Mar 222020
 

Ul. Wysokiej Bramy fot. Google maps

Pomimo apeli władz i służb sanitarnych o niewychodzenie bez potrzeby z domu, sytuacja w Lidzbarku Warmińskim jest daleka od doskonałości. Ludzie pomimo kilkunastu kwarantann w okolicy zdają się nie przejmować zagrożeniem. Niektórzy potrafią nawet wulgarnymi słowami obrażać personel sklepów nakłaniający do skorzystania z płynu odkażającego przy wejściu.

Brak elementarnej wiedzy o przenoszeniu się patogenu powoduje że niektóre osoby potrafią powiedzieć że rano odkażały dłonie i to im wystarczy. Nie zawsze są zachowywane odstępy pomiędzy klientami w kolejce w wręcz niekiedy klienci pchają się prosto w twarz personelowi sklepów. Czy takie zachowanie nie jest proszeniem się o nieszczęście?

 

 

SKLEPY

Wiele osób nie potrafi zrozumieć że wystarczy jedna osoba zarażona, która zrobi sobie przemarsz po lidzbarskich sklepach wyłącza te sklepy z obiegu na przynajmniej 2 tygodnie. Pracownicy sklepów trafiają na kwarantannę a klienci którzy korzystali z tego sklepu mają wielką zagadkę, czy dotykali tych samych przedmiotów co zarażony. Sprzedawcy zauważają też w sklepach coraz więcej osób z okolicy, których nie widziały latami. Czy jest możliwe że nie na wszystkie osoby powracające z zagranicy została nałożona
kwarantanna?

 

REMONT Z KORONAWIRUSEM

Markety budowlane, sklepy z wyposażeniem wnętrz i armaturą odwiedza coraz więcej ludzi, którzy mają wolne z powodu prewencji w rozprzestrzenianiu się wirusa. Ludzie przechadzają się po sklepach i dotykają towar nie mając świadomości że nie jest to lokalny sklep z pieczywem, gdzie zaopatruje się lokalna społeczność i że sklepy z branży remontowej odwiedzają ludzie z całej Polski, tak więc istniej dużo większe ryzyko zarażenia. Ja wiem że niektórym się nudzi lub chcą wykorzystać wolne na zaległe sprawy, niestety remont może być ostatnią rzeczą którą w życiu zrobicie.

 

PODSUMOWANIE

Biorąc pod uwagę okres wylęgania wirusa który wynosi bezobjawowo dwa tygodnie w Lidzbarku Warmińskim nie będzie pierwszego pojedynczego przypadku zakażenia. Beztroska mieszkańców powoduje iż jestem wręcz pewny że będzie to od razu kilkanaście przypadków. Lidzbark jest małym miastem i kontakty międzyludzkie są skumulowane na małej powierzchni co sprawia że każdy styka się dziennie z dużą liczbą innych osób. Lidzbark jest też miastem emerytów, niejednokrotnie dość schorowanych, którzy mogą nie przetrwać walki w wirusem. Pamiętajmy że większość dochodów naszych lokalnych firm jest z emerytur tych właśnie emerytów. Czy miasto przetrwa bez podstawy dochodów? Szanujmy się nawzajem i pomimo że czujemy się zdrowymi osobnikami, nie narażajmy na śmierć siebie i ludzi, którzy są niezbędni w naszej małej społeczności.

 

 

 

 

 Posted by at 6:18 pm

87
Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o
Urzędnik

Czy ktoś zwraca uwagę co wyprawia wielmożny władca LW? Olał wszystkich na wczorajszej sesji. Zakpił sobie z pracowników, mieszkańców i przytakujących mu radnych. Zwołał sesję, na której sam się nie pojawił. Obrzydliwe zachowanie. Ten człowiek ma gdzieś pracowników, karząc im pracować podczas epidemii, podając środki do dezynfekcji własnej produkcji ze spirytusu. Brak odpowiedzialności, minimalnej inteligencji i poszanowania do drugiego człowieka. Ohyda….

Krycha

Równość to rzecz obca panu burmistrzowi. Praca zdalna dla żony kumpla po fachu do żaden problem. Reszta niech się naraża.

