Paź 102018
 

Pan Jerzy Niedźwiecki – moderator debaty

Warmińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców zorganizowało debatę między kandydatami na urząd Burmistrza Miasta Lidzbark Warmiński. Spotkanie odbyło się w gościnnych progach hotelu Górecki w Lidzbarku Warmińskim, 9 października o 18.30. Plan spotkania przewidywał 10 minutowe wystąpienie każdego z kandydatów, przedstawienie swojego programu. W dalszej części spotkania kandydaci odpowiadali na pytania, wcześniej zapisane na kartkach. Moderatorem debaty był pan Jerzy Niedźwiecki. Kolejność wystąpień kandydatów była losowana. Spotkanie trwało ponad 2 godziny.

Prezentacja programu wyborczego obecnego Burmistrza, ze względu na objętość artykułu ogranicza się do przedstawienia teraźniejszych 4 głównych filarów rozwoju naszego miasta. Turystyka, sport jako kierunek rozwoju gospodarczego, uzdrowisko (14 mln zł z czego 4 mln wkład własny) oraz przemysł. Pan Wiśniowski dodał, iż przez te 4 lata urzędowania jako Burmistrz, spełnił wszystkie obietnice wyborcze.

Jako drugi głos zabrał pan Mirosław Litwin. Swój start w wyborach motywował tym iż, Lidzbark Warmiński jest miastem umierającym społecznie, a także jest ekonomicznie upośledzonym jak wskazują badania PAN, więc nie jest tak, iż nie mamy się czym martwić. W latach ubiegłych majątek miasta został wyprzedany i z tego majątku już prawie nic nie zostało – dodał pan Litwin. W moich planach jest zamiar, aby mogła ruszyć komunikacja kolejowa. Kolej dochodzi do Dobrego Miasta i tam strefa ekonomiczna rozwinęła się bardzo dynamicznie. Jest szansa aby były środki na przywrócenie PKP z rządowego programu PiS. Niepokoi mnie w mieście, iż zanika pomoc wzajemna w mieście np. człowiek, który uległ wypadkowi samochodowemu jest wyrzucany z jednego strychu na inny strych, a jego pamiątki rodzinne i część dobytku wrzucono do kontenera przy ul. Wysokiej Bramy – to mi się w mieście nie podoba. Lokomotywą miasta nie jest turystyka, nie są ładne parki, chociaż one napawają dumą, ale – inwestycje. Inwestycje, które mogą przyjśc do Lidzbarka, ale pod warunkiem, że stworzymy im odpowiedni klimat i środowisko. W rozmowie z szefem warmińsko-mazurskiej strefy ekonomicznej, ten stwierdził, iż Lidzbark Warmiński nie przejawił żadnych chęci rozwoju inwestycyjnego, jakbyśmy się tych inwestycji bali. Chciałbym połączyć ABK i PGK, co przyniesie spore oszczędności, kiedyś nastąpił ich sztuczny podział. Nie jestem w stanie zaakceptować podnoszących się cen wody. Wiem, że tę wodę można utrzymywać w stałej cenie, a nawet ją pomniejszać – dodał na zakończenie swojej prezentacji pan Mirosław Litwin.

Jako ostatni zaprezentował się pan Bartłomiej Zdanowicz. Chciałbym aby Lidzbark Warmiński nie tylko piękny, ale również prężny, nowoczesny i aby w Lidzbarku Warmińskim godnie się żyło. Nie będę przedstawiał zadań, które są obowiązkiem każdej gminy, jak zagospodarowanie przestrzeni miejskiej czy budowa dróg. Chcę przedstawić realne propozycje jak wspomóc naszych mieszkańców i przedsiębiorców. Program mojego komitetu to Człowiek – Chcę aby mieszkańcom żyło się dobrze, a nie tylko pięknie. Pan Zdanowicz przedstawił szereg programów, jak nowoczesny urzędnik, Lidzbark bez barier czy przywrócenie odpowiedniej rangi wieczorom humoru i satyry. Chciałby aby cena wody mogła zostać na obecnym poziomie lub niższym. Także proponuje maksymalne zniżki z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności (po zapoznaniu się ze stanem finansów miasta, od redakcji: Rada Gminy ustala w drodze uchwały poziom bonifikaty, może ona wynieść np. 99,9%). Innowacyjność – likwidacja ubóstwa energetycznego, instalacja ekologicznych ładowarek w przestrzeni miejskiej, termomodernizacja budynków, odnawialne źródła energii. Inwestycje i rozwój – motor napędowy każdej gminy. Powołanie inkubatora przedsiębiorczości, komunikacja miejska, ulepszenie infrastruktury na cmentarzach, wymiana całego oświetlenia ulicznego na nowoczesne ledowe. Pomoc rozpoczynającym działalność gospodarczą, udostępnienie pomieszczeń na spotkania biznesowe itp.

