Cze 042017
 

Trwają prace przy zagospodarowaniu brzegów rzeki Łyny.

Trwają prace przy budowie nabrzeża rzeki Łyny od mostu przy ul. Olsztyńskiej, aż do mostu przy ul. Kopernika. Powstać ma tutaj bulwar spacerowy oraz kompleksowy zespół rekreacyjno-wypoczynkowy m.in. altanki, mały amfiteatr, ścieżki edukacyjne, siłownia plenerowa, ciągi piesze i rowerowe, boiska do gry w bule, szachy, miejsce na ogniska, a nawet toaleta stacjonarna. Przetarg na tę wielką inwestycję wygrała firma „TECHNOMEL” Kazimierz Kozieł z Lidzbarka Warmińskiego. Wykonanie prac przez firmę pana Kozieła, uszczupli kieszenie podatników o 5 171 806 zł.

 

 

Polmlek zrzuca ścieki do rzeki Łyny 4 czerwca 2017 r.

Wątpliwą atrakcją dla wypoczywających będzie podziwianie różnorakich substancji chemicznych płynących rzeką Łyną. Początek bulwaru ma miejsce tuż za mostem przy ul. Olsztyńskiej, a więc nie więcej niż 150m od słynnej już rury, którą firma Polmlek odprowadza ścieki wprost do rzeki. Nawet dzisiaj tj. 4 czerwca 2017 r. dziwnie pachnąca substancja uatrakcyjniała wędkarzom relaks nad rzeką. Proceder ten trwa od lat, wiedzą o nim władze miasta, jednak ich działanie aby przeciwstawić się truciu rzeki i pośrednio mieszkańców miasta niestety jest pozoranckie.

 Posted by at 2:42 pm

Dodaj komentarz

9 komentarzy do "Budują bulwar spacerowy przy kanale ściekowym"

Powiadom o
2000

Tuhaj-bej
5 miesięcy 11 dni temu

Zawsze można nazwać takie inwestycje i podłączyć pod „uzdrowiskowe inhalacje” produktami poprodukcyjnymi. . Świadomi obywatele wiedzą, że tego rodzaju inwestycje niczego nie dają mieszkańcom, oprócz czegoś dla tzw. oka. Taki „miś” poparty przez kilka instytucji. Nie powoduje to rozwoju miasta i wzrostu liczby mieszkańców. Od dawna wiadomo ,że władza nie miała i nie ma pomysłu na rzeczywisty rozwój swojej małej ojczyzny. Z reguły tego rodzaju realizowane pomysły, robią za punkt w ulotce wyborczej. ” Patrzcie co żeśmy dla Was zrobili „. No cóż wydaliście pieniądze podatników na głupoty i żadne tego rodzaju działanie nie wpływa na lepsze życie mieszkańców, a jedynie wpływa na lepsze samopoczucie samorządowców.

obywatel
5 miesięcy 12 dni temu

30 października 2016r marszałek województwa podpisał z przedstawicielami Stowarzyszenia „Polskie Miasta Cittaslow” porozumienie rozpoczynające realizację w regionie programu rewitalizacji miast „dobrej jakości życia”. Działania rekomendowane przez czternaście miejscowości sieci mają przede wszystkim rozwiązywać społeczne problemy tych miast i pozytywnie wpływać na komfort życia mieszkańców.
Budżet programu przekracza 51 mln euro. Pełna nazwa dokumentu to „Ponadlokalny program rewitalizacji sieci miast Cittaslow Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Przedsięwzięcia dotyczą czternastu miast sieci, tj. Barczewa, Biskupca, Bisztynka, Dobrego Miasta, Gołdapi, Górowa Iławeckiego, Lidzbarka Warmińskiego, Lubawy, Nidzicy, Nowego Miasta Lubawskiego, Olsztynka, Pasymia, Reszla oraz Rynu.Celem Programu jest skoordynowana i kompleksowa rewitalizacja miast wchodzących w skład sieci tak, aby zachowując swój unikalnych charakter i walory, mogły jednocześnie oferować mieszkańcom lepsze warunki życia. Planowane na najbliższe lata działania doprowadzą m.in. do: przywrócenia funkcji społecznych, gospodarczych i kulturalnych zdegradowanych obszarów miejskich, adaptacji istniejącej zabudowy i odnowy zabytków, a także przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu oraz aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych.” Planowane działania nazwane ” dobrą jakością życia ” mają doprowadzić do m.in. odnowy zabytków . Właśnie macie obraz tego jak za wasze zaciągnięte KREDYTY odnowiono budynki , bo sieć tak sobie życzy . Oczywiście wszystko odbywa się pod
” nakazem ” ABK . A może by tak miasto dołożyło się do odnowy tych budynków a nie tylko obarczało KREDYTAMI mieszkańców , które będą spłacać dzieci i wnuki .?

gościówa
5 miesięcy 11 dni temu

A „miasto” to niby kto? Nie mieszkańcy?

asdfghjkl
5 miesięcy 11 dni temu

to czemu miasto nie przyłączyło się do termomodernizacji os. Astronomów- tylko mieszkańcy płacą kredyty

Greg
5 miesięcy 12 dni temu

Tę piankę zbiera później oczyszczalnia na Dantyszka i potem jest git

obywatel
5 miesięcy 12 dni temu

” Atrakcja ” o której tutaj mowa to jeden z efektów tzw. ” uzdrowiska ” . Każdy kto chciałby zobaczyć jego granice może sprawdzić na stronie UM . Zauważcie , że miasto zaczyna dzielić się pod względem estetyki na dwa różne ” światy ” . Czekam tylko kiedy odgrodzą jedną część miasta wielkim murem lub bramkami jak na autostradach . Za rok mamy wybory , więc trzeba dobrze się zastanowić nad wyborem samorządowców .

Trombullus
5 miesięcy 12 dni temu

Z pewnością w tym miejscu Łynę przykryje się plandeką i puści wierzchem czystą wodę, bez piany

gość
5 miesięcy 13 dni temu

Skoro przystąpiono do tej inwestycji, to zapewne zbadano wszelkie zagrożenia i podjęto środki zaradcze. Kto by topił w „błocie” pieniądze publiczne w niepewnych warunkach i narażał siebie na niesławę a mieszkańców na zbędne wydatki.

Radny
5 miesięcy 13 dni temu

Z pewnością właśnie tak było 😉

wpDiscuz