Sie 132018
 

„Dni Lidzbarka Warmińskiego” w  710 dziesiątą rocznicę nadania praw miejskich. Czy było to święto mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego?

Komentarz redakcyjny

Uroczysta Sesja Rady Miasta. Pierwsze rzędy koalicja PO-PSL. Poseł Protas w rzędzie trzecim

Tzw. przedstawiciele samorządu lokalnego jak co roku zbierają się gremialnie w Wielkim Refektarzu, aby poklepać po ramieniu i stwierdzić jak to dzięki nim miasto rozwija się, a ludziom żyje dostatniej. Nie inaczej było teraz. Uroczysta sesja była zlotem koalicji PO – PSL, sala pękała w szwach od lizusów i wazeliniarzy. O odrealnieniu od rzeczywistości tego towarzystwa wzajemnej adoracji niech świadczy fakt kolejności witania. Tych najważniejszych, mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego, pracodawców tegoż wazeliniarskiego pospólstwa, wymieniono na samym końcu. Potem już był „sukces”. Słowo odmieniane przez Burmistrza przez wszystkie przypadki. Wydaje się przy tym, iż nie jest istotnym dla pana Wiśniowskiego racjonalne wydawania naszych pieniędzy. Znacznie ważniejsze dla tejże persony jest medialny szum wokół własnej osoby, ilość zdjęć czy wywiadów. Nikt nie zauważa, że zdecydowana większość publikacji prasowych o lidzbarskim burmistrzu jest sponsorowana, opłacana przez niego naszymi pieniędzmi. Cytuję fragment Wypowiedzi pana Wiśniowskiego z dzisiejszej sesji

Ponownie chcemy, aby Lidzbark Warmiński, żeby nasze miasto było na ustach nie tylko polski ale i Europy i staramy się to czynić i myślę, że to ze skutkiem bardzo pozytywnym. Dlatego wdrażamy innowacyjność. Nawet drobna sprawa jak przejście 3d. Okazało się, że stało się sukcesem medialnym, nie mówię że bezpieczeństwa, ale medialnym

Uzdrowisko za wszelką cenę

Ekonomista w osobie Burmistrza stwierdził, że najważniejszym zadaniem jest powstanie uzdrowiska. Przedmówca pan Kędzierski roztoczył wizję jak to wpłynie na rozwój miasta i ile nowych miejsc pracy powstanie. Dodał, że nowe miejsce pracy w uzdrowisku, wygeneruje 2 lub 3 miejsca w branżach pochodnych. Słyszeliśmy to już wcześniej przy okazji budowy Term Warmińskich. Wydaje się, iż powstanie uzdrowiska kosztem mieszkańców, na celu ma zabezpieczenie interesów bardzo wąskiej grupy samorządowców i powiązanych z nimi przedsiębiorców. Pozostali, czyli My, mamy spłacać zaciągnięte kredyty i żyć w błogiej nieświadomości co do prawdziwych intencji budowy uzdrowiska. Innymi słowy medialny Burmistrz robi z mieszkańców idiotów, a ci jeszcze się cieszą z tego. Zadłużenie miasta ciągle rośnie, lecz nikt nie robi z tym problemów. Spadająca liczba mieszkańców oraz rosnący dług – to wg Burmistrza rozwój miasta. Czy kolejna ścieżka, bulwar, fontanna czy amfiteatr wpływa na zamożność Lidzbarczan? Wręcz odwrotnie, to wszystko trzeba utrzymać, spłacać itp.

Przypomnijmy zdanie pana Wiśniowskiego na temat uzdrowiska z kampanii wyborczej z 2014 r.

Rozwój naszego miasta to owszem, także turystyka, ale z pewnością nie uzdrowisko. Wbrew temu co wielu ludzi obecnie rządzących mówi, że uzdrowisko jest szansą na rozwój, ja uważam z perspektywy rozmów z inwestorami, przedsiębiorcami, ludźmi którzy posiadają kapitał i myślą ekonomicznie – powstanie uzdrowiska stanowi barierę dla rozwoju Lidzbarka Warmińskiego i utrzymania młodszego pokolenia tu na miejscu.”

Pan Wiśniowski zasięgnął więc opinii inwestorów, ludzi mających pieniądze, przedsiębiorców, którzy słusznie stwierdzili, że uzdrowisko stanowi gwóźdź do trumny dla miasta, odpływ młodych ludzi i w konsekwencji jego śmierć. Wyborcy podzielili tę opinię i w konsekwencji wielu z nich oddało głos na człowieka myślącego jak przedsiębiorca, na dodatek obiecywał „czas zmian” Już jako Burmistrz szybko zmienił zdanie, być może po zakrapianej alkoholem imprezie w Zaciszu Leśnym z posłem Protasem i innymi działaczami PO.

