Paź 142016
 

drugie-spotkanie-burmistrza13 października 2016 r. w DŚT odbyło się drugie spotkanie Burmistrza z mieszkańcami Lidzbarka Warmińskiego. Licznie przybyli goście mieli okazję zapoznać się z planami rozwoju miasta oraz poczynionymi inwestycjami. Burmistrz Jacek Wiśniowski przedstawił szczegóły budowy m.in. nowego amfiteatru, parku uzdrowiskowego, a także unikatowego w skali województwa bulwaru jaki ma powstać wzdłuż brzegu Łyny z nowoczesnym placem zabaw i małym amfiteatrem. Jak podkreślił Burmistrz głównymi filarami rozwoju miasta jest turystyka, sport oraz uzdrowisko. Mieszkańcy z zainteresowaniem wysłuchali przedstawionego stanu finansów miasta w tym planów stabilizacji jego zadłużenia. Najważniejszą dla nich kwestią była zapowiedź nie podnoszenia podatków, opłat za wywóz śmieci  oraz czynszów w przyszłym roku budżetowym.

Druga część spotkania poświęcona była zadawaniu pytań, składaniu wniosków  i swobodnej dyskusji nad bieżącymi problemami mieszkańców. M.in. proszono o więcej ławek na terenie miasta czy też utrzymywanie większego porządku przy śmietnikach. W sprawie odkupienia góry Krzyżowej, Burmistrz oświadczył, że w obecnym stanie prawnym nie ma takiej możliwości, lecz problem monitoruje i jak tylko pojawi się sposobność, to uczyni wszystko aby przywrócić miastu tę atrakcję. Sprawy indywidulane dotyczyły m.in. ocieplenia budynku przy ul. Szwoleżerów, podniesienia krawężnika przy jednej z posesji i wiele innych podobnych ważnych dla mieszkańców spraw. Ważny udział w spotkaniach biorą pracownicy Urzędu Miasta oraz radni. Na niektóre pytania odpowiadali prezesi spółek, specjaliści w swoim zakresie. Tak było w przypadku problemu rozbieżności za zużytą wodę wg, wodomierza głównego i tego w mieszkaniu. Jeden z mieszkańców pytał dlaczego muszą płacić więcej za wodę niż wskazuje licznik w jego mieszkaniu. Prezes Zarządu PWiK Sp. z o.o. pan Bartosz Buczyński w przystępny sposób wytłumaczył przyczyny rozbieżności we wskazaniach liczników. Głos zabrali także radni Rady Miasta, przedstawili działania na rzecz mieszkańców w swoich okręgach wyborczych.

Cykl spotkań Burmistrza z mieszkańcami miasta stanowi realizację obietnicy wyborczej złożonej jeszcze podczas kampanii wyborczej w 2014 r. Rolą samorządu lokalnego jest inspirowanie aktywności obywateli. Dzięki regularnym spotkaniom z jego władzami budowana jest więź stanowiąca platformę rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.

Kolejne spotkanie z Burmistrzem Miasta panem Jackiem Wiśniowskim odbędzie się 18 października w Lidzbarskim Domu Kultury o g. 17.00 na które zostają zaproszeni mieszkańcy ulic: Bema, Kalinowskiego, Boh. Westerplatte, Gdańskiej, 22-lipca, 30-lecia PRL, Poniatowskiego i Wodnej.

 Posted by at 9:30 am
Powiadom o
Iwona

18.10.2016 r. było zebranie Burmistrza z mieszkańcami ? Ktoś coś wie ?

API

Ja coś wiem.

Iwona

Frekwencja dopisała ? Bo z ostatnich spotkań wynika, że wyborcy odwrócili się od burmistrza. „Czas Zmian” nie nastąpił i niekoniecznie trzeba być burmistrzem żeby biegać i organizować inne zawody sportowe.

API

Frekwencja była niższa. Przyszło zaledwie kilka osób i to mimo szerokiej akcji informacyjnej m.in. prowadzonej przez radnych (chodzenie po domach, wrzucanie ulotek z informacją o spotkaniu). Wygląda, iż masz rację Czytelniczko. Robienie sobie niezliczonych zdjęć i organizowanie biegów nie wystarcza wyborcom. Czas „szołmenów” minął.

gość

Przychodzenie na spotkania z władzami ma się nijako do tzw. odwracania się od burmistrza i radnych (przekonasz się w wyborach za 2 lata ), systematyczność, jawność i dostępność informacji sprawia, że na spotkania przychodzi niewielu. Są one potrzebnym łącznikiem miedzy władzami, a mieszkańcami.

API

Był taki jeden co wygraną miał w kieszeni;)

Piotr

Jeżeli ludziom się nie chce chodzić to może poprosimy burmistrza żeby chodził „po kolędzie” do każdego mieszkańca oczywiście z dwoma strażnikami.

obywatel

Co tak dzisiaj śmierdziało na skrzyżowaniu koło szpitala? Smród, że nie szło wytrzymać. Nawet lenie z policji sie tym nie zainteresują… brak słów…

chill out.
pietuch

Mam pytanie .Czy może ktoś wie dlaczego (na szczęście były już nasz burmistrz) Waldemar Lipnicki nie sprzedał jeziora Wielochowo i rzekę Łynę?

krzysztof

ale go popierają///raptem 8 osób

MaydaY

API znowu Burmistrz wraca do łask?

