Gru 122017
 

Ekipa PO-PSL-PiS przecina wstęgę

Tzw. oficjalne otwarcie lidzbarskiego bulwaru odbyło się we wtorek o g. 15.00. Czemu wybrano akurat termin w środku tygodnia oraz tak wczesna godzinę? – pytano się na oficjalnym profilu FB urzędu miasta.  Odpowiedzi na to proste pytanie jednak nie było. Wyjaśnienie tej zagadki okazało się banalne. Jeden z przybyłych ze stolicy województwa gości z rozbrajającą szczerością wyjaśnił, iż Marszałek Gustaw Brzezin nie miał innych wolnych terminów, a już na pewno nie w sobotnie popołudnie, jak sugerowali Lidzbarczanie. Okazało się więc, iż dzisiejsza samorządowa hucpa podporządkowana był jednemu człowiekowi, a nie gospodarzom tego miasta czyli jego mieszkańcom. Za kilka zdjęć z działaczami PSL i PO i ich poplecznikami, Burmistrz potraktował swoich wyborców przedmiotowo.

Kolejną kwestią  budzącą mieszane uczucia była oprawa muzyczna, zdaje się trafiająca w gust niektórym samorządowcom. Szczególny przedświąteczny czas, tak bliski Polakom, umilały kolędy śpiewane po Ukraińsku. Wielu Lidzbarczan poczuło się nieco dziwnie.

Po co więc ten bulwar i wydane kilka milionów złotych? Nikt nie śmie zadać tego prostego pytania. Wystarczy spojrzeć na budynki komunalne przylegające do bulwaru. Rozsypują się ze starości, a mieszkający w nich ludzie wypatrują kolejnego pęknięcia na ścianie. Za to jaki widok z okna!

Smaczkiem, a zarazem symbolem jakości pracy naszego Burmistrza erudyty niech będą kosztowne tablice informacyjne, tak pieczołowicie zainstalowane na bulwarze. Lidzbarczanie oraz turyści dowiadują się z nich np., że nieopodal nas jest „Górowo Iławieckie”. O literówkach i innych błędach na tychże tablicach pisać nie będę. Chętnie dowiemy się, kto zapłaci za to niechlujstwo i czy ze własnej kieszeni. Dalszą część niech opowiedzą zdjęcia.

 Posted by at 10:28 pm

Dodaj komentarz

44 komentarzy do "Bulwar oficjalnie otwarty"

Powiadom o
2000

Łofca durniuf
6 miesięcy 23 dni temu

Wziąć tych pseudowłodarzy wysłać na Ukrainę na marsz Banderowców i niech tam zaśpiewają kolędy ale po POLSKU. 🙂

krzysztof
6 miesięcy 27 dni temu

Wybory w PiS wygrał Pan Leszek Sierputowicz …No podziekowac dla pana Harhaja i poparcia pana Warota

krzysztof
7 miesięcy 1 dzień temu

a jakie wyniki PiS w Lidzbarku po wyborach

Harcerz
7 miesięcy 13 godzin temu

Wygrał podobno Pan Leszek Sierputowicz .
Z tego tytułu należą się gratulacje z okazji wygrania wyborów w PiS .
Gratulacje oczywiście należy składać na ręce Starosty i innych znamienitych członków PO i WNMO .
Puki co mogą wierzyć ,że nie ma zagrożenia co do sprawowania władzy przez notabli , których wybrali ,
a tym samym nie ma zagrożenia dla stanowisk które piastują.
Musi się pojawić jakaś trzecia siła , wolna grupa, ruch oddolny niezależnych osób to może się coś zmieni ,
oczywiście nie na lepsze dla sprawujących władzę , a dla tych co aktualnie wchodzą w dorosłe życie.
Zbyt wiele popsuto , aby to można było szybko naprawić.

krzysztof
6 miesięcy 29 dni temu

to frakcja Warota przegrywa…teraz starosta za przyzwoleniem idzie do PiS i startuje z poparciem PiS-u na Burmistrza

Elefant
7 miesięcy 18 godzin temu

Etam PiS, wybory w PO się odbyły. Do Zarządu weszli podobno Bartkowie Buczynski i Zdanowicz . Miasto mówi że któryś z nich na burmiszcza się szykuje.