Teraźniejszy oficjalny kierunek rozwoju miasta to „Uzdrowisko, turystyka, sport i kultura”. Jeszcze podczas pierwszych miesięcy urzędowania znajdowało się tam słowo „przemysł/przedsiębiorczość”. Jednak zniknęło i to bezpowrotnie. Przedstawiający się w kampanii wyborczej jako ekonomista, prowadzący od kilkunastu lat działalność gospodarczą pan Wiśniowski skreślił z listy najważniejszy kierunek rozwoju prawie każdego miasta. Oceniając chłodno postępowanie włodarza miasta, można dojść do przekonania, iż człowiek ów z ekonomią i rozwojem niewiele ma wspólnego. Od kilkunastu lat prowadził jednoosobową działalność gospodarczą. W tym czasie nikogo nie zatrudnił, nie rozwijał firmy. Na domiar złego, jak żalił się ostatnio na portalu społecznościowym, od 20 lat mieszka w wynajętym mieszkaniu. Czy wobec tego można ufać słowom tego człowieka na temat rozwoju miasta? Wątpliwe.

Otwarcie amfiteatru

Grupa „trzymająca władzę” ciesząca się poparciem społecznym

Frekwencyjna porażka nie zniechęciła samorządowców przed robieniem dobrej miny do prawie pustych ławek. Wypełnili je ci co musieli, pozostawiwszy po sobie spore plamy wazeliny (ta rozpuszcza się na słońcu). Organizatorzy czekali z rozpoczęciem imprezy na przybycie „elity” samorządowej. Ta jednak klepała się po pleckach w zamku dość długo, mając w nosie czekających mieszkańców. Konsternacja rosła w miarę upływu czasu i o 14.17 rozpoczęto koncert bez oficjeli. Ci przybyli jakiś czas potem, zgraną paczką zasiadając w jednej zwartej grupie. Na scenie pojawił się Burmistrz, oznajmiając wszystkim iż amfiteatr powstał dzięki Radzie Miasta. Poprosił radnych o powstanie, aby pokazać wszystkim tychże herosów budowlanych. Dodał, iż najlepiej aby w następnej kadencji ci sami radni zasiedli w radzie. Było przecięcie wstęgi, klakierzy dopisali, więc wszystko było zgodnie ze scenariuszem. Jedynie mieszkańcy nie zrozumieli, iż tego dnia amfiteatr miał zapełnić się do ostatniego miejsca.

Podsumowując, nastał czas kampanii wyborczej.  Grupa „trzymająca władzę” zaczęła realizować medialny scenariusz. Czy i tym razem Lidzbarczanie dadzą się nabrać na puste obietnice?

PS. kilkukrotnie z lidzbarskiej sceny informowano o gościach z nieistniejącego miasta „Wertle”

 Posted by at 10:33 pm

63
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Gościówa

Dobry artykuł, proszę robić więcej tzw ,, zrzutów,, z FB, bo jest co czytać.

Gość

Zrzutki już były ale nie było chętnych 🙂

gość
Gosc

Burmistrz powinien zagrać Lanselota (nie mylić z Lancelotem)…..

Jolka

Jaki wstyd!!! J W jak zwykle ani skladu ani ladu w wypowiedzi. Temu panu mowimy dosc!

Obserwator

Mistrz robienia antyreklamy…. Ten człowiek pcha się to TV nie zwracając uwagi na to, że robi pośmiewisko z siebie i miasta, które reprezentuje. Wstyd i porażka. Ciekawe jaki popis dał podczas Wieczorów Humoru i Satyry? Może dostał złotą szpilkę za zasługi w dziedzinie satyry jaką jest kończąca się kadencja?

Till

Pan burmistrz ewidentnie zaniedbuje kondycję intelektualną, powinien częściej biegać w kierunku Biblioteki Miejskiej

Till

W czasach Mikołaja Kopernika obecna grupa piewców sukcesu za „kręcenie się” pod zamkiem dostałaby po kilkanaście batów, które skutecznie wybiłyby im z głowy uzdrowisko, wskazały miejsce w szeregu a „Janek” pilnowałby stada kóz i grał na fujarce .

Małomiasteczkowi.