API

Ktoś wie w którym roku sprzedano Górę Krzyżową prywatnemu właścicielowi?

Gość

Jak wynika z informacji na stronie UM w 1997r.

API

Dziękuję. Coś tam się dzieje w Polmleku, jakiś ser do utylizacji, jakieś bakterie? Coś ktoś wie więcej?

JMT

Podobno listeria monocytogenes a do utylizacji niby od kilku to kilkudziesięciu ton. No cóż oszczędności i zatrudnianie ukrainców(nie chodzi mi o samych pracowników ale o podejście Polmleku do nich) powoli zaczyna przynosić efekty

Iwona

Pracownice Polmleku u dermatologa z rozprzestrzeniającą się wysypką na rękach, szyi… razem na jednej poczekalni z chorymi do laryngologa (drzwi w drzwi) w Przychodni przy 11 Listopada w Lidzbarku Warmińskim, mało tego…. na jednej ławce w ciasnej poczekalni – korytarzu.

młody bezrobotny 1 rok, 5 miesięcy

Czy ktoś się orientuje w statystykach ile młodych ludzi uciekło z naszego powiatu? (za granicę, do większych miast)

Emil

Nikt się nie orientuje bo takie statystyki nie są prowadzone. Można sobie wyrobić opinię rozmawiając z ludźmi. Np u mnie z bloku wyjechały wszystkie dzieci, które skończyły szkołę. Zostali tylko rodzice. Na ulicy podobnie. Myślę, że można to rozciągnąć na całe miasto zakładając jakiś margines błędu, ale generalnie mnóstwo ludzi wyjeżdża bliżej albo dalej.

gość

Jeszcze trochę a zostaną sami starcy, emeryci i bezdomni. Młodzi uciekają stąd jak mogą… Ale skoro młodzież nie może dostać pracy w tym mieście nawet za 1200zł/mc to o czym my mówimy.

kurator

Bzdura. Dostalem propozycje pracy za 2.500 zl na reke w jednej z lidzbarskich firm. Na okres probny. Tylko ja juz mam prace a z ciekawosci rozglądam sie po rynku ofert.

gość

Pewnie propozycja od znajomego… lub ciężka praca fizyczna. Zwróć też uwagę, że mówię o młodzieży.

kurator

Mało mam znajomych w LW. Od znajomego wymagałbym więcej 🙂
Stanowisko umysłowe.
Młody to ja byłem jakieś 15 lat temu 🙂

do kurator

Może to taka propozycja co? Jeżeli tak to powiem tylko : hahahahahahahahahahahahaha;-) polecam kontakt z ludźmi którzy tam pracowali

https://www.olx.pl/oferta/zatrudnie-kreatywna-osobe-do-zarzadzania-bok-sklepu-internetowego-CID4-IDhF40X.html#d862b7e0da

kurator

Nie. To nie to.
Zakład produkcyjny. Nie, nie Wenglorz 🙂

gość

2,5K to praca dobra dla absolwenta szkoły podstawowej lub gimnazjum. W Lidzbarku za tyle to pewnie pracują na kasie w sklepie magistry… 🙂

Inżynier

Mój rocznik 90 %

Gość

A ten Twój rocznik to 1929?

pietuch

Mam pytanie -Czy może mi ktoś napisać nazwiska osób ,które są odpowiedzialne za sprzedaż góry Krzyżowej .Chodzi mi o to abym przez przypadek na nie nie zagłosował. Z „góry ” dziękuje .

Inżynier

Jak się czyta informację zawartą w linku powyżej to nie chcieli wydać kilku milionów na odkupienie Góry Krzyżowej motywując to zdroworozsądkowym myśleniem. Ale co do wydania kilkunastu milionów na bzdury i niedbanie o jakość wykonanych inwestycji to w porządku myślenie OK.

Z daleka

Ten artykuł to chyba jakaś prowokacja czyta się jak GL

gosc

Lidzbarskiej daleko do redakcyjnego poziomu tego portalu.

czytelnik

To się zgadza. Powinni coś zrobić z tą gazetą, bo na razie to szmatławiec. Wymienić redakcję?

elek

dużo ludzi było?

Naczelnik

Z 10 osób. Reszta to pracownicy i radni

Gość

A więc licznie przybyli mieszkańcy oznacza – 10 mieszkańców! no to później mamy np. wolą licznie zebranych mieszkańców było ….. Brak dalszego komentarza!

Jan

a czemu ty nie przyszedłeś?byłoby 11 mieszkańców

gościówa

Gość na forum NL od dawna tylko krytykujesz i się wymądrzasz i nic z tych Twoich wywodów tu nie wynika….ogarnij się. Choć raz coś zrób i weź osobiście udział np. w spotkaniu z burmistrzem, aby móc podzielić się wrażeniami,a nie bezsensownymi wypocinami typu: „…no to później mamy np. wolą licznie zebranych mieszkańców było…”.

Gość

Redaktor już zaczął pisać arty do gazety jaką ma wydawać Burmistrz. Jakaś umowa?

API

Jak dobrze pójdzie, to wszystkie kolejne wpisy będą o podobnym wydźwięku.

bob

byrmistrz bedzie oplacal cie za siedzenie cicho? brawo niezalezne dziennikarstwo