Rydz
7 miesięcy 4 dni temu

W weekend wybory w powiatowym Pisie, twarzą ich ma być nadal L.Sierputowicz. koalicjant J.Harhaja i PO. Gratulujemy PiSowi.

krzysztof
7 miesięcy 3 dni temu

PiS.?….w Lidzbarku to chyba PO… wszystkie niezalezne inicjatywy przez obie partie bojkotowane,..Bez wsparcia,……dla nich liczy kasa,i stoliki,Ruski pomnik stoi,,,nie ma nowych ulic Dmowskiego, kard.Hlonda ,kard.Hozjusza…zapomniano o wykletych itp…awszystko bojkotuje PiS…tzw.nowa poprawnoscpolityczna

Myszcz
7 miesięcy 3 dni temu

Gratulujemy Staroście wyboru Sierputowicza na szefa pisu w powiecie.

szlak
7 miesięcy 2 dni temu

Jeśli to prawda to znowu PiS tu przegra. A PO srancy się hahają…Haha Czy nikt w wojewódzkich władzach PiS tego nie widzi?

krzysztof
6 miesięcy 27 dni temu

Wybory w PiS wygrał Pan Leszek Sierputowicz …No podziekowac dla pana Harhaja i poparcia pana Warota

Mieszkaniec
7 miesięcy 3 dni temu

Parodia PiS-u zdaje się nie mieć końca. Dobra zmiana sterowana przez PO. Może trzeba powiadomić Jarosława, jak jego pobratymcy szmacą się bez reszty.

cojes
7 miesięcy 4 dni temu

To skandal z tym L.S. Coś muszą z tym zrobić.

A.B.
7 miesięcy 4 dni temu

Tylko nowe inwestycje powodują rozwój miasta – cieszmy się z piękniejącego miasta.
Od nas zależy by Bulwar nie popadał w ruinę. „Organ nie używany – zanika”.
Jak Polacy wstydzą się śpiewać swoich kolęd, wyręczają nas w tym Niemcy i Ukraińcy.
W życiu, jak w przyrodzie, nie ma próżni.

kolędy i pastorałki
7 miesięcy 4 dni temu

My się nie wstydzimy. My się boimy.

A.B.
7 miesięcy 4 dni temu

…..może ktoś odważny, zorganizuje śpiewanie kolęd i pieśni patriotycznych na którymś placu miasta?

krzysztof
7 miesięcy 5 dni temu

Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela suwerenność nam odbiera ..

Trombullus
7 miesięcy 5 dni temu

Kolędy po ukraińsku… Czy nie za dużo tu ukraińskości jak na tak małe miasto? Przecież tu jest Polska a Ukraińców to znamy z wiadomych czasów a nawet teraz jak Polska wysunęła pomocna dłoń to ja gryzą. Takim śpiewaniem kolęd i przyśpiewek na wiejskich festynach sami Ukraińcy prowadza do sytuacji kiedy to wszystkim zbrzydną do reszty. Po Lidzbarku zasuwają latem z cerkwi kobitki poprzebierane w kwieciste bluzki o zrypanych kolorach czy też bezmyślna młodzież z kozackimi kogutkami na głowach. Oni nawet nie wiedzą że noszą na głowie to samo co kozacy którzy wyżynali i palili polskie wioski.
Miasto zalała fala ukraińskich pracowników Polmleku to jeszcze ta celebracja OBCEJ kultury w naszej małej społeczności. Mało że to obciach to jeszcze niesie za sobą niebezpieczeństwa zaburzenia równowagi kulturowej i powstania ognisk nacjonalizmu po obu stronach.
Czy to zasługa lokalnej władzy i jej pochodzenia etnicznego? Może wypadałoby pomyśleć kogo się wybiera na ważne urzędy.

krzysztof
7 miesięcy 5 dni temu

tzw..poprawnosc polityczna..

Harcerz
7 miesięcy 5 dni temu

Od lat okopali się na stanowiskach samorządowych we wojsku i w policji i innych służbach mundurowych .
Przy desygnowaniu na stanowiska ważną rolą jest pochodzenie etniczne , a nie umiejętności . Tak więc popierają tylko „swoich”
mając za nic nas Polaków ( no chyba ,że nie ma wyjścia) i są w tym bardzo konsekwentni .
Po przemianach ustrojowych w 89 r jakoś nagle zaczęli się ujawniać, a co niektórzy nawet przechrzcili widząc na horyzoncie
korzyści finansowe przy znalezieniu pracy. Będąc w towarzystwie Polaków potrafią rozmawiać między sobą po ukraiński
co uważam za wielki nie takt , a właściwie przejaw chamstwa . Jest wśród nich grupa porządnych i prawych ludzi ,
których znam osobiście , ale jest też grupa tak zwanych liderów „wychowywanych w nienawiści do Polaków „.
Kolega wżenił się w taką rodzinę jak posłuchał co się „po wódce” wygaduje o Polakach to przestał chodzić na imprezy ” rodzinne”.
Tak sytuacja jest przykra i jak się nie zmieni to mogą wystąpić silne podziały w społeczeństwie .
Na samorządowcach spoczywa obowiązek szacunku dla każdej kultury pokazując odmienność kulturową i etniczną ludności tu zamieszkałej , a nie obnoszenie się kulturą tylko im znaną i popieraną.