Xyz

Cały nasz „Pinokio”. Jak kandydował na stołek burmistrza obiecywał wiele. Ludzie mu uwierzyli, ja tez. Ale niestety okazał sie człowiekiem niewiarygodnym, nie godnym zaufania.jego fałszywy uśmiech i wymuszone przez zęby -dzień dobry, nic nie znacza, bynajmniej dla mnie. Powiem tak, wiecej na tego człowieka nie zagłosuje.

krzysztof

nudy ,,nudu…..więc moze dobra książka .?…i oto zaczynam czytać Sienkiewicza…Rozdział I
Rok 1647 był to dziwny rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia.,,,..W Warszawie widywano też nad miastem mogiłę i krzyż ognisty w obłokach; odprawiano więc posty i dawano jałmużny, gdyż niektórzy twierdzili, że zaraza spadnie na kraj i wygubi rodzaj ludzki. Nareszcie zima nastała tak lekka, że najstarsi ludzie nie pamiętali podobnej.W południowych województwach lody nie popętały wcale wód, które podsycane topniejącym każdego ranka śniegiem wystąpiły z łożysk i pozalewały brzegi. Padały częste deszcze……..

namarginesie

W cieniu walki z koronawirusem, nasz sejmik wojewódzki(jeszcze przed ogłoszeniem epidemii) uchwalił strategię rozwoju województwa 2030. Jest tam wiele o stwarzaniu „dobrego klimatu” dla imigrantów, związków partnerskich i osób lgbt. Jak tylko minie pandemia na ulice województwa wyjdą kolorowe korowody par partnerskich, przyjadą parady chłopców w stringach, a w galeriach takich jak np. „dobro” w Olsztynie POjawią się kolejne obrazoburcze wystawy. Może też powstaną amatorskie teatrzyki wystawiające „sztuki” w rodzaju „klątwy”. Pewnie POpłyną też pieniążki na ulżenie doli imigrantów ze wschodu, którzy zostali tu siłą sprowadzeni do wykonywania niewolniczej pracy(…)I to wszystko dzięki koalicji PSL-PO w sejmiku. Kto z Lidzbarka nas tam reprezentuje? No kto?
http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/region/7144-jak-w-sejmiku-dyskutowano-nad-idea-klasy-kreatywnej-w-strategii-rozwoju-regionu-kafelek-najnowsze-slajd.html
– warto przeczytać choć trochę długie.

janek

imigrantów ??!, nam wystarczy swoich z całym szacunkiem do drugiego człowieka, mogę pomóc wspierając ich tam na miejscu, ale w dobie koronavirusa to duży problem. Te nacje inaczej podchodzą do problemu, są mało zdyscyplinowani, uświadomieni , więc ….! szkoda gadać, a jak ktoś chce wyjść za kogoś o tych samych skłonnościach itd. nie ma problemu, niech wyjedzie, weźmie ślub i najlepiej niech tam zamieszka, zastanawiam się kogo może wychować 2 ojców, albo 2 mamy, być może 3 i 4. A parady miłości , to… niech sobie w tych stringach chodzą po lasach będzie bardziej romantycznie jak na ulicach.

Piotr

O co chodzi z tą kolejką do Banku Millennium?? dają tam coś za darmo, że takie kolejki:)?? Kiedy nie jadę i chce tam zajść to nie mogę bo kolejka. W innych bankach nie ma takich kolejek. Co się w ogóle tam dzieję?? Wie ktoś może??

janek

moim zdaniem wszystko można przez internet dzisiaj załatwić, ewentualnie jakieś wyjątkowe sprawy, a tu kolejka chyba zwana paniką, można poplotkować, coś załapać,czymś poczęstować, ludzie – opanujcie się…

Piotr

Rozumiem, że starsi ludzie mają problemy z internetem itd. myślałem, że to kolejka do bankomatu, ale oni stoją bodajże do Pani do okienka no chyba wyciągają wszystkie oszczędności bo innego pomysłu po co stoją to nie mam. Boją się chyba, że im kasa z kont zniknie.

.....

Może seniorzy zakładają konta bankowe, bo na tacę będzie można płacić tylko kartą…

bogda

Ludzie likwidują konta bo przez 3 tygodnie nie mogą pobrać swoich emerytur lub Ci co nie mieli kart do bankomatu, to składają wnioski o kartę bo zaraz w sklepach nie będą przyjmować gotówki w związku z pandemią, a to bank nieczynny był tydzień, zmniejszone godz. otwarcia, później kiedy nie przyjdą, to kolejka od godz. już 7-mej i zanim otworzą bank, to wydłuża się do samej Bramy więc rezygnują. czynne tylko 1 okienko. Tragedia !