Poniżej dwa materiały wideo. Pierwszy to część w której kandydaci prezentowali swój program wyborczy. Drugi materiał, odpowiedzi na pytania z sali. Dla wygody czytelników, każde pytanie posiada link do odpowiedniego miejsca w materiale wideo.

Pytania.

Jak Kandydaci zamierzają wpierać i rozwijać przedsiębiorczość w Lidzbarku Warmińskim.

Komunikacja miejska. Jak kandydaci widzą możliwość uruchomienia komunikacji miejskiej.

Pytanie do Mirosława Litwina: Czy może pan coś więcej powiedzieć o przywróceniu komunikacji kolejowej w Lidzbarku Warmińskim.

Do pana Jacka Wiśniowskiego:  Poprzednią kampanię prowadził pan wokół kilku problemów. Bardzo mocno udowadniał, że składka płacona przez miasto na Cittaslow rujnuje budżet miasta, że zadłużamy miasto realizując i planując kolejne inwestycje. Czy może pan powiedzieć, że 4 lata temu po prostu oszukał pan obywateli?

Do pana Zdanowicza: Czy wie pan ile wynosi deficyt miasta i jak go obniżyć.

Pytanie do pana Litwina: Jaki ma pan pomysł na odciążenie ruchu komunikacyjnego z osiedla Astronomów.

Pytanie do pana Wiśniowskiego: Dlaczego warto było na pana  zagłosować w 2014 r. i dlaczego warto dać panu drugą szansę.

Do pana Litwna: Jakie prowadzi pan przedsiębiorstwo i co pan rozumie pod pojęciem, że Lidzbark jest upośledzonym ekonomicznie miastem.

Do pana Zdanowicza: Czy może pan rozwinąć punkt pana programu Lidzbark bez barier.

Pytanie do wszystkich: Jak rozwiążą panowie problem braku ławek jako miejsc odpoczynku na długich odcinkach,  ul. Olsztyńska do Term, ul. Bartoszycka do stadionu, ul. Ornecka do Bema. Jak panowie wpłynął na uruchomienie przystanku busów przy ul Olsztyńskiej przy Termach.

Do pana Jacka Wiśniowskiego: Czy planowana budowa galerii handlowej była konsultowana z właścicielami sklepów w Lidzbarku i czy nie obawia się pan, że galeria doprowadzi do bankructwa części lidzbarskich sklepów, szczególnie w centrum.

Do wszystkich: Jak kandydaci widzą kwestie dalszego działania cmentarzy komunalnych w tym opłaty, kaplica cmentarna, komunikacja.

Do wszystkich: Za co cenisz swojego kontrkandydata.

Pytanie do pana Jacka Wiśniowskiego: W swoim programie wyborczym z 2014 r. pisał pan o poszukiwaniu oszczędności budżetowych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Proszę wytłumaczyć na czym polegały te oszczędności, gdyż samo oświetlenie w 2014 r. kosztowało miasto 541 tys zł, a w 2017 r. już 797 tys zł. czyli wzrosło o 47%. W programie z 2014 r. deklarował pan, że powstrzyma ucieczkę mieszkańców z miasta. Jakie działania podjął pan w celi zmniejszenia procesu  wyludnienia naszego miasta lub dlaczego te działania są nieskuteczne, skoro w 2014 r.  […].

