze..cisza..i gdzie te czasy w pogoni za sensacją??poczekajmy do kolejnych wyborów,……………może jeszcze warto coś będzie komentować……

Do lidzbarskich przedsiębiorców

Jakie w Lidzbarku są płace, bo podobno żenująco niskie?
Mam dla was propozycje Lidzbarscy przedsiębiorcy, a właściwie – Janusze biznesu – płacicie mi 6 tyś. zł netto i idę do pracy. Umowa stoi, biedaki? Za mniejsze pieniądze nie opłaca mi się pracować – lepiej siedzieć na zasiłkach. Na szczęście PiS dba o ludzi niepracujących w tym kraju. Żyje się naprawdę na przyzwoitym poziomie bez pracy w Polsce.

pozdrawiam, Lidzbarski Bezrobotny

I film na koniec: https://www.youtube.com/watch?v=vgzBH-gh32Q

Lidzbarski Bezrobotny

Najbardziej szkoda mi tych ludzi, co codziennie rano chodzą do pracy za dwa tysiące.
Patrzę na takich z politowaniem… 🙁 Ja sobie śpię do 10-tej a oni już od kilku godzin w pracy. Masakra…

menda

Bardzo , bardzo żal mi takich bezmózgowców nierobów, pierdzących w stołek, obleśnych klientów mopsów, gopsów i innych przytułków. Jaki sens ma życie nieroba? To tak jak przyrównać do śmiecia… chociaż nie, bo śmiecie można przetworzyć i coś dobrego z tego zrobić, a z zafajdanego w swoim lenistwie pasożyta nic już nie będzie… może jakaś masa?
Wegetuje to coś, płodzi się, choć wie,że go na to nie stać… i żyje z kogoś… obrzydliwe to jest…

gość

Dupa widzę zabolała? Jak ktoś jest zaradny życiowo i nie musi pracować? hehehe

Kyle XY

Rzeczywiście, złodziej i oszust nie musi. To samo dotyczy policjantów i nauczycieli przebywający na fikcyjnym L4, no i lekarze ,którzy te L4 wystawiają.

gość

Obleśni to są te robole harujący za miskę ryżu, często pijący w pracy, z brudnymi spracowanymi łapskami. Osoby niepracujące mają czas wolny, NIESPRACOWANE CZYSTE RĄCZKI i są zaradne życiowo, bo żyją często na lepszym poziomie co robol za 2 tysiące. pozdrawiam elo

Kyle XY

Te pijaki coś budują, a nie leżą i czekają na zasiłek. Większym szacunkiem darze takich roboli niż nierobów czekających na spady z MOPS-i i Caritas-u.

gość

Chłopie, to daj tym „nierobom” normalną pracę jak na Zachodzie za 5, 10 czy 15 tysięcy złotych to pójdą pracować. W czym problem? nie pisz bzdur.

Kyle XY

Wszyscy chcą, aby ktoś za nich rozwiązał dany problem.
Dał prace, dał pieniądze, wyremontował domy, a my sobie posiedzimy w ciepłym bo nam się należy. Wszyscy mamy jednakowe potrzeby. Przecież żyjemy w czasach rozbujanego socjalu. Czyli daj i załatw za mnie.
Dlaczego ty nie dasz? Bo nie masz pomysłu.
Taki jest wielki rynek pracy w Lidzbarku Warm.?
A może to region zdominowany przez niedouczonych pseudointelektualistów,
przemytników i cwaniaków nie przyniesie poprawy życia mieszkańców?

Beznadzieja

Piszesz obleśne robole , ale to też ludzie ,czasami mocno skrzywdzeni przez los, tych których znam ,gdy o coś poprosze zawsze pomogą, zapewniam cię,ze oblesni są niektorzy też i bogaci do obrzydzenia i prymitywni w zachowaniu ,więc ostrożnie z tymi inwektywami.

LWuu

Prywaciarze w Lidzbarku to takie biedaki których nie jest stac na płacenie ludziom normalnych pieniedzy prace. To właśnie są prawdziwe biedaki-cebulaki. Jak nie jest was stać na płacenie ludziom godziwych wypłat to zamknijcie działalność i kury macać

$$$$

Biorąc pod uwagę to, że prawie każdy przedsiębiorca w LW ma długi to można nawet powiedzieć, że taki bezrobotny „zasiłkowiec” bez długów jest BOGATSZY niż taki biedak-cebulaczany zwany prywaciarzem. Czysta matematyka 🙂