Piotr

Nieee 😉 to jest jakiś absurd chyba z tymi emeryturami, że nie mogą ich pobrać 😉 I że gotówki nie będą przyjmować kolejny absurd 😉 ale, że jedna Pani tylko w okienku to rzeczywiście tragedia taki bank, a pracowników nie mają???

bogda

Od 05.03.2020 nie mogłam pobrać emerytury ( a karty nie posiadam) co nie przyszłam do banku, to było pełno ludzi. Potem bank był nieczynny aż w środę stałam 2,5 godziny i pobrałam emeryturę żeby zrobić opłaty. W sklepach też trzeba najpierw zapytać czy przyjmują gotówkę ? Zależy od kierownictwa sklepu, zaraz będą honorować tylko karty ponieważ jedna i ta sama osoba ma w ręku nasz zakupiony towar i pieniądze, gdzie aż roi się od wirusa.

Adam

Ludzie robiący zakupy w biedronce to istna patologia. Przychodzą i wydzierają się na biedne kasjerki bo tylko jedna/dwie kasy otwarte. Muszą stać i czekać. To po co przyłażą na te zakupy po jedną rzecz.. jak źle to nie przychodź. A nie krzyczą na dziewczyny. Niech się cieszą, że otwarte bo mógłby by zamknąć i mieć spokój! Ogarnijcie się ludzie!!

Janusz

Powinni wpuszczać tylko w krawatach!!!
https://www.youtube.com/watch?v=7sLiAebWM7U

ktos

A jakim problemem jest wyrobienie i posiadanie karty?
Teraz do 100pln zwiększono kwotę, jaką można zapłacić zbliżeniowo, a więc zupełnie bezpiecznie i bezproblemowo. Chyba łatwiej jest wyciągnąć kartę, zbliżyć do terminala i schować ją.
No, ale są tacy, którzy zawsze chcą mieć pod górkę by móc narzekać.

Basia

masakra 21 to koszmar smog warszawska i centrum

Trombullus

Dlaczego Straż Miejska jeździła dziś z megafonem zamiast weryfikować przechodniów i lepić mandaty za zakaz opuszczania domów? Sam osobiście wracając z pracy widziałem kilka skupisk ludzi po 3-4 osoby. Jeżeli prawo nie jest przestrzegane staje się martwym prawem. A w tym akurat wypadku martwe prawo to martwi ludzie.

obywatel

Co ty się tak wyrywasz z tym karaniem? Pamiętaj ,że ludzie mają różne ważne sprawy , nie tylko tak jak ty koryto i telewizor.

Trombullus

Umówmy się za miesiąc, ty napiszesz ten sam komentarz i dodasz jakież to ważne sprawy załatwiłeś ile osób zaraziłeś i ile z tego powodu zmarło. OK?

obywatel

Zluzuj gacie chłopie , nawet nie wiesz , jakie ludzie mogą mieć problemy .Ale widzę , że ty tego nie ogarniesz ,szkoda mojego czasu na tłumaczenie . I nie uważaj się za takiego wielkiego trombulusa , bo wielką to masz tylko trombę …

Trombullus

A więc luźny gościu. Przez takich jak ty luzaków z własnymi bardzo ważnymi sprawami we Włoszech mamy sytuację jaką mamy. A jeżeli chodzi o prawdziwe problemy to są dopiero przed nami wszystkimi- dzięki takim patałachom jak ty.

Prawda

Trombek, schowaj swoje „mądrości” do kieszeni. Falę zakażeń siedzenie w domu opóźni, może ograniczy, ale nie zatrzyma. Tu i tak zadziałają prawa natury. Zobaczymy jednak jakim skutkiem skończy się fala bankructw i powszechne bezrobocie.

obywatel

Raczej nie będę z tobą dyskutował , bo zaczynasz sprowadzać mnie do swojego poziomu ,a doświadczenie masz o niebo większe…więc bez problemu mnie pokonasz.

Trombullus

Nie ma potrzeby cie pokonywać, widzę że jesteś wyjątkowo aspołeczny, nie dbasz o innych tylko o siebie i swoje sprawy.Ty się już sam pokonałeś ale jeszcze o tym nie wiesz w ferworze pielęgnowania własnego ego. Z mojej strony życzę ci dużo szczęścia, bo z takim podejściem będzie ci bardzo potrzebne.

Mieszkaniec

Jak cię będą ubierali czarni panowie do trumny to nie tylko zluzują gacie, ale również wymienią na czyściejsze lub nowe. Nawet „trombę” przypudrują, żeby lepiej wyglądała. Niestety do wielu nie dociera jak jest poważna sytuacja. Mimo wszystko życzę dużo zdrowia i ogarnięcia wielu spraw bez bezmyślnego wychodzenia z domu.

obywatel

Najbardziej to boję się tej odmiany koronowirusa , która atakuje mózgi. A widać , że u nas już jest.

Ryszard

On nie ogarnia takich spraw, Ty nie ogarniasz zasad pisowni i interpunkcji. Nikt nie jest perfekcyjny.