Do wszystkich: Jak kandydaci chcieliby zachęcić mieszkańców do pochówku w Markajmach.

Pytanie do pana Jacka Wiśniowskiego: Jakie podjął pan działania w mijającej kadencji na rzecz, podkreślam, lokalnych przedsiębiorców. Jakie inwestycje wykonywane od 2014 r. są od początku do końca pana pomysłem, a nie dokończeniem  realizacji rozpoczętych z inicjatywy poprzedniego Burmistrza.

Pytanie do pana Jacka Wiśniowskiego: Był pan zdeklarowanym przeciwnikiem uzdrowiska. Wielokrotnie podkreślał pan, że uzdrowisko zamknie nam drogę do rozwoju przemysłowego. Dlaczego zmienił pan zdanie. /Od redakcji: fakty – autoryzowany przez pana Wiśniowskiego wywiad jaki ukazał się na łamach NaszLidzbark 8 września 2014 r. w którym jednoznacznie wyraża sprzeciw budowie uzdrowiska/.

Pytanie związane z funkcjonowaniem urzędu pracy. Oferty pracy oferowane za płacę minimalną. Na ochotnika odpowiada pan Mirosław Litwin.

Do wszystkich: W jaki sposób pomógłby pan mikroprzedsiębiorcom i młodym otworzyć własną firmę.

Pytanie do pana Jacka Wiśniowskiego: W ostatnim czasie w centrum miasta jeden z lokali zwolnił się i bardzo szybko został poddzierżawiony/sprzedany? Na jakich warunkach ten lokal znalazł się w posiadaniu i na jakich zasadach to się dzieje.

Zakończenie debaty, głos zabrał pan Jan Harhaj.

 

 

 

 Posted by at 12:07 pm

59
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
borsuk

a co z termami?? ……………gigantyczny koszt inwestycyjny………………….

gość

Buhahaha… Słucham? Potrzeby niższego rzędu potrzeb Maslowa są zaspokojone?
Jednam zmieniam stanie, nie głosuję na Pana Wiśniowskiego.
Pensje 1500, Mieszkania (wynajem) 1300 więc nawet na żywność nie zostaje…

gość

Całkowite oderwanie od rzeczywistości. Nie spodziewałem się czegoś takiego po Panu W.
Nie lubię PiSu, ale muszę obiektywnie przyznać, że Pan Litwin tą debatą w moich oczach bardzo wiele zyskał.

pioter

W Lidzbarku są ceny (mieszkań) zachodnie a zarobki (pensje) wschodnie.
Lidzbark miasto środka – brawo!
Zamiast zająć się problemem wszyscy Ci, którzy mogą coś zmienić wolą udawać, że wszystko jest OK.

Kanon

Gratuluję panu Litwinowi poczucia humoru. Kung Fu Panda to super zagrywka. Wywołała uśmiech na wielu twarzach. Niech wspiera w drodze do zwycięstwa!

emigrant

Pytanie klucz…

Jaki Ci ludzie mają pomysł aby Lidzbark przestał przeistaczać się w miasto… geriatryczne?
W jaki sposób chcą zatrzymać tu młodzież, która ucieka z tego biedolandu we wszystkich kierunkach?
– bo chyba nie cenami mieszkań pod wynajem 1.400 zl/mc i wynagrodzeniami 1.500 zł/mc?

Śmiechu warta jest ta cała debata. Niedługo ruszy budowa centrum handlowego na ul. Kolejowej.
Jak już chcą coś budować to niech będzie to jakiś „dom seniora” lub przytułek dla bezdomnych-pracujących, których nie stać na wynajem kawalerki 18 m2.

Pozostaje jedynie wstyd za tą wieloletnią nieudolność włodarzy tego miasta.

emigrant

Przejrzyjcie sobie ogłoszenia z Lidzbarka Warmińskiego mieszkania-kawalerki do wynajęcia za 1200-1300 zł/mc a oferty pracy w większości 1500zł/mc -najniższa krajowa. Absurd nad absurdy!