Nemo

Tak więc, budujemy kolejnego ekonomicznego knota, a miasto idzie w kierunku samozagłady poprzez głupotę rządzących. Rozumiem napór budowniczego i tzw. łącznej wizji, ale pozostali decydenci nie mają pojęcia…… w czym uczestniczą. Forma i wykonanie term mówią wszystko …., że to lipa, że zacytuję synka króla ” Jewropy”. Ciekawe….kto z przyjaciół możnych się obłowi na tej budowie.
Dziś sesja.Czekamy na stawki: śmieci wody, ścieków i wieczystego. Czy te ostatnie będzie, jak w Warszawie, przedwyborczą kiełbasą? czy trzeba będzie zrobić referendum i ich odwołać. Powinno być tak ,że kto już długo płaci wieczyste powinien płacić odpowiednią bonifikatę, czyli im dłużej tym bonifikata większa. No i czekamy na finał obietnic p. Jacka w tej sprawie. No chyba, że znów coś się zmieni 🙂 jak ws. straży miejskiej czy uzdrowiska 🙂

Real

Budowniczy oczywiście ci sami w kółko beznadziejni
i takie samo budowanie hehe sypiaco – walące się odrazu , ale za to buduje się przy okazji kolejny domek w zaciszu lub dokonuje się innych zakupów i prostacki szpan z kapeluszem do góry, to właśnie nasza małomiasteczkowa rzeczywistosc

Och

I nieuczciwe wykorzystywanie ludzi zatrudnionych na najniższych stawkach przez mało delikatnie mówiac wykształconych Januszy cwaniaków z ukladami

Kropek
Kyle XY

To wspaniale. Kiedy rusza budowa?
Dobrze aby miasto opublikowało projekty budynków wchodzących w kompleks uzdrowiska.
Mieszkańcy chcieli by za pewne wiedzieć jak to będzie w ostateczności wyglądało.
Widać ,że władze , rada miasta wraz z komisją uzdrowiskową działają pełną parą, trzymają ręce na pulsie i wszystko ma pod kontrolą……………
Tylko czy , aby na pewno?

Trombullus

Rozdzwoniły się telefony. Numer, prawdopodobnie z Poznania zaprasza po odbiór robota do sprzątania- całkiem za darmo, bez podpisywania jakiejkolwiek umowy.
Biorąc pod uwagę małą zasobność portfeli naszych emerytów i ich powodowaną wiekiem naiwność, zadaję publiczne pytanie naszej Policji.
– skąd oni mają numer telefonu i wiedzą że jest z okolic Lidzbarka Warmińskiego (RODO)?
– kto wynajmie pomieszczenie na tzw. „pokaz” i czy to nie będzie współdziałanie w oszustwie?
Lidzbark to małe miasteczko, zbliżają się święta. Panowie Policjanci nie dajcie naciągnąć kilkunastu emerytów na odkurzacz na raty za kilka tysięcy, miejcie baczenie bo przecież mogą zaprosić też waszych rodziców.

Kyle XY

Panowie Policjanci winni ruszyć d..ę wieczorami (w piątek i sobotę) i pozbierać do wytrzeźwiałki
tych znamienitych, wieczornych przedstawicieli naszego miasta. Te całe rzygające i „szczające” po skwerach napite bractwo. Kupujące nieletnim alkohol i zaczepiające przechodniów.
A tak a propos, rodzice zastanówcie się gdzie wieczorami przebywają wasi nieletni synowie i córki. Czy aby nie pod sklepem z alkoholem. Czy aby tam nie szukają swoich wzorów do naśladowania.

Real

ścigać i karać osoby które sprzedają alkohol i nie tylko ……………naszej młodzieży Pozamykać meliny !!!!!!! Strażnicy prawa odważnie do pracy !!!! Wspieramy każde działania w tej kwestii.

Och

Młodzi ludzie to przyszłość naszego narodu ,wychowujmy więc mądrze nasze pociechy ,biedne to dziecko które nie ma dobrych wzorców i odpowiedzialnych kochających rodziców , wtedy szuka akceptacji i zrozumienia w nie zawsze dobrym towarzystwie

gość

A kto jest tak głupi i ułomny by się na to nabrać? Bez przesady.

polecam

Wszystkim polecam do przeczytania książkę Jacka Międlara, którą zabrania się sprzedawać a z której można się wiele dowiedzieć – https://wprawo.pl/2018/11/18/j-miedlar-empik-na-uslugach-spadkobiercow-stalina-wycofuja-moja-ksiazke-wideo/

xxx

a ja polecam zajrzeć na gazetę lidzbarską i przeczytać artykuł o uzdrowisku

JMT

Przecież to prawacka odmiana Szumlewicza. Szkoda czasu na kolejnego grafomana.

gość

Jestem od roku zarejestrowany w PUP jako bezrobotny. Brak ofert pracy.
Po co są te urzędy?