Ten post celny jak „patriot” tyle, że ekran trzeba wytrzeć 🙂
Mnie zawsze lidzbarskie układy i jej szefostwo kojarzyło się z Dyzmą, ale to nowe świeże spojrzenie. fiu fiu 🙂

Kac

Dokładnie tak,tylko ten serial z R. Wilhelmim gdzie w ostatnim odcinku Hrabia Żorż Ponimirski wyjaśnia wszystkim jak jest naprawdę. A na czwartym zdjęciu od góry to przypadkiem Burmistrz nie przemawia w tym czasie? Bo miny słuchających są jakieś takie strasznie wymowne.

Mówca

To miasto umiera. Przybywa osób starszych, OSTATNI młodzi wyjeżdżają bo nie chcą pracować za 1500 i jednocześnie 90% swojej pensji przeznaczać na mieszkanie. Ceny zakupu i najmu mieszkań są porównywalne z miastami wojewódzkimi. A zarobki… oscylują w granicach… najniższej krajowej! Te wszystkie „inwestycje” są na kredyt. Kto i kiedy to spłaci? Nie wróżę przyszłości dla tego miasta. Z czasem będzie trzeba coraz więcej dopłacać do tych pseudo-inwestycji – choćby same koszty utrzymania. Ktoś musi za to zapłacić… Turystów brak. Czyżby Ci biedni emeryci? Przecież MŁODYCH tu już nie ma. Ostatni zostali zmuszeni by stąd wyjechać, bo nie można tu pracując godnie żyć. Miasto zamienia się w wielotysięczny dom starców. Nigdzie nie ma tak EGOISTYCZNEJ władzy, patrzącej tylko na swoje interesy przy jednoczesnym gardzeniu zwykłymi ludźmi. I jeszcze ta chora hipokryzja, że wszystko jest w porządku i miasto się rozwija… – jedyne co tu się rozwija, to grzyb na ścianach domów.… Czytaj więcej »

pjoter

Nic dziwnego, skoro pracodawcy oferują na start 2000-2500 zł. Za tyle trudno się utrzymać w tej dziurze.

Małomiasteczkowi

od zaraz Społeczeństwo L.W się nie popisało. Obstawą imprez to świadomy U III wieku. Największym sukcesem władzy jest to, że od lat ściemniają i nadal pływają na wierzchu w lidzbarskim rynsztoku układów i zależności.Pan burmistrz i reszta wójtów klejących się do starosty czy np. zaproszenie Jozina z Bażin to kolejny trick na marszałkową kasę, po której zacznie się budżetowa czkawka po głupich pomysłach uzdrowiskowych. To prawda niczego tu nie zbudowano jeszcze….. dającego ludziom pracę, bo nie wspomnę architektonicznego knota, drugiego, syfiącego rzekę i traktującego pracowników jak niewolników.Pan burmistrz niestety nie spełnił oczekiwań , a myślę tu o: likwidacji staży miejskiej oraz o finansowym rozliczeniu term. Sprawa ściągania inwestorów …. lipa. Radni z tzw. szwindeletykieten czyli wnmo=_PO i 5 gmin= PSL też nic nie zrobili.Teraz oczywiście będziemy oglądać ich twarze notorycznie, bo nastąpi wysyp kupoinwestycji, bo nawet nie są to inwestycje dające cokolwiek mieszkańcom w wymiarze finansowym. Beton jeszcze nie nakarmił… Czytaj więcej »

Małomiasteczkowi

Społeczeństwo L.W się nie popisało. Obstawą imprez to świadomy U III wieku. Największym sukcesem władzy jest to, że od lat ściemniają i nadal pływają na wierzchu w lidzbarskim rynsztoku układów i zależności.Pan burmistrz i reszta wójtów klejących się do starosty czy np. zaproszenie Jozina z Bażin to kolejny trick na marszałkową kasę, po której zacznie się budżetowa czkawka po głupich pomysłach uzdrowiskowych. To prawda niczego tu nie zbudowano jeszcze….. dającego ludziom pracę, bo nie wspomnę architektonicznego knota, drugiego, syfiącego rzekę i traktującego pracowników jak niewolników.Pan burmistrz niestety nie spełnił oczekiwań , a myślę tu o: likwidacji staży miejskiej oraz o finansowym rozliczeniu term. Sprawa ściągania inwestorów …. lipa. Radni z tzw. szwindeletykieten czyli wnmo=_PO i 5 gmin= PSL też nic nie zrobili.Teraz oczywiście będziemy oglądać ich twarze notorycznie, bo nastąpi wysyp gównoinwestycji, bo nawet nie są to inwestycje dające cokolwiek mieszkańcom w wymiarze finansowym. Beton jeszcze nie nakarmił ludzi. To… Czytaj więcej »