Trombullus
7 miesięcy 4 dni temu

Heh… U ludzi pochodzenia Ukraińskiego nigdy w głowie nie świta pytanie- „Czy ja się nadaję?” U nich myśli są krótkie i wyrażają się prostymi skrótami myślowymi- ” chce”, ja muszę”. Dodając do tego ich wrodzoną zajadłość w ślepym dążeniu do celu i ukryte poczucie małej wartości z powodu braku w historii wielkich postaci co by nazywali siebie Ukraińcami to mamy niezłą mieszankę wybuchową. Oni ogólnie nie mają historii, bo jak można zawłaszczać historię ludów zamieszkujących tamte tereny w przeszłości? Nie oszukujmy się, Ukrainę stworzył ich największy kat- Józef Stalin a zbłaźnił koleżka Hitlera bandera.

central
7 miesięcy 4 dni temu

Swięta Racja Harcerzu! Najwyższy czas się zjednoczyć i skończyć to U.rozpasanie na Naszej Polskiej Warmii. Najbliższe wybory dają taką szansę. Czy ją wykorzystamy? Czy może ICH jest już tu więcej?

Darek
7 miesięcy 5 dni temu

cytat „zw. oficjalne otwarcie lidzbarskiego bulwaru odbyło się we wtorek o g. 15.00. Czemu wybrano akurat termin w środku tygodnia oraz tak wczesna godzinę? – pytano się na oficjalnym profilu FB urzędu miasta.”
Tak, ja również pytałem oficjalnie na FB, cóż odpowiedź ogólnie dostępna potwierdza moje przypuszczenia, Czy mnie mierzi śpiewanie kolęd po ukraińsku – nie, skoro „polcy i polacy” nie chcą śpiewać po polsku to czemu nie, kolęda jest kolędą , pierwsza była po niemiecku.
Reasumując:
termin i godzina otwarcia – Fatalna decyzja ( już wiem, dopasowanie czasowe oficjeli )
projekt zagospodarowania – fantastyczny ( pamiętam chaszcze , meneli z winem i ciemność )

gość
7 miesięcy 4 dni temu

Darku piszesz, że (…) projekt zagospodarowania – fantastyczny…”- też tak myślę. ciekawa jestem czy tak samo powiem za jakiś czas, gdy trzeba będzie płacić na jego utrzymanie w należytym porządku. Czy będą na to pieniądze. Skąd moje obawy? Po tym co moje oczy ujrzały po odebraniu prac w Parku Uzdrowiskowym nad Symsarną. A poza tym jakość wykonania …….

bramka
7 miesięcy 5 dni temu

A przemówienia były? Czy pierwsze po niemiecku i ukraińsku nastepne?. A „polcy” , skąd się wzięli

krzysztof
7 miesięcy 5 dni temu

Niby cacy,,a za kilka lat zobaczymy SYF……ja stary mieszkaniec miasta pamietam jak cudownie patrzeli miastowi po_ Banku Miast_..i TVP , i gazety .wszyscy przyjechali…..po czasie wszyscy zapomnieli o parku.,amfiteatrze w drugim parku . przyroda zrobi swoje….tylko po co ,,kasa na inne cele potrzebna

Darek
7 miesięcy 5 dni temu

Krzysztofie pierdol.sz, Bank Miast i TVP, kuźwa o jakich czasach piszesz, sam pałą dostałem od Czerwińskiego że do kajaka się dobrałem na fosie 🙂 nie porównuj, unia to nie Brat z ZSRR, Unia dała ale i patrzy , co rok raport i sprawozdanie do wglądu,

krzysztof
7 miesięcy 5 dni temu

Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela suwerenność nam odbiera”

krzysztof
7 miesięcy 5 dni temu

wczoraj Moskwa. dzis Bruksela….troche oleju wlej w w globus

Trombullus
7 miesięcy 5 dni temu

To prawda że będąc w UE nie mamy pełnej suwerenności i decyzyjności. Teraz jest z lekka lepiej ale za rządów PO to nasz rząd był dosłownie agendą Bundestagu.

JMT
7 miesięcy 4 dni temu

Teraz jest tak samo, z tą różnicą że PiS umiejętnie stwarza pozory tzw. wstawania z kolan czy buntu wobec UE.