Karol

Co Pan umie wykonywać uczciwie i dobrze. Zatrudnię od poniedziałku. Jeżeli wszystko t0o ni9estety …..

Trombullus

Panie Karolu, zainwestuję w pana biznes 500 tys. Jeżeli audyt uzna ją za rozwojową. Jeżeli nie to niestety…

Beznadziejaa

Ciekawe co Pan umie wykonywać uczciwie i dobrze Panie Karolu, pewnie nie wiele niestety !!!

bezrobotny

PUP jest do „naganiania” pół-niewolników do robót za najniższą krajową. Zyskują na tym miejscowi prywaciarze-Janusze ze znajomościami w mieście. Dla normalnego człowieka nie znajdzie się tam NORMALNEJ pracy za NORMALNE pieniądze. To chore, że pracującego na pełny etat faceta nie jest stać na wynajem niewielkiego mieszkania. Gdzie my żyjemy? prawdziwe niewolnictwo. Uczciwą pracą można się dorobić… ale garba i ślepoty.

Gość

Żle Ci u pracodawcy, wymyśl i załóż swój interes. na pewno będziesz płacił pracownikom po 5 koła i problem bezrobocia w LW zostanie rozwiązany. Powodzenia

bezrobotny

Niestety nie mam ZNAJOMOŚCI, i PUP nie wyśle do mnie parobków za 1500 złotych czy też stażystów, którym nic bym nie płacił.

Gość

Nie licz na PUP tylko na siebie. PUP da Ci pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Dostaje każdy kto o nie wystąpi. Tyle, że trzeba mieć pomysł na biznes. Nie chcesz być zależny od kogoś, zrób to sam.

Trombullus

Przecież lidzbarskiego leszcza biznesu nie stać płacić ci uczciwie. Raty za Beemy, Lexusy, Hilfingery za bardzo obciążają jego faktury. Zastanawiam się kiedy to zobaczę jak leszcz biznesu bierze fakturę za skorzystanie z kibelka. Wszystko wala w koszta i są na papierze bankrutami.
Prawda jest taka że słoma z butów ciągnie się za nimi do wszystkich okolicznych galerii gdzie wydają to co mieliby uczciwie zapłacić pracownikowi. Ale nie martw się, ponieważ robią tam z siebie gorszych buraków niż ty idąc do nich z CV w zębach. Prostak choćby miał wszystkie pieniądze świata zawsze prostakiem pozostanie. To też dla nich trochę kara- mieć pieniądze i nie wiedzieć jak ich mądrze użyć. He, he- „Dej mnie pani buty” „Jaki rozmiar, które?”- „Najdroższe i o numer większe żeby się słoma nie połamała”.

Och

Reasumując wszystkie nasze wpisy które prawdopodobnie nie wiele znaczą jesteśmy naiwni licząc na lepsze czasy ,to nie jest demokracja , to jest dewastacja naszego kraju i naszych małych ojczyzn, a arogancja ,buta ,niekompetencja polityków sięga zenitu nie wspominając już o narcyzmie ,te ich kłótnie i przepychanki są obrzydliwe ,to zwykła walka o koryta z każdej strony.!!!!

Realista

Cóż dodać ? Burmistrz sprawia wrażenie osoby niewidomej, bo czymż nazwać owczy pęd do uzdrowiska. Odpowiedz prozaiczna, to oczekiwanie że po 5 latach doskonałego burmistrzowania podczas którego nawet emeryci będą emigrować trzeba myśleć o kolejnej ciepłej posadce. Ja wam tu dam wszystko, miasto zadłuże na kolejne miliony, dam zarobić komu trzeba przy budowie, a wy o mnie nie zapomnijcie. Wielka szkoda że transmisja jest tylko z sesji a nie ma z komisji, bo wtedy uzdrowiskowa miała by gwarantowaną nominację do Oskara jako nieanglojęzyczny film dokumentalny. Wszystkie stołki podzielone, nie ma pokrzywdzonych, oprócz mieszkańców ale to jest ostatnia rzecz jaką ktokolwiek się przejmuje. Czegoś życzyć, tylko jednego naszym radnym, mianowicie zdrowia bo na rozum już za późno.

Kropek

Uzdrowisko będzie usprawiedliwieniem dla powstałych wcześniej term. Można to przedstawiać jako przemyślaną, długoterminową strategię rozwoju. Żadna inna narracja nie jest szeroko lansowana, więc wyborcy z pewnością „kupią” wizję termalno-uzdrowiskową. Jak do tego dodać, że samorządowcy są bardzo zadowoleni z Pani zarządczyni term, a Pani zarządczyni jest zadowolona z samorządowców, to powstaje obraz wręcz sielankowy. Wyniki finansowe, upadłość firmy zarządzającej obiektem, zadłużenie miasta, zasadność inwestycji uzdrowiskowej schodzą na plan dalszy. Liczą się wyższe cele, które trzeba osiągnąć dla dobra ogółu. I tylko malkontenci wiecznie narzekają i zadają niepotrzebne pytania ;))

Gość

Książkę Kropek napisz będziesz bogaty. Pewnie będzie stała na półce s-f.