Trombullus

Gardzę medialnymi pacynkami, które na każdym kroku muszą udzielić wywiadu dla telewizji, radia czy kogokolwiek z mikrofonem… Nie mogę już słuchać tych bredni i majaczeń posłów PO i podobnych im chciwych fircyków z niższych szczebli tej obcej mi organizacji. Zakłamanie to najstraszniejsza rzecz która może się przydarzyć człowiekowi i od tego już niedużo do choroby psychicznej. Może psychiatrzy mają rację że najbardziej chore psychicznie osoby, uważają się zawsze za najlepiej wiedzących a innych traktują jak głupków. To by tłumaczyło wszystkie wypowiedzi i działania KOD, PO, Obywateli Rzeczpospolitej. Nie dopuszczam do siebie insynuacji iż działają one w pełni władz umysłowych na zlecenie obcych państw ja sądzą niektórzy.

basta

Ich działania są podszyte zemstą i nienawiścią. Najpierw, za to, jak się tu znaleźli. Później długo odczuwali pogardę Polaków za bestialstwa, których się dopuszczali. A teraz, za , to, że gdy im się udało zająć miejsce „komuchów” w aparacie władzy, to im to wyborcy odebrali w 2015roku ,w wyborach parlamentarnych. Wcale nie musi to być wszystko robione na zlezenie obcych państw, choć niemożna i tego wykluczyć. W końcu różnego rodzaju „związki m.” działają i w ten czy inny sposób przekazują „wytyczne” . Naszym zadaniem jest odebrać im władzę w samorządach, bo szczegónie tu, u nas sie mocno „zagnieździli”.Niestety przy udziale z….ch m..d..

okularki

Czy ktoś wie dlaczego Protas był „głównym” przecinającym wstęgę? Czyżby dorzucił grosik do budowy amfiteatru z własnej kiesy? Bo inaczej nie potrafię sobie tego wytłlumaczyć. Amfiteatr jest miejski, burmistrzem wiadomo kto jest a Protas jest posłem z Elbląga a nie Lidzbarka. To o co tu chodzi?

Małomiasteczkowi

Bo już umie obsługiwać nożyczki.

cośwtym

Czzy nie jest zastanawiające, że rok pracy na posadzie trenera, kilka na etacie nauczyciela W-F, i niecały chyba rok na stanowisku dyrektora LO (nie wiem czy przeprowadził chociaż 1 rocznik matur na tym stanowisku?) dał taki impuls w polityce ? Czy jest jeszcze jakies inne tło tej „kariery”? Jakiś ustawionyna górze „ktoś” z L.? A może jakieś cechy charakteru – znane przy opisywaniu lidera po – Grzegorz Zniszczę Cię S.”

Małomiast

Ta, 24 letni trener. Za to najlepszy był chyba w biegu po flaszkę dla tych co dla śmiechu zrobili z niego polityka. Ponieważ otwieranie to jest najlepsze i ulubione zajęcie samorządowców to zastanawiam się czy któryś z lokalnych polityków, radni nie mógłby całodobowo na telefon …. otwierać np. piwa, flaszki lub lodówki.

Gosc

Jak to jest, że prości ludzie dochodzą do władzy? Prości są, w sam raz prosto rządzą, w sam raz prosto kierują podległymi jednostkami, w sam raz psują dokonania poprzedników, w sam raz są zwykłymi prostakami….

www

Właśnie Olsztynek staje się centrum przemysłowym, w Biskupcu budowa zakładu na kilka tyś. pracowników, a nasze ci..y nie wywalczyły nawet podłączenia do obwodnicy Olsztyna. Uzdrowisko to np. Ciechocinek, o ile % wzrosła ilość jego mieszkańców? Ale nasi „dumni” postwileńscy mieszkańcy będą pomstować na mityczną i dawno zapomnianą komunę, dzięki której przynajmniej mieli chaty z kiblem wewnątrz i kanalizą.