Panie Burmistrz! Gdzie osoba pracująca w tym mieście może legalnie rozłożyć namiot by nie została ukarana przez Policję czy Straż miejską?

– bo na mieszkanie w LW pełnoetatowego pracownika po prostu nie stać.

Czekamy na odpowiedź.

gość

Jest coś takiego jak PIRAMIDA POTRZEB MASLOWA (Zapraszam do google!)
Jednym zdaniem: Kogoś bez dachu nad głową nie będzie interesował jakiś występ artystyczny czy inne przedstawienie teatralne albo występy muzyczne – Czego w tym mieście ogólnie jest dość dużo. Ale w UM i Starostwie nie wiedzą co to jest.

Topek

Przepraszam ale śmiechu warte są takie komentarz, wyludnienia małych i średnich miast to norma nie tylko w polsce. Samorząd ma niestety marginalny wpływ na poziom płac. Poza przygotowaniem terenów inwestycyjnych i promocją ma nikłe szanse na wpływ na przedsiębiorstwa. Wszelkie formy subwencji, ulg mają charakter pomocy publicznej de minimis i są ograniczone kwotą max. 200 tysięcy euro na 3 lata. Sam wpływ na pensje jakie płacą przedsiębiorcy swoim pracownikom wynika z kompetencji tych pracowników oraz sytuacji rynkowej i tu nawet jakby samorząd chciał to nic nie może. Inicjatywa leży po stronie przedsiębiorców a nie samorządu, który może jedynie wspierać biznes. Jeżeli firmy mało płaca to pracownicy mogą pracować w innych firmach lub zmienić miejsce pracy czyli dochodzi do migracji (ot tyle). Te utopijne komentarze pod wybory to po prostu świadectwo braku podstawowej wiedzy lub kompletnej ignorancji.

emigrant

Cytat: „wpływ na pensje jakie płacą przedsiębiorcy swoim pracownikom wynika z kompetencji tych pracowników”

Buhahahah… xD

W warszawie sprzątaczka po gimnazjum zarobi więcej, niż tutaj Księgowy.
O czym ty chłopie mówisz?

Pod wybory? Ja jestem 100% APOLITYCZNY i nie wypowiadam się w kontekście wyborów.
Przedstawiam suche fakty i poddaje je analizie logicznej w kontekście nieudolności włodarzy i urzędników – i nie mam tu wcale na myśli obecnych włodarzy, tylko szerszy kontekst całe lata wstecz…

Topek

Jednym słowem posada czeka w Wawie, chyba że masz pomysł jak te firmy do sprzątania przenieść na północne rubieże jak nie to ta cała gadka to po prostu koncert życzeń lub płacz na łące.

gość

Według topka to dobrze, że miasto się wyludnia bo „tak musi być” kropka.
Niestety podobny tok myślenia mają włodarze od kilkudziesięciu lat.

gall anonim

wydaje mi się że Topek ma rację, kijem Wisły nie zawrócisz
kandydaci powinni raczej odpowiadać jak temu starzejącemu się pokoleniu ułatwić życie, a nie jak zapobiegać spadkowi demograficznemu. Krzemowej doliny raczej tutaj się nie wybuduje. Brak jest nam po prostu potencjału i zasobach ludzkich, i w horyzontach naszych kandydatów…

pioter

Cytat: „Samorząd ma niestety marginalny wpływ na poziom płac.”

a ma wpływ na poziom płac samego samorządu?

jan

tutaj akurat p.Litwin miał najbliższe dla mnie wizje zatrzymania młodzieży, pozostali swojej recepty nie przedstawili..