Kropek

Nie ma to jak mega-konkretne argumenty. „Bez nerw” Gościu.

apel

Powiaty do likwidacji !!! To przyczyna wszelkiego zła i marnotrawstwa. PUP-y zlikwidować natychmiast!!!

Gość

Tak, zlikwidować PUP-y i równocześnie zlikwidować zasiłki dla bezrobotnych

@gosc

Zlikwidować PUP-y. Zasiłki mogą być wypłacane przez odpowiednie komórki w urzędzie bez tej całej struktury, budynków, kierownictwa i biurw. Zresztą im też wypłacic zasiłki jak będą chciały

Agnieszka

Te jak je nazwałeś ‚biurwy’, w jakimś budynku muszą pracować by móc wyliczyć i wypłacić zasiłki dla ‚bezrobotnych’ by mieli za co żyć.

gość

Teraz takie rzeczy robią… komputery. Urzędnicy są ZBĘDNI.

gość

Aby dostać zasiłek trzeba na niego zapracować przez minimum rok. Zasiłki są finansowane z funduszu pracy, który każdy pracujący musu płacić. A więc branie zasiłku to jedynie „odbieranie” z powrotem swoich pieniędzy.

Qwerty

Ja bym zlikwidował MOPSY GOPSY bo po co tam ludzie potrzebni? Każdy weźmie ile udzwignie a zasiłki sam sobie przydzieli. Starostwo? Prawo jazdy karty wozu? Teraz każdy ma drukarkę to sobie wydrukuje. Urząd miasta? Nie ma o czym mówić tylko likwidować już na wczoraj. PUP wzywa tylko ciężko pracujących na czarno obywateli i nęka ich żeby mieli ubezpieczenie. W USA nie ma PUP ani ubezpieczenia to po co nam to. Szpital likwidować bo wszyscy zdrowi to po co kasę marnować? Karetki jak nowe Niemiec płakał jak sprzedawał. Policja tylko na l4 chodzi i strajkuje i mandaty tylko piszą. O grubych domach wojskowych temat rzeka więc zlikwidować jednostki bo wojna już była i swoje zrobili więc niech chłopaki wolne maja. Ile to kasy w 5 minut zaoszczędzone? W kolejnych wyborach wystartuje to wszystko zamknę. I jak mówił klasyk „nie będzie niczego”.

Qwerty

Zapomnialbym zamknąć Polonię i basen ale Polmleku bym nie zamknął. Polonia nie umie grać a nie wszyscy pływać umieją. Taki stadion a my nawet w ekstraklasie nie gramy

JMT

Zapomniałeś o zamku, po co takie wielkie dziadostwo ma straszyć, nikt tam nie chodzi. Część cegieł odzyskać i zbudować nowe mieszkania socjalne!

Qwerty

No tak. I biedronka i Lidla bo przecież małe społeczności wiedza co to mała ojczyzna i zakupy robią w osiedlowych małych sklepach a nie u Niemców czy Portugalczyka. Wiedzą o tym na Bema. Sklep się rozrasta a ceny maleją.

Qwerty

Przeczytane wcomment image
Zaporzyczone ze strony naszlidzbark.pl.

Qwerty
taktak

qwerty nie pisz tyle bo cię ręka zaboli, bo głowy przecież nie masz… A przynajmniej zajrzyj do słownika przed „zaporzyczaniem”. I jeszcze hasło na dziś -„zlikwidować powiaty, PUP-y i głupotę”

Basia

Zlikwidować głupie pomysły na lepsze życie. Może po prostu wysadzić miasto i głowy przestaną boleć od debilnego myślenia. Do przodu głupoto……..

biurwo

Skończ pić kawkę, wyjdź z tej strony i zacznij pracować, bo wypłatę dostajesz z naszych podatków. Nieprawdaż?

Karol

100% racji

bogda

Jaką kwotę z kieszeni mieszkańców wyciągnie przez 5 lat Komisja Uzdrowiskowa ? To koszmar. Mieliśmy już elektrownię atomową, której nie ma i nie było a etaty były obsadzone. Teraz Uzdrowisko, którego nie ma a komisja jest !

ten-or

wystarczy dodać i pomnożyć, ilość członków z uwzględnieniem niezasadnie( moim zdaniem) wyższej kwoty przewodniczącego i zastępcy i to wszystko X 60 miesięcy ( 5 lat) i wyjdzie kwota funkcjonowania Komisji Uzdrowiskowej…, więc Wesołych Świąt….