okularki

Mylisz się www, komuna nie była i nie jest mityczna, ciągle żywa, a szczególnie w szeregach Partii Oszustów. Pełno tam byłych aparatczyków bądź ich potomków i mentalnie nadal pozostają komuchami. Próbują „pogonić” demokratycznie wybrany rząd bo przecież tylko oni są jedyną partia, która ma prawo rządzić. Jaka partia uważała tak w przeszłości? Podpowiem, bo może masz mało lat albo rozumu – PZPR, to oni uważali że są najlepsi i niezastąpieni. Podobnie czyni Partia Oszustów. I to oni zarzadzają naszym miastem i powiatem od lat. I im zawdzięczamy „rozwój” naszego miasta. Nie obrażaj też mieszkańców, którzy trafili tu z wileńszczyzny nie z własnego wyboru ale z rozkazów komuchów.

www

Z rozkazu komuchów była akcja wisła, na którą skarżą się tylko Ukry, moim zdaniem była to dobrze zaplanowana i skuteczna akcja, a wilniuki mieli wtedy 2 wyjścia- zostać w sojuzie bądź wyjechać, biorąc pod uwagę, iż w latach 46-89 niemal cały kraj marzył o wyjeździe na Zachód, bym tak nie płakał, iż nie zostałem wśród tych pagórków leśnych czy łąk zielonych z „szaulisami”. Nie sil się na wymądrzanie, bo zjem cię koleżko, w twoim pisie jest np. Czarnecki, zara ile on partii przerobił? A słyszałeś o karierach typu z sekretarza POP (wiesz co to było?) na organistę kościelnego?

okularki

Mam wrażenie, że ty jesteś jednym z potomków tych „szaulisów” i dlatego tak plujesz jadem. A poza tym masz tak powierzchowną wiedzę, że szkoda czasu i pióra na jakakolwiek dyskusję o naszych lokalnych problemach. To się chyba nazywa lemingoza.

www

Jedyna odpowiedź twoje- plujesz jadem, masz wrażenie? może poza wrażeniem słyszysz głosy lub masz misję? Zero merytoryczności. Powierzchowna wiedza?- niespełniona nauczycielka?

Małomiasteczkowi.

cyt. ‚w latach 46-89 niemal cały kraj marzył o wyjeździe na Zachód” No niezupełnie, byli tacy co wracali od Andersa ku uciesze sbeków. Przypomnę część załóg okrętów Błyskawicy, Burzy i internowanych łodzi podwodnych, piloci, zwykli żołnierze wracali do rodzin. Słabo, ludzie chcieli odbudowywać Polskę, a tu komuchy fałszowały wybory,a przecież rozdane karty z Jałty były znaczone. Co do Ciechocinka to zupełnie inna bajka, bo zdaje się tradycje i domy uzdrowiskowe są od …..? skoro zadajemy sobie zagadki i pytania. Kolega internauta jest w stanie obliczyć ile to kosztuje czy Ciechocinek zna z widokówki? Bywałem i żadne lokalne POlityczne patałachy, oczywiście patrząc na ich już wykonane koncepcję, nigdy do czegoś takiego nie dojdą. Niech najpierw zaczną od dywanów kwiatowych ( kto był to wie o czym mówię) i wyglądu, czystości swojego terenu. Poziom estetyczny, praktyczny oraz forma, klimat nie osiągalna dla lokalnych kombinatorów – lipiarzy. Poza tym finanse. Przypomina to kręcenie… Czytaj więcej »

Małomiasteczkowi.

Dodam, że sporo ludzisków z zachodu wracało… z robót przymusowych, gardząc zachodnią gościnnością i pakując się w kłamliwy oszukańczy system stalinizmu. Często przypłacając życiem taki wybór. Nic dobrego w komunizmie nie było i nie będzie.

www

Może komuś się takieś miasteczko podoba, nie dla mnie jakoś, może sąsiedni Aleksandrów jest nieco większy, z pewnością bliskość Torunia jest nieco bardziej atrakcyjna oraz magistrali kolejowej północ- południe i autostrady. Jednak roboty tam pewnie nie za dużo dla tubylców na miejscu. Mimo tłumów turystów dla mnie kolejne cittaslow. Niestety propo dróg nie tylko poprzednicy ale i ekipa pis w niczym nie zmieniła tragicznej sytuacji z DK 51 i wjazdu do Olsztyna w 1-1,5 godz. A przelotowość tej drogi to być albo nie być naszej wiochy. W tym roku jadąc z obwodnicy Wrocławia do Łowicza (zjazd z A2) 300 km mimo cyrków z wyprzedzającymi się TIRami zajął mi ten odcinek 2,5 godziny. Nasze 270 km do Warszawy to conajmniej 3,5-4 godziny jazdy dość odważnej.