Minister

Dobre to Rysiu było. Kulturalnie i grzecznie.
https://www.youtube.com/watch?v=cdTkpmCPY4M

Tomasz

Mam nadzieję, Trombullusie, że nie przyłączyłeś się do tych ogromnych (dziwi brak reakcji służb) 3- czy 4-osobowych skupisk ludzi. Gdybyś się przyłączył to rozrosłoby się to do ogromnych skupisk 4-,5-, a może nawet 6-osobowych. To prawdziwy dramat, dobrze, że zwracasz na to uwagę. Dobrze, że są ludzie tak odpowiedzialni, ludzie, którzy nie boją się o tym napisać. To martwe prawo i martwi ludzie, powiem więcej, zwłoki na ulicach, leżące wszędzie trupy, to przeraża. Megafon trzeba zamienić na karabin, najlepiej maszynowy.

Kij

Brawo Panie Burmistrzu, wysyłamy straż Miejska na kontrole czym palimy. A problemy z koronawirusem to ma się gdzieś, gospodarka i mieszkańcy tracący prace tez. Brawo, może jeszcze jeden projekt unijny na ławeczkę i chwalmy się. Brawooo

Adam

Bardzo dobrze, że straż miejska będzie kontrować. Wieczorem to masakra na podwórku. Całe miasto w smogu przez co płuca zniszczone! Jak widać burmistrz coś działa z konorawirusem dziś policja jeździła z hasłem aby siedzieć w domu. Interwencje były. a co do firm niestety tutaj burmistrz za dużo do gadania nie ma. Prywata. Jakby Tobie weszli na podwórko i coś kazali, na bank nie było by zgody na nic. Bo to moje. Firmy ratują się na własną rękę albo z pomocą państwa. Niestety takie nastały czasy i każdy ma jakieś straty.

janek

to nie czas na takie komentarze, nikt tu nie jest winny, trzeba przeczekać, cały świat płacze, trzeba też wierzyć , że będzie dobrze, zrób 10 wdechów, pomoże, pozdrawiam. Lidzbark bezpieczny i oby tak zostało, też możesz coś zrobić dla innych.

Wpwp

Smród z 10 domków na Astronomów wczoraj rano (z którego dokładnie- niestety nie wiem), syf na całe największe w Lidzbarku osiedle; niemal całkowity brak widoczności do czasu zerwania się wiatru- gonić wiesniaków palących czymkolwiek- po to te kontrole! Przydałaby sie też kontrola samochodow a’la vw passat b3, ktorych wlaściciele wywalają ogromne wory ze śmieciami do śmietników spółdzielni- potrzebne kamery ze spółdzielni.

Lidzbarczanin

Wszystkim, w tym trudnym czasie przesyłam pozytywne (dobre) wibracje 🙂 Tym co urodzili się w latach 70. i na początku lat 80. i chodzili do Kina, Heavenu, Dragonu, uważam, że pojawi się uśmiech na twarzy 😉 i nie tylko 😉 Pozdrowienia Trzymajcie się Ciepło 😉
https://www.youtube.com/watch?v=-FAuT9fTK3w&list=PLWCSaFBRC9CI2wywcp3iKbi3rC2JEy1Om&index=67

obywatel

I wracają królowie zmywaka z podkulonymi ogonami , narażać własne rodziny .Jakie to bohaterskie ,zaiste….

Mieszkaniec

Wracają również pobierający minimalne wynagrodzenie, narzekający na złych szefów, na wysokie podatki itp. Jeśli poprosicie ich o wskazanie na mapie Polski gdzie leży jakaś miejscowość – nie wiedzą. Natomiast chętnie opublikują swoje zdjęcia z Teneryfy czy innego modnego miejsca. Nie mam nic przeciwko zwiedzaniu świata, ale proszę nie jęczcie, że nie macie pieniędzy na powrót, że państwo powinno sfinansować Wasze powroty, że musicie poddać się kwarantannie. Kiedy zaczęło się robić „gorąco” trzeba było podjąć decyzję o pozostaniu w kraju, nawet za cenę utraty wpłaconej wcześniej gotówki.

janek

wrócili i 120 000 w kwarantannie , a słupki w górę. Najsmutniejsze, że jeszcze niektórzy wyjeżdżali jak koronavirus już szalał, tak było, nawet ci ze znajomością tematów medycznych.Smutne, ale prawdziwe i mamy co mamy…

Kobieta

Dokładnie. Wiedząc, mając informacje płynące ze wszystkich mediów, że jest zagrożenie, po prostu sobie jeździli, latali. Teraz płacz? Serio? Może jestem suką, może i tak ale nie żal mi tych ludzi. Żal mi natomiast osób postronnych, zupełnie niewinnych, które siłą rzeczy miały z nimi kontakt i teraz mimo tego, że część z nich była ostrożna, są narażeni.