Kyle XY

Proszę o wyszczególnienie zadań komisji uzdrowiskowej w tej kadencji oraz podania
spraw i zdziałań jakie owa komisja prowadziła przez poprzednie 4 lata.

Co, pewnie nic się nie udało ?
A może jednak.

Nemo

Komisja brzmi dumnie. Chwiałbym poznać doświadczenie członków komisji w sprawach uzdrowiskowych. czy ktokolwiek miał z tym zagadnieniem do czynienia.. cyt. Kropek ” Nikt nie ma wątpliwości, ani żadnej refleksji. Tak już było w przypadku term.” Interesujące jest ,że wszyscy owi pomysłodawcy i możni uwierzyli w turystyczny rozwój tego miasta. Myślę ,że z racji wykształcenia p. v-ce burmistrz powinien wytłumaczyć nawiedzonym optymistom turystycznym, że turystyka nie jest powodującym rozwój miast, gdyż klasyfikowana jest w dziale usługi, a Lidzbark nie jest kurortem górskim ani nadmorskimi. Opowiadanie o rzeszach turystów bez jakichkolwiek danych jest czystym PR. Czas wytrzeźwieć i nie ściemniać ludziom, gdy nie ma się pomysłu na rozwój tego miasta.

Kyle XY

Aby zarzucić brak doświadczenia trzeba najpierw określić jakie zadania ma czy też będzie miała komisja uzdrowiskowa. Jeżeli będzie to polegało na przyjmowaniu wniosków lub wydawaniu leków na podstawie recepty , to jak najbardziej jest fachowość. Jeżeli będzie inny, ale określony , zakres działania komisji, to będzie można przyjrzeć się doświadczeniu powołanych „członków”. Jeżeli brak będzie przedmiotowego zakresu działań komisji, a tylko jest nazwa „Komisja Uzdrowiskowa”, to fachowość jej „członków” nie wymaga potwierdzenia.

Pietuch

Konkurs -O czym myśli radny na zdjęciu po prawej stronie .-……:-/ Gdzie ja ją mogłem schować ,przecież całej nie wypiliśmy ……

Zenon

Qwa ale mnie ząb napier….

Słupek

Oj Bartek, martwię się o ciebie.

Kropek

….a Bartek obiecywał, że będzie tak pięknie…

Nemo

To akurat jest publika i być może od tego opowiadania o rozwoju L.W mogą zacząć boleć zęby Ewentualnie należy zakryć usta, że by nie było słychać zgrzytania zębami, gdy pomyślimy o przygotowaniu radnych do zadań czy potrzeb miasta.

Biuron

Qwa, miałem być zastępcą, wszystko przepadło.

Kyle XY

„Kurcze, robią zdjęcia. Po co ja tu przyszedłem?
Ja pier…… . Będę na portalu http://www.naszlidzbark.pl

ten-or

Gratuluję powołania komisji tzw Uzdrowiskowej i w tak zacnym składzie, ale chciałbym się upewnić, czy owa komisja zajmie się mleczarskim smrodem i ściekami do rzeki Łyny ??? Panie Tomku jeżeli to możliwe proszę o odpowiedź, pozdrawiam serdecznie i czekam na konkrety.

Mietek

Tego to nikt nie ogarnie

zenek

A na widowni widzę przyszłych kandydatów na radnych….chyba-?:) uczą się, szkolą? Czy to tylko koledzy-klakierzy burmistrza?

Nemo

To tradycyjnie tłum ( urzędniczy) poprawiający nastrój i samopoczucie na sesji. Tak, publika ma ukazywać, iż wszystko to właściwy kierunek rozwoju. Niestety nie ma szaleńczego entuzjazmu, braw, okrzyków: Niech żyje! ( za 1530 zł miesięcznie). Kiedy obywatele olali sesje, bo nie wolno było zabierać głosu ( dziękujemy byłemu przew. p. A.K), to władze zorganizowały sobie publikę, aby wyglądało to jakoś w kamerce, a przemowy nie były do krzeseł. Z okazji Mikołajek tradycyjnie prezent do wysoko wykwalifikowanej kadry urzędniczej, radnych, burmistrzów i wójtów, starostów etc.
https://www.youtube.com/watch?v=23rF1SiWF4Y

gość

Tymczasem w Lidzbarku dziadek 72-letni potrącił dziadka 77-letniego. Jakie to symboliczne… niedługo w Lidzbarku będą same dziadki i babcie po 70, 80 i 90 lat.

zenek

myslę,że zus i nasz szpital nie pozwoli na taką sytuację……

gość

Nie pozwolą i co zrobią? Wprowadzą program Eutanazja+ hmm?

vinnie balls

Heheh, fajnie razem mają prawie 150 lat!