Małomiast

Przepraszam ,ale temat jest złożony i będzie nieco długo. Nasza wiocha umarła po III rozbiorze tak jakby Krasicki ją przeklął wtedy też straciła na znaczeniu. ( kiedyś trasa Warszawa – Królewiec) To Olszyn był kiedyś wsią pod Lidzbarkiem. Obecnie wybudowane przejście w Gronowie i tzw. berlinka załatwiła sprawę. Przypomnij sobie ile ruskich tirów waliło 51 w 90 -tych latach. Co do władz to niestety Olsztyn ma w d.. prowincję, ale obwodnice musi uzgadniać z wójtami, a ci jak nabroją u chłopów to Ci w rewanżu oderwą im ryje od koryta. W gminach wiejskich radni z podatkami muszą uważać a o wywałaszczeniach gruntów na drogi to można zapomnieć ( wszak rady gmin skałdają się z chłopów tzn. rolników i porzadek jest). Ciechocinek to przykład, ale w rozmowach z osobami pracującymi w domach uzdrowiskowych, twierdzono ,że utrzymanie zapewniają im zagraniczni pacjenci ( czerwiec do – września), Polacy za odpłatnością, a NFZ płaci… Czytaj więcej »

Małomiast

Tego nasi uparci cudotwórcy rozwoju miasta i powiatu pojąć nie mogą. Myślą ,że NFZ sfinasuje im te głupoty. Patrząc na uzdrowiska w Polsce to większość jest z tradycjami, bazą etc. a tu znaleźli się eksperci od baneologii z podgrzewanymi termai i kotłownioą 3 MW. Z drugiej strony lokalne miśki chcą kręcić kasę na budowach, a co potem to niech i zaorają. Patrząc na te niesamowite opowieści o turystyce, cudownym interesie termalnym z wodą 17 stopni, to razi brak ciągłości. Sprzedano G. Krzyżową, plażę i przedzamcze ofiarowująć swojemu kolesiowi kasę na początek. Dlaczego nikt nie wpadł na pomysł, aby z przedzamcza pierwszy dom uzdrowiskowy lub zaadaptować inne budynki, które były kiedyś w zasobie. Tak więc, do tego rodzaju chorych pomysłów, niezdecydowanej władzy należy podchodzić ostrożnie. Za to widać ,że pomysł z termami to była wielka ściema i prywata. Nasze Dyzmy zamówią sobie ksiązeczkę w jakiejś agencji z wirtualnymi wyliczeniami ( tak… Czytaj więcej »

Gość

ah te pięknie redagowane wywody i mądrości bez słowa jak to zmienić ? znam tylko jedną osobę na tym forum z takim piórem ale niech to zostanie między nami (chyba, że znowu zacznie się blokowanie postów).

Małomiasteczkowi.

Nie prawda. Były trzy fale przymusowych przesiedleń oprócz tego w 40 roku w kierunku wschodnim. oraz 1935,1938 polskich regionów autonomicznych . reszta porozumienia Jałtańskie.https://pl.wikipedia.org/wiki/Wysiedlenie_Polaków_z_Kresów_Wschodnich_1944–1946
Ziemia tamta wydał wielu godnych synów: Mickiewicz, Kościuszko, Piłsudski , Niemen to tak z grubsza. Staraj się coś przekąsić przed pisaniem postów. Zjadanie innych internautów jest na portalu zabronione.

Małomiasteczkowi.

cyt. www Ale nasi „dumni” postwileńscy mieszkańcy będą pomstować na mityczną i dawno zapomnianą komunę, dzięki której przynajmniej mieli chaty z kiblem wewnątrz i kanalizą.
To co piszesz to wielkie draństwo. Tylko pożyteczny idiota za kibel i kanalizację zapomniałby morderstwa sowietów wywózki na Syberią ( z reguły kobiet z dziećmi do budowy kolei transsyberyjskiej ). Ci ludzie jeszcze żyją i mogą Ci opowiedzieć lub jak się ich brzydzisz poczytaj wspomnienia… o prawdziwym obliczu socjalizmu, opowiedzą jak każdy dzień walczyli o swoje i nie tylko swoje życie w głodzie i chłodzie, tracąc bliskich. No cóż takich mądrych Chazarów nam tu wpakowano.dla których toaleta jest szczytem luksusu.