Realista

Co miało być powiedziane a nie zostało że względu na regulamin tej debaty, moim zdaniem śmieszny. Prowadzący nie potrafił odczytać wielu pytań, a wystarczyło wcześniej poinformować o takiej formie debaty i każdy by przyniósł swoje pytania w drukowanej formie i nie byłoby problemu. Ale to trzeba chcieć. A teraz do treści jaka miała być powiedziana przeze mnie. ” Wiadomo nie od dziś że stanowisko burmistrza, starosty, wójta czy radnego jest w takiej małej społeczności bardzo dobrze opłacanym etatem, czy funkcją. Twierdzenie że ktoś startując w wyborach jest zainteresowany polepszeniem życia mieszkańców jest jednym wielkim zakłamaniem. Każdy idzie dla kasy i tylko kasy, ale nikt z kandydatów nie ma cywilnej odwagi aby się do tego przyznać. Patrząc na to co jest w lokalnym samorządzie trzeba przyznać że nic się nie zmieniło od czasu PRL-u, PZPR został zastąpiony przez SLD, PO, PIS i inne twory. I wtedy i dzisiaj osoba nie mająca… Czytaj więcej »

Nemo

Oczywiście radni tego samego ugrupowania w rożnych samorządach tworzą układ nie do zbicia.
cyt. ” Twierdzenie że ktoś startując w wyborach jest zainteresowany polepszeniem życia mieszkańców jest jednym wielkim zakłamaniem. Każdy idzie dla kasy i tylko kasy, ale nikt z kandydatów nie ma cywilnej odwagi aby się do tego przyznać ” To niestety prawda, ale….:) polepsza się życie mieszkańców… tych co wygrali i ich kolegów 🙂
Co do kwoty przetargów .. są telefony lub polecenie napisz tyle, a tyle. Niższych odrzucimy, a cenę wpisz naszego kosztorysu. Zawsze powiemy, iż był najbliżej naszej wyceny i oczekiwań. 🙂

Nemo

Krótko 1) J.W – niestety nie spełnił obietnic. 1) straż miejska, ściąganie inwestorów, rozliczenie term, rządów poprzednika, nie wchodzenie w partyjne układy. 2) M.L – niestety pomysł z koleją bez sensu. Brak gruntów pod tory ( wywłaszczenia , odszkodowania), budowa 2-3 mostów na plus inne nieprzewidziane sprawy jak np. budowa sieci elektrycznej do zasilania pociągów. Taniej poprawić lub poszerzyć drogę do Dobrego Miasta, ale to temat GDDKiA. Zapomnijmy 3) B.Z – incydent z uciekającym kierowcą lub samochodem, świadczy o zagadce wyjścia z tarapatów. Rozumiem, że kandydat jest od imprez, ale bez przesady. Każdy będzie ciągnął w swoje klimaty ,tak więc sprawy kabaretów i nadzwyczajności imprezy dawno już minęły. Kabaretów jest po pachy i prawie w każdym mieście występy oraz kanale telewizyjnym. Natomiast poziom samych kabaretów jest żenujący. Zgrana formuła do tego kosztowna. Finansowo też chyba żaden biznes, a kabarety mamy oglądając dokonania naszych władz. Jako wyborca jestem w kropce, zresztą… Czytaj więcej »

xyz

Odpowiem myślą Platona „Zbyt mądrzy na angażowanie się w politykę są karani rządami głupszych” 🙂

Nemo

Aby rządzić, trzeba argumentować;
Aby argumentować, trzeba posługiwać się rozumem;
A posługując się rozumem, trzeba myśleć o ludziach, o wyborcach, o wszystkich, którzy czekają na spełnienie obietnic i oczekiwań.

*Jeśli ktoś myśli, że polityka polega wyłącznie na ideałach, a nie na biznesie, to się do polityki nie nadaje.

xyz

Burmistrzem miasta powinien być ALTRUISTA i WIZJONER, który z Nich nim jest?