Pomysł na biznes

Ja wam mówię… w tym wymierającym, starzejącym się mieście jedyny dobry pomysł na biznes to domy starców i firmy pogrzebowe.

bogda

Powołano Komisję Uzdrowiskową a LW nie jest miastem uzdrowiskowym. Nie ma uzdrowiska a komisja jest. Jak można powołać komisję do czegoś, czego nie ma ?

Nemo

Kultury w tym mieście nie więc ta niepotrzebna 🙂
To w ramach oszczędności. Proponuję powołać komisję lotnictwa i lotów kosmicznych, badań głębinowych Rowu Mariańskiego, komisję ds. Księżyca i Planetoid i oczywiście komisję do walki z CO2 – bo jest modna.

Och

Tu przydałoby się utworzyć komisję do walki z głupotą

Och

U nas wszystko można ,zmanipulować wyborców itd ……….utworzyć hehe komisję uzdrowicieli, „Kaszmirowskich”, bo jak słusznie zauważyłaś uzdrowiska jeszcze nie ma

Nemo

Oj tam !.. nie ma, ale już 4 lata radni biorą kasę, spotykają się, dyskutują, robią burzę mózgów (jak mają). Z drugiej strony nikt się nie przyczepi, że coś nie funkcjonuje, finansowo jest korekt, żadnych problemów w uzdrowisku którego nie ma. Znów jako pierwsi na świecie ( zimne termy) posiadamy wirtualne uzdrowisko. Za to jestesmy tylko na małym minusie. Partyjny kolega naszej radnej, pobierał gruby szmalec, za działania w budowie elektrowni atomowych, których nie wybudowano. Tak trzymać i nie budować kolejnego knota, wydumanego w zaciszach pokoi i po spożyciu, bo to my będziemy płacić za tego rodzaju głupoty. Ciekawe jakie doświadczenie mają radni w budowaniu uzdrowisk ? Wiem ! Przejeżdżali przez niektóre.

Kropek

Powołanie komisji to kolejny dowód na determinację władz samorządowych, żeby doprowadzić do powstania uzdrowiska. Taką determinację wykazują wszyscy, niezależnie od barw politycznych. Nikt nie ma wątpliwości, ani żadnej refleksji. Tak już było w przypadku term.

Nemo

No i jeszcze jedno. Brawo p. Iwono. Ciekawym zjawiskiem były swego czasu niezgodności liczników głównych z tymi w mieszkaniach. Do dziś nie wyjaśniono.. kto podkradał wspólnotom mieszkaniowym wodę. Tłumaczenia zaistniałych sytuacji były bardzo mgliste i moim zdaniem próbowano w ten sposób bez podnoszenia stawki ratować budżet miejski lub coś kredytować. Można założyć, że nagle wzrastało zużycie wody…gdy ludzie zaczęli oszczędzać. Nie sądzę ,aby mieszkańcy przy takich cenach mieli cieknące krany.

Nemo

http://www.domiporta.pl/poradnik/1,126867,12282507,oplata-klimatyczna-gdzie-i-ile-placic.html Ciekawe co na to wojewoda.Opłata miejscowa = opłata klimatyczna wg Wiki. Czy L.W spełnia warunki ? Oznacza to, że kasa się kończy i czekamy na uiszczanie tejże opłaty przez hotel K. i Termy Warm. No chyba ,że wspaniałomyślnie akurat te obiekty zostaną zwolnione z opłaty :). Nie wiem gdzie widziano te rzesze turystów. Pan Bartek walczy o swoje stanowisko w tzw. przechowalni etatowej, bo w innym przypadku będzie musiał grać do kotleta. Argumentacja obniżki podatku od pojazdów zabójcza i wiemy kto ma ich sporo … nie tylko radna, ale są i inne firmy. Ciekawe jak to z tym realnym ściąganiem tego podatku, skoro stosuje się ulgi, no to nic dziwnego, że jest 40%. Ludzika kupujta autobusy i ciężarówki jest okazja ! Jak będzie ich dużo to władze podniosą podatki.. i tradycyjnie… ludzie będą się cieszyli. Podwyżka wody i śmieci związana jest ze słabą kondycją finansów miejskich, czyli wydawania na… Czytaj więcej »

Helenka

Ta firma od tych ulg w podatkach to ma naprawdę chody, skoro tyle lat wozi dzieci w szkole swojej siostrzenicy. Nie ma to jak dobrze się ustawić.