Gość

Sprawa jest dużo prostsza, biznes idzie gdzie ma lepsze warunki komunikacyjne, infrastrukturalne i dostęp do pracowników a w LW nie ma chętnych do pracy za to po PGRach zostało sporo filozofów i specjalistów od polityki co prawda bidnych ale honorowych za mniej niż 2000 euro do pracy nie idą i amen

Gosc

Hahahaha, otwarcie niedokończonego obiektu z tzw wielką pompą. W sam raz na miarę panującego „burmiszcza”, uwielbiającego się lansować wszędzie. Facet ma ogromne parcie na szkło. Ciekawe jak długo miasto udźwignie jego kosztowne lansowanie…….

www

ty wiesz kto rządzi w mieście… T-Love

Apel

NIgd, nigdy, przenigdy nie głosuj na tą sitwę z po-wnmo w Lidzbarku. Mam nadzieję, że jak się „przefarbują ” i pod innymi nazwami Komitetów Wyborczych będą startowali w wyborach, to Redaktor NL i my będziemy ich demaskować.

Cebula

WNMO i Platforma źle się kojarzą. Teraz będą się nazywać Niezależni Samorządowcy

gość

Tam w Warszawie już się przefarbowali – na PiS.

krzysztof

Premier zdecydował o dacie wyborów samorządowych. Odbędą się 21 października, drugą turę zaplanowano na 4 listopada..podają żródła premiera.czas na dobry wybór czas usunąć karierowiczów z życia politycznego….

Realista

Burmistrza tylko suweren może odwołać, chyba że po pijaku potrąci, nie daj Boże zabije kogoś na przejściu. Jeśli chodzi o tzw uzdrowisko to suweren w referendum także może dać veto na ten idiotyczny pomysł. Ja bym proponował aby Ci tak ślepo zapatrzeni w sukces tego projektu osobiście zabezpieczyli własnym majątkiem kredyt zaciągnięty na tą inwestycję. A jeżeli wszystko okaże się sukcesem to otrzymają darmowy pakiet akcji w procentowej wysokości wobec wniesionego zabezpieczenia. A potem to już wakacje pod palmami do końca życia dla całej rodziny. Bo łatwo wydawać publiczne pieniądze, gorzej z własnymi. Moim skromnym zdaniem otwieranie nie dokończonej inwestycji takiej jak amfiteatr wymagający jeszcze wielu poprawek przypomina czasy słusznie minione kiedy trawę malowano na zielono a asfalt na czarno jak pierwszy sekretarz KC PZPR przejeżdżał. Jaki piękny jest Lidzbark Warmiński widać po burdelu jaki utrzymuje się od kilku dobrych lat wokół naszych szkół, zwłaszcza na Szkolnej. Takiego burdelu nie… Czytaj więcej »

młody

Wynajem najtańszego mieszkania w Lidzbarku to koszt około 1300zł z opłatami, zaś zarobki oscylują przeważnie w okolicach 1500zł.
Dla osoby samotnej życie w tym mieście to walka o przetrwanie. Burmistrz nie widzi problemu.
Czas stąd wyjechać. Miasto bez perspektyw, w którym niedługo zostaną tylko schorowani starcy, bezrobotni, alkoholicy, bezdomni i mała garstka prywaciarzy w nowych SUV’ach wziętych na wieloletni kredyt – trzeba się pokazać. To miasteczko już umarło.

mieszkaniec

Nie zapomnij też o samorządowcach.Ci mają najlepiej.

gość

To jednak nieprawdziwe uogólnienie. Zgadnij, co by ci na to odpowiedzieli szeregowi pracownicy jednostek budżetowych – a to też pracownicy samorządowi. Tak więc pisz konkretnie – wszelkie uogólnienia to demagogia i populistyczne zakłamanie.

mieszkaniec

Jak już tak jedziesz , to masz na myśli krewnych , znajomych , czy zwykłych ludzi?

gość

oczywiście zwyczajnych mieszkańców tego grodu, bez powiązań z „władzą”.

łofca kmiotów

Za 10, 20 lat w Lidzbarku zabraknie miejsca na ulicach dla bezdomnych. Już teraz brakuje noclegowni. To samo osoby starsze… za te emerytury śmieszne nikt się nie utrzyma (chyba, że ma oszczędności lub rodzinę). Nie ma tu jakichkolwiek domów opieki. Ceny mieszkań są wygórowane a sam standard dość niski. Bezrobocie rekordowo wysokie. Zamiast tworzyć miejsca pracy tworzy się maszynki do robienia pieniędzy dla garstki „Januszy” a w samych firmach pracują stażyści z PUP za 1000zł/mc i pracownicy za najniższą.

