Sie 122017
 

Zdjęcie z lwhis.pl w 2016 r.

Niebawem rozpoczną się 38 Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry. W tym roku impreza ta będzie wyjątkowo kameralna, bowiem żadna stacja nie będzie jej transmitowała. Rok temu TVP1 (tradycyjny partner LWHiS) nie był zainteresowany transmisją. W tej sytuacji Burmistrz wynajął komercyjny Polsat, nie zważając na wielokrotnie wyższe koszty transmisji prywatnego nadawcy. Dotychczas Lidzbarczanie, ze swoich podatków dopłacali do LWHiS średnio 170 tys zł (TVP1), rok temu musieliśmy dopłacić ponad 500 tys zł! O horrendalnych kosztach ubiegłorocznej imprezy pisaliśmy w maju „Kosztowne biesiadowanie…” zwracając uwagę na niski poziom imprezy niewspółmierny z wydatkami na jego organizację.

W tym roku transmisji nie będzie ze względu na oszczędności w budżecie miasta. Jak pisze Burmistrz  „ze względu na inne ważne wydatki oraz prowadzenie polityki oszczędnościowej w LDK. Związane jest to także z prowadzonymi inwestycjami m.in na Amfiteatrze i Bulwarze„. Miasto własnymi siłami będzie nagrywało imprezę, ale transmisji na żywo nie będzie ze względu na umowy licencyjne z wykonawcami – dodaje Burmistrz.

Brak transmisji w ogólnopolskiej TV to pierwszy krok do całkowitej likwidacji LWHiS. Zdaniem obserwatorów, od wielu lat poziom imprezy systematycznie spadał. Być może jej wskrzeszenie możliwe będzie w zupełnie innej formule, a organizacją zajmą się osoby związane z kulturą, a nie urzędnicy.

 Posted by at 5:52 pm

Dodaj komentarz

11 komentarzy do "38 LWHiS bez telewizji"

Powiadom o
2000

gość
10 miesięcy 29 dni temu

500tys za kilkadziesiąt minut przerwanych reklamami, konkursami i beznadziejnymi piosenkami? do tego skecze które się powtarzają kilka razy w roku na różnych imprezach. zdarzają się wyjątki kiedy imprezę prowadzi neonówka lub smile ale brakuje improwizacji – wszystko musi się zmieścić w czasie. kiedyś kabaretony trwały kilka godzin – pamiętam jeden który trwał chyba do 2-ej w nocy i warto było go obejrzeć w całości.
jedyną alternatywą jest wynajęcie jakiejś ekipy do filmowania i wrzucenie całości np na youtube. dodatkowo kabarety mogłyby się reklamować dołączając wizytówki do nagrania. no i bez limitu czasu, bez pośpiechu

Atram
11 miesięcy 19 godzin temu

Pamiętam jak były transmisje na telebimie w amfiteatrze, albo jak impreza przeniosła się z zamku to bilety stojące były po dyszkę. To było jakieś 15 lat temu, kiedy jeszcze nie można było wszystkiego znaleźć w internecie, a i skecze były po prostu zabawne. Na pewno było z nich mniej polityki.

Ktoś
11 miesięcy 5 dni temu

Nie ma co się cieszyć – fajny festiwal z fajną historią, który jako jedyny z tego typu wydarzeń daje milowy krok w tył przez organizacyjne błędy z ubiegłego roku.

Krzysztof
11 miesięcy 6 dni temu

satyry mamy tyle,ze i tvn i polsatow w Lidzbarku nie trzeba,,,,,,

gosc
11 miesięcy 6 dni temu

WIeksze zainteresowanie będzie, jak powstanie amfiteatr, bilety w końcu pójdą w dół, co przyciągnie w końcu lokalnych mieszkańców !
Mamy przesyt kabaretów na polskiej scenie, większość skeczów praktycznie mozna obejrzeć w tv, internecie.
Jestem ciekaw czym TVP argumentowała 2 lata temu swoją odmowną decyzję ?

Adam
11 miesięcy 6 dni temu

Poczekajmy aż wyremintują amfiteatr to wtedy ruszy większe zainteresowanie. Więcej miejsc, pewnie bilety będą tańsze to więcej osób się skusi. Teraz przechodzimy przez mały kryzys bo nie mamy dobrego miejsca. Ja uważam, że kabarety to jest nasza tradycja w końcu już tyle czasu trwają.

wpDiscuz