Nemo

To akurat nie dziwi.Jak się zna największych wielmożnych każdego miasta, gminy (tzn. samorządowych szkodników) …to wiele można załatwić …od soczystej dotacji, po wszelkie eskapady samorządowe do zagranicznych miast zaprzyjaźnionych, wycieczki, szkolenia, dowóz pacholęć do szkoły etc.. Niestety tak w Polsce wygląda konkurencja.Wszelkie przetargi to fikcja.
Ciekawe kto wygrałby konkurs na komunikację miejską, bo takie plany były, ale teraz z braku finansów na razie to nie przejdzie.
Nie piszcie tylko, że to zazdrość czy jakieś wylewanie żółci, bo od lat wiadomo jak to w Polsce wygląda.

API

W pewnym mieście, gdzieś na prowincji… jedna z osób zasiadających w Radzie Miasta ma firmę transportową. Autobusy i inne duże pojazdy od których płaci należny podatek. W magiczny sposób zaraz na początku kadencji, Burmistrz tego miasta składa wniosek o obniżenie podatku od środków transportu. Czy był jakiś deal podczas kampanii? Obniżenie podatku, który tak naprawdę dotyka bardzo wąską grupę przedsiębiorców w naszym mieście, podatku, którego wysokość w żaden istotny sposób nie wpływa na wielkość budżetu miasta nie może i nie spełnia funkcji pro-rozwojowych. W mojej ocenie w żaden sposób nie wpłynie na zwiększenie atrakcyjności gospodarczej Lidzbarka Warmińskiego. Uważam, iż tak jak w przypadku likwidacji DŚT, podobnie i tutaj na celu ma realizację prywatnych interesów Burmistrza. Cyferki poparcia w wyborach, dały złudną pewność, iż można robić wszystko i pozostawać bezkarnym. Zupełnie jak poprzednik obecnego Burmistrza. Niedługo czeka nas kolejna podwyżka cen wody, a także odbioru śmieci. Za hucpę włodarzy miasta i… Czytaj więcej »

ten-or

oczywiście,że wodę podniosą i to bardzo!!! tak to jest jeden nie płaci, a przy tym ważny i bezkarny to innym pokornym się podnosi i bilans się zgadza, a przy tym potwierdza się fenomen rządzących….Po prostu takim jesteśmy społeczeństwem,że pokornie dajemy się chłostać, patrzę na francuzów i podziwiam, potrafią o swoje prawa się upomnieć…

API

Francja to bogaty kraj, kraj gdzie istnieje klasa średnia. To także kraj, gdzie zarabia się kilka razy więcej niż w biednej Polsce. Ich po prostu stać na protesty.
Propagandowy bełkot płynący z TVP, mówiący iż dołączyliśmy do krajów rozwiniętych to jak obietnice wyborcze – bzdury i propaganda. Polska nadal jest jednym z najbiedniejszych krajów europy o niesłychanie zacofanej infrastrukturze drogowej. Potrzeba całych pokoleń aby rozwinąć sieć dróg jaka obecnie jest np. w Holandii. Bez dróg nie ma rozwoju. Bez dróg nikt do nas nie przyjedzie i nie zainwestuje.
Polska będzie krajem rozwiniętym wówczas, kiedy Lidzbarczanin za średnią wypłatę kupi tyle samo paliwa jak Niemiec czy Francuz. Jak Niemcy czy Holendrzy będą przyjeżdżać do nas do pracy…

Och

Już mieliśmy osobę, która utożsamiala się z biedą naszych lidzbarskich przesiebiorcow i wybory przegrała he!!!

Nemo

Ciekawa inicjatywa własna burmistrza… obcinania finansowej gałęzi na której siedzi. Brawo ! No i dziękujemy już zawczasu za podwyżki, a obywatele jednak zapłacą za budowane fanaberie. Jeszcze więcej siłowni, parków i ścieżek rowerowych. Czy w U.M starcza na spinacze, papier i tonery ?

Trombullus

I zapłonął pan Bartek na stosie a zimne spojrzenia rady wcale nie chłodziły siedzenia odrywanego od stołka…
Rada Miasta tą decyzja nie ukarała pana Zdanowicza ale całkiem sporo osób z różnych stowarzyszeń wchodzących w skład DŚT. Zamiast rozwinąć działalność DŚT w związku z turystyką lepiej postawić na Platformiane tematy- nażreć się , wypić i pomoczyć odwłok w siuśkach wczorajszych bywalców basenu. Gratulacje radni, zaczęliście z wysokiego C a gdzie jeszcze cała kadencja…
Tak to jest kiedy osoby ubogie intelektualnie dorwą się do władzy, kiedy nie potrafią zrozumieć że nie samym chlebem człowiek żyje. Oszczędzajcie pieniądze na uzdrowisko do którego nikt nie zajrzy tak samo jak do waszej suchej fosy. Potraficie wydawać pieniądze tylko na rzeczy z których nikt nie korzysta- tacy jesteście fachowcy.

gosc2

Właśnie prawie nikt nie korzystał z DŚT, zas sucha fosa bedzie oblegana w gorace dni. Radni zaczęli od oszczędności i zniżek w podatkach .