Trombullus
7 miesięcy 4 dni temu

Gdyby wybory wygrało PO to już byś z wymuszonej ciekawości szukał Koranu w języku polskim.

JMT
7 miesięcy 4 dni temu

Twierdzisz więc, że islamizacji Polskie dokonać miała by garstka najgłupszych muzułmanów, którzy nie uciekli razem z całą resztą już pierwszej nocy do Niemiec? Mamy obecnie znacznie poważniejsze problemy niż kilka czy nawet kilkadziesiąt tysięcy wyznawców religii pokoju. Poza tym gdyby UE chciała naprawdę nam ich wcisnąć to PiS i tak by nie miał nic do gadania, póki co bardziej opłaca im się odbijać piłeczkę grożąc jakimiś tam sankcjami.

Trombullus
7 miesięcy 2 dni temu

Twierdzę że gdyby wybory wygrało PO, pierwsi muzułmanie pojawiliby się w ekspresowym tempie, po czym pani Kopacz zakontraktowałaby dużo, dużo większe ilości. Idąc tropem służalczości PO wobec Merkel, zapewne zapomogi dla uchodźców wynosiłyby tyle samo co w Niemczech. Przecież już przed przegranymi wyborami zasiłek całościowy z dodatkami na naukę języka itp. wynosił dwa razy tyle co zasiłek dla bezrobotnych.

xyz
7 miesięcy 6 dni temu

Burmistrz potraktował swoich niektórych wyborców przedmiotowo ?każdemu z jego wyborców nie dogodzisz terminem. Bulwar jest po to np. by można było spedzić (aktywnie lub w spokoju ) w pięknym miejscu swój wolny czas. Symbolem pracy burmistrza są dwie literówki na tablicach informacyjnych? które to zostaną zaraz poprawione. Szkoda tylko, że niektóre „wybrane ” budynki są na zdjęciu, nie ma tez na zdjęciach kilkudziesięciu dzieci i młodzieży bawiących się na placu zabaw. Słabe argumenty socjotechniczne .

bałałajka
7 miesięcy 6 dni temu

Można by domniemywać, że mniejszość polska już nie przychodzi na takie imprezy …i stąd ta muzyka

po prostu nikt
7 miesięcy 6 dni temu

To jest miś na miarę naszych możliwości , ty wiesz , co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom :patrzcie , to nasze , przez nas wykonane , i to nie jest nasze ostatnie słowo …

Mieszkaniec
7 miesięcy 6 dni temu

Ten Miś będzie pokazywany za nasze pieniądze w niemieckiej prasie zwanej GL. Sukces murowany.

ale po co ?
7 miesięcy 6 dni temu

Szkoda, że artykuł traktujący o otwarciu bulwaru nie napisałeś takim samym językiem, jak ten o wizycie Dudy w Jezioranach… http://www.naszlidzbark.pl/hyde-park/o-wizycie-prezydenta-w-jezioranach/
To tak, jakbym czytał dwa artykuły dwóch różnych dziennikarzy -np. braci Kurskich…No i te podpisy pod zdjęciami… W którym kierunku dryfuje ten portal? A może po której stronie on się już znalazł?

Swoją drogą Miasto coś zyskało, choć to „coś” jest jedną wielką niedoróbką. Po pierwsze brak skutecznego odwodnienia. Ciekawe, jak będą wyglądały alejki po zimie? Ciekawe, kiedy wróci tu ekipa budowlana w celu zakończenia tejże inwestycji, bo zauważyłem, że kilka elementów ustawionych jest prowizorycznie (choćby barierki po drugiej stronie Łyny). Ktoś „operatywny” wyciągnie je cichaczem i mamy już problem.
Podejrzewam, że ta inwestycja i remonty pobliskich budynków, to projekty z zupełnie innej puli pieniędzy… Inne projekty. Inwestycja i remont to dwa różne światy.
Pozdrawiam

API
7 miesięcy 6 dni temu

Pisała ta sama osoba, jednak czas jaki poświęca na pisanie i sama ranga imprezy nie były warte głębszej relacji. Pan Burmistrz na dobre zbratał się z poprzednią ekipą, aż żal patrzeć co to się dzieje.

Ziom
7 miesięcy 6 dni temu

O ile wzrok mnie nie myli to jest Sierputowicz z Pisu

kurator
7 miesięcy 6 dni temu

Co się dzieje?

gość
7 miesięcy 6 dni temu

Impreza zgrana z terminem by nie było(bratania) tych lokalnych parlamentarzystów PO, mieli głosowanie w sejmie nad votum zaufania.

seker
7 miesięcy 6 dni temu

no tak, lepiej bratać się z PSLem 🙂

wpDiscuz