krzysztof

stawiam ci minus bo mówisz nieprawdę. moi lokatorzy za 2 pokoje płacą mi 400,00 plus opłaty Abk+ elek..łącznie max 1000,00…..i ceny zbliżone do moich są w całym mieście….chyba .e nie świadomie ktoś kogoś oszukuje…………..za 1500 ,oo to musi być lux.

gość

krzyszrof – piszesz o mieszkaniach ABK-owskich, a wydaje mi się, że młody pisze o mieszkaniach z najmu prywatnego. Więc niekoniecznie mówi nieprawdę.

krzysztof

z prywatnego najmu..mam mieszkanie pryv…mieszkań abk nie można wynajmować..takie mieszkania stanowią zasób społeczny…jeżeli ktoś ma mieszkanie ABK i ma wolne i w nim nie mieszka ,,musi go zwrócić…bo jak taka osoba nie mieszka to takie mieszkanie jest mu nie potrzebne…..prawo jasno mówi mieszkać spółdzielczych i socjalnych nie można udostępniać osobom trzecim

gość

A jednak wynajmują. A jakie to prawo zakazuje wynajmowania mieszkań spółdzielczych ?

zgłosić do ABK

Wynajem mieszkań ABK niesie za sobą poważne konsekwencje prawno-skarbowe. Należy takie przypadki bezzwłocznie zgłaszać. Wtedy następuje natychmiastowe wypowiedzenie umowy ze strony ABK… I na tym się nie kończy… Według art. 2 ust 1. pkt 1 ustawy z dnia 21.06.2001 o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego (Dz. U. 2001 z r. Nr 71, poz. 733) przez lokatora należy rozumieć „najemcę lokalu lub osobę używającą lokal na podstawie innego tytułu prawnego niż prawo własności”. Art. 11 ust 1. wyjaśnia, że „jeżeli lokator jest uprawniony do odpłatnego używania lokalu, wypowiedzenie przez właściciela stosunku prawnego może nastąpić tylko z przyczyn określonych w ust. 2-5 oraz w art. 21 ust 4 i 5 niniejszej ustawy. Wypowiedzenie powinno być pod rygorem nieważności dokonane na piśmie oraz określać przyczynę wypowiedzenia”. Według art. 11 ust. 2 pkt 3 przytoczonej ustawy „nie później niż na miesiąc naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego, właściciel może… Czytaj więcej »

gość

Jest to zasadnicza różnica: mieszkania komunalne z zasobów miasta, administrowane przez ABK, to nie to samo co spółdzielcze. W spółdzielczych zasobach zresztą też są różne kategorie mieszkań – w zależności od tytułu prawnego.

młody

Gdy miałem 20 lat wyprowadziłem się od rodziców do Lidzbarka. Całkowicie dobrowolnie- chciałem się usamodzielnić i pracować. Mieszkałem i pracowałem tak przez 2 lata, wynajmowałem mieszkanie. Prawie nic nie odłożyłem. Nie było mnie stać nawet na stary samochód i jego utrzymanie. Po dwóch latach tej „przygody” znowu wróciłem i mieszkam z rodzicami. Tak, więc powróciłem z powrotem do punktu wyjścia sprzed 2 lat -nic z tego nie mając. Jeżeli ktoś nie zarabia co najmniej 3.000zł/mc i nie odkłada pieniędzy radzę wyjechać z tego miasta nędzy. Pracodawcy nie jest tutaj stać na zatrudnienie pracownika za normalne, cywilizowane wynagrodzenie. Pozdrawiam z NL.

Gosc

Manipulacja zdjęciami robi wrażenie, slowo burmistrz wymienione przez wszystkie przypadki. A miało być o dniach Lidzbarka Warmińskiego 2018

Atram

Panie Jacku, to pan?

Burger

Coraz bardziej rozpaczliwe są te artykuły nl, lidzbark idzie torem turystycznym wnmo i święty boże nie pomoże

gość

Czy uzdrowisko to ten tor turystyczny?

Gość

Jestem bardzo ciekaw a nie usłyszałem tego w żadnej wypowiedzi jakim torem powinien iść LIDZBARK aby lepiej się rozwijał ?? może ktoś łaskawie poda kilka realnych przykładów, chyba że kandydaci do ratusza mają jakieś ciekawe pomysły?

mieszkaniec

Ten tor turystyczny doskonale widać w niedzielne popołudnie na deptaku. Syf , brud ,wszędzie pety, psie kupy, drobne pijaczki na ławkach , żulictwo bluzgające , i ero turystów. Przerażający obraz .

gość

Lepsze są te z GO ? Sponsorowane ?