bogda

Dokąd w wyborach samorządowych nie będzie głosowania na wybór Starosty, to żaden Burmistrz nie jest i ni będzie w stanie rządzić Miastem sam, nie ma takich możliwości żeby nie współpracować z powiatem. Na Urząd Starosty dotąd wybierają się wśród siebie i to jest złe. Najlepszym Burmistrzem m. Lidzbarka Warmińskiego od dziesiątek lat jest p. Jacek Wiśniowski. Natomiast p. B. Zdanowicz nie miał pytania zadanego w debacie dlaczego wjechał w słupki i poprzewracał pewnej nocy zostawiając otwarty samochód ? Niech lepiej śpiewa tam, gdzie śpiewa a nie pcha się do rządzenia miastem. Następny kandydat p. M. Litwin powinien powiedzieć jak rozbudował swój rodzinny biznes i do ilu krajów dostarcza swoje produkty ? Czy tylko po okolicznych rynkach ? Słuchałam wypowiedzi p. M. Litwina dot. kolei, to nie lata 60-te, że dojeżdżali uczniowie do szkół a przyszli pracownicy Argony na kurs do Moreny do Bartoszyc. Chyba, że w celach turystycznych, ale byłaby… Czytaj więcej »

Wojo

Widać, że jesteś kolejną osobą, która ma na oczach klapki koloru „wiśniowego”. Na szczęście coraz więcej osób przejrzało już na wylot naszego lokalnego kłamczuszka i oceni już 21-go października przy urnach wyborczych. Co do p. Zdanowicza, to na ile go znasz, aby oceniać czy nadaje się do rządzenia miastem? Co do pytań ,to mogłeś być na debacie i zadać je osobiście. Jeśli chodzi o p.Litwina, jak interesujesz się jego biznesem, to miej odwagę i porozmawiaj z Nim w cztery oczy. To bardzo konkretny i sympatyczny człowiek.

gall anonim

Podobała mi się wypowiedź pana Janka, aby kandydaci pamiętali o kompetencjach urzędów. Tym samym zwrócił im uwagę, jak dobry patron, kto będzie rządził miastem. Bo chyba nie oni…

Chorsina

Podzielam spostrzeżenia pana redaktora. Pan Litwin jako bardzo dobrym biznesmen, byłby bardzo dobrym burmistrzem. Głosuję na Mirosława Litwina!

TUR

Uśmiać się można. Naucz się pisać poprawnie ” jako bardzo dobrym biznesmen”

Trombullus

Panie Wiśniowski, pan tu mieszka? Odniosłem wrażenie że opowiada pan o Sopocie czy Łebie. Jeżeli chce pan robić kolejne udogodnienia dla żon wojskowych to idź pan na burmistrza tego miasteczka co Amerykanie mają stacjonować. Tu większość ludzi mniej zarabia i nie stać ich na Termy, knajpy uzdrowiskowe etc.
Pan oszalał albo zaraził się lewactwem Platformy od pana Janka, bo wiem że to choroba nieuleczalna i bardzo zakaźna. Jak można brnąc w to uzdrowisko mając Polmlek w środku tego wszystkiego? Jak można tak kłamać na każdy prawie temat?
Przyzwyczaił się pan do ładnej wypłaty ale to już będzie ostatnia taka wypłata no chyba że pan Janek zrobi pana majstrem na budowie. Życzę panu wielkiego niepowodzenia w wyborach tak samo jak panu Jankowi bo jesteście oderwani od rzeczywistości w niebezpieczny sposób.

Grz

Zazdrość? Czy raczej brak sposobu na życie?

Trombullus

Zazdrościć bycia dziwnym koleżką co najpierw jedno mówi a potem drugie nieudolnie robi? Nie interesuje mnie ten styl walki politycznej w którym najpierw smaruje się głowę wazeliną.
Brak sposobu na życie jest raczej domeną prawie połowy urzędasów w LW. Wciśnięci koneksją trwają do emerytury wykonując czynności których w tydzień nauczyłoby się dziecko z podstawówki. Trwają tak bez polotu, ambicji i wyższych uczuć do petenta który ich karmi.

Janusz

Nieważne co zrobią.. Jest źle. Typowa postawa.. Z pewnością nie obywatela Polski

Trombullus

Ty dobrze że do pracy przychodził… Nie uważam że urzędnik wykonujący statutowe cele jednostki zasługuje na więcej niż wypłata za pracę do której został postawiony. Żeby zasłużyć na laury trzeba zrobić więcej niż minimum.