Trombullus

– Ja i wielu moich znajomych korzystali.
– Oczywiście, już widzę oczami wyobraźni jak matki z wózkami i osoby starsze ze wszystkich osiedli pędza ulicą Krzywą w dół aż do Agatu żeby się schłodzić.
– Zniżka w podatkach na środki transportu… Spoko, jutro kupuje samochód powyżej 3 ton wagi a co mi tam.
Dlaczego decyzję i uchwały Rady Miasta maja zawsze wymiar personalny? DŚT- Zdanowicz, Ulga w podatku- ???. I jakie to śmieszne że pan od telefonów zostaje członkiem komisji mieszkaniowej- bo co- bo kupił lokal od miasta i się już a tym zna?

gosc2

Pkt patrzenia zależy od pkt siedzenia 😉 przekonasz się w gorące dni.Decyzje personalne w komisjach to decyzje radnych . Przybytkow ” kulturalnych ” w LW na pęczki DŚT to był sztuczny twór , papier wszystko przyjmie sprawozdania ilości uczestników lekko naciągane.

Beznadziejs

I tu odpowiednie służby powinny wkroczyć i skontrolować ten zakup tego lokalu , miasto na tej sprzedaży straciło dużo pieniędzy

Nemo

Byłoby dużo roboty, bo od lat funkcja radnego w Polsce sprzyjała sprzedawaniu lokali, działek na inne osoby, przetargi były poustawiane, lub „zakopane” w ogłoszeniach o przetargach. Zawierały zapisy pt. w celu polepszenia korzystania z działki nr … w przetargu ograniczonym ogłasza się przetarg na działkę nr .. ( czyli obok). Sprzedawane lokale (dla słupków) mamusi czy szwagra. Zwrot pieniędzy za tzw. ulgę przy wykupie, gdy w przeciągu chyba 5 lat odsprzedawano lokal. Czy słyszeliście, aby ktokolwiek oddał różnicę( ustalona stawka ulgi była różna 90,80 70 % ) wartości lokalu odkupionego od gminy ?

Menda

W styczniu już pan radny chwalił się nowym lokalem, miasto ogłosiło przetarg na ten lokal bodajże w kwietniu … jak się mylę proszę mnie poprawić

Nemo

W ramach oszczędności.. wszyscy głosujący za termami i uzdrowiskiem powinni podać się do dymisji. Czas już powiedzieć: dość pierożkowym skrytożercom.

gosc1

Ten Dom Środowisk Twórczych już dawno powinien zostać zlikwidowany wraz z panem Bartkiem i panią Wiolettą, jak myslicie panstwo kto „wsadzil” owych ludzi na te intratne stanowiska.

Nemo

Na pewno kosmici. Pan B i p. W nie likwidowałbym 🙂 Ciekawe co tam jeszcze stworzono… oprócz etatów dla swoich.

Gosc

Nie podano, ze obniżono wynagrodzenie burmistrzowi ? Nie podano uzasadnienia Pana Zdanowicza , ze likwidacja swiecacego pustkami DST nie przyniesie zysków ? Środki na sport są przeznaczone, ale w konkursie i nie powinno byc wyjątku dla tego klubu piłkarskiego.

gość

ogólnie wynagrodzenie burmistrza zmalało o ok 20%, porównując np. z rokiem poprzednim

Api

Całkiem słusznie. To i tak za dużo za pracę z zerową odpowiedzialnością.

Radny

Ale tak też było na początku poprzedniej kadencji. To jego zwykły manewr ”ekonomiczny” . Za pół roku otworzy nową siłownię i pani przewodnicąca wystąpi o podwyżkę pensji i rada to zaakceptuje.

Kropek

Najlepsze „numery” to sprawdzone „numery 😉 Wyborcy to łykają jak pelikany.

Gość

Ale to w końcu radni przegłosowali likwidację DŚT, czy nie przegłosowali? Nie mogę się tego doczytać w relacji.

Maria

A kto przygotował uchwałę? Pani sekretarz miasta?

Gość

W większości uchwały przygotowuje pan burmistrz konsultując z radnymi którzy to decydują. Włodarz miasta dostał ponownie mandat zaufania od społeczeństwa, które to społeczeństwo nie pociągnęło do ” zerowej odpowiedzialności „