Gość

API czy plakaty kandydatów na radnych Pana Burmistrza nie muszą posiadać informacji o tym z jakich środków zostało to sfinansowane? Oprócz okręgów 9,13,14 i 15 nie widzę takich zapisów na plakatach

Grz

Stronniczy artykuł… Jak cała ta RNL

gosc1

4 wersy artykule o obecnym Burmistrzu;) U pozostałych dwóch kandydatów po 12 i 11 wersów , znamienne….

Api

Myślę, że to odpowiednia proporcja na potrzeby relacji. Burmistrz ma tubę propagandową w postaci lidzbarskiej. Druga sprawa, jego program wyborczy na sesji uroczystej był prezentowany i praktycznie każdym innym miejscu. Pozostali kandydaci takiej szansy nie mają.

xxx

Lidzbarczanie pl też mają reklamę w lidzbarskiej tak jak i pan kandydat od Starosty. Program wyborczy pozostałych kandydatów prezentowany jest również na ulotkach w internecie.Ale wiemy to mój dom i tu panują pewne reguły… Można nazwać obecnego łgarzem, zaś o innych nie wspomnieć że to pirat drogowy( link do artykułu?), członek PO, czy tez kandydat PiS !

Pytanie

O jaki lokal tu jest pytanie ? Chodzi o ten co jest tam teraz Play ? Czy o jakiś inny ? I co z nim jest nie tak ? Bo zdziwiło mnie to pytanie,

Justyna
Pytanie

115 tyś za ten lokal wraz z częścią gruntu ? I kupił go Pan, który jest Pełnomocnikiem wyborczym KWW Jacka Wiśniowskiego ? aha…

I dlaczego w wykazie jest „przeznaczonych do sprzedaży na rzecz najemców”. Przecież ten Pan nie był najemcą tego lokalu 😐

Realista

Byłem na tej debacie, jeśli można ją tak nazwać. W mojej ocenie powinna być przede wszystkim bezpośrednia debata między kandydatami, zadawanie pytań i odpowiedzi. Jednego się obecny burmistrz nauczył, trzeba mu to przyznać,a mianowicie kłamać. I robi to doskonale, kłamie i nawet oko mu nie mruknie. Pytanie ” dlaczego warto było na Pana zagłosować w 2014 …..” było moje. W odpowiedzi burmistrz kłamał non stop, średnio inteligentny człowiek wie że głównym powodem dla którego Pan Wiśniowski dostał spoleczny mandat była obietnica rozbicia dotychczasowego układu. Nawet o tym nie wspomniał. Może i Pan Wajs był gburem (to nie moja opinia) ale w pozyskiwaniu środków unijnych obecny burmistrz do pięt mu nie dorasta. To całkowicie nieudolny człowiek w tym zakresie. Dodatkowych moich pytań moderator nie zacytował, widocznie mu nie pasowały. A były one następujące 1) kto w UM jest autorem i pisze Uchwały procedowane przez RM 2) jaką stawka za 1 roboczogodzinę… Czytaj więcej »

krzysztof

obiettynie…..zdecydowanie debatę wygrywa Burmistrz.. pozostali to jak uczniowie przy tablicy….pomysł z debata bardzo trafiony. Dom Kultury jest lepszym obiektem na tego typu imprezy

jan

Moim skromnym zdaniem nikt nie wygrał debaty i nie chciał wygrać, ale drogi Krzysztofie, robisz niedźwiedzią przysługę burmistrzowi. Swoją drogą najwięcej wątków i konkretów poruszył p.Litwin np. pomocy społecznej ( bardzo podoba mi się pomysł połączenia ABK i PGK, a z oszczędności pobudować ” dom samotnej matki”.Z opłatami za wodę ma 100 % rację ! Widzi w swoich działaniach drugiego człowieka. To prawda z tym wyrzuconym panem , który po wypadku samochodowym nie dawał sobie rady.Bez względu na wynik i pańskie prognozy ja mam swojego kandydata, właśnie od wczoraj.Nie jestem sympatykiem żadnej partii, ale mieszkańcem LW i zależy mi na konkretnych działaniach i oby mieszkańcom żyło się lepiej, a nie z najdroższą wodą w województwie.