Kyle XY

Widoczne mają potężne braki w wiedzy medycznej, a nas leczą.
Smutne. Zdrowia życzę wszystkim.

Trombullus

Mam nadzieję że od środy sprzedawcy „rzeczy zbędnych do codziennego życia”, będą informowali służby o włóczeniu się po sklepach. Mam też nadzieję że do każdego „remontu z koronawirusem” będzie doliczone te 5 tys. przynajmniej z raz.

Czarne chmury

Pozwolę sobie zauważyć pewną rzecz… Włodarze postawili los naszego miasta na jedną kartę – na turystykę. Hotele, restaurację oraz inne obiekty usługowe, gdzie pracują setki ludzi… Czy wy zdajecie sobie sprawę, że w obecnej sytuacji z koronawirusem turystyka ucierpi najbardziej? Przez kolejne lata wpływy z turystyki będą z dużym prawdopodobieństwem marginalne. Co dalej? Do tej pory z miasta uciekali głównie młodzi ludzie,którzy nie mieli tu perspektyw… teraz będzie jeszcze gorzej.

janek

wrócili…

Wpwp

Dzięki pijakom wysiadającym w parkach i babciom co chwilę wyłażących do sklepu lub po klatkach schodowych do innych znajomych mam mieć zakaz wyjścia w wolnym czasie za miasto, gdzie uciekam od ludzi (w stronę Koniewa lub starego wiaduktu). Za to nie ma zakazu szlajania się z pieskiem czy chodzenia do kościółka. Paranoja. Brawo rząd!

Miejscowy pijaczek

Ooo Przepraszam to ja nie mogę kulturalnie na ławeczce pół literka zrobić, a Ty na Koniewo możesz??

Wpwp

Oczywiście rozumiem żart. Jednak nie do końca mi do śmiechu. Bardziej widzę nieudolne pseudodzialania tzw. rządu. Jedyne co w wypadku duzej śmiertelności moze pomóc to zaopatrzyc wszystkich na miesiąc w żywność i środki higieny. Zamknąć wszystkich bezwzględnie w domach z wyjątkiem służb odpowiadajacych za media i bezpieczeństwo oraz zabezpieczyć ich jak lekarzy. A takie cyrki jakie funduje ten quasirząd z szeregiem niewytłumaczalnych wyjątków jak Kościół, pieski itd. – nie mam słów. Spacer w oddaleniu od innych jest praktycznie całkowicie bezpieczny w przeciwieństwie do 5 osób w kościele czy zwożenia turystów marcowych.

Miejscowy pijaczek

Miło mnie zaskoczyłeś z tym zrozumieniem żartu;-) Myślałem, że zaraz zostanę zjechany równo na wysokości podłogi heh. Tak już na poważnie osobiście uważam, że jak udasz się na spacer, gdzie tam chcesz to chyba jeszcze takiej tragedii nie będzie. Także myjmy dokładnie ręce, zachowujmy spokój i miejmy nadzieje, ze wszystko będzie dobrze 🙂

abc

Mówicie tu o ludziach chodzących po mieście, a może warto pogadać o tym co będzie się działo jak przedsiębiorcy bedą zwalniać pracowników. Czy miasto gotowe jest na ulgi dla przedsiębiorców? za pare miesięcy większość mieszkańców zostanie bez pracy i nie będzie stać ich na podstawowe produkty. Panie Burmistrzu (Przedsiębiorco – bo tak się Pan nazwał ) jakie plany pomocowe przedsiębiorcom i mieszkańcom ?

Edek z krainy kredek

Udaj się do Pana Protasa, Pana Harhaja, Pana Cieslińskiego. Oni zawsze i wszędzie dla regionu służą pomocą. Pomogą i teraz w dobie kryzysu. Także nie trać czasu pędź prędko.

Januszex

Ja to z kolei mam parobków, którzy na mnie robią, których to pozyskałem z Punktu Uzyskiwania Parobków w Naszym Ukochanym Urzędzie, ale teraz jak jest wirus muszę niestety przeprowadzić cięcia w wypłatach z 1000 netto na 500 netto. No i może czas pracy skrócę z 12 godzin do 10 hmm…ale już w sobotę to trzeba przyjść do pracy. Za dużo tego dobrego to też nie dobrze bo mi się parobki rozbrykają.

gość

Tak to jest, gdy wszystko postawiono na jedną kartę – na turystykę. Nie na przemysł, nie na nowe technologie tylko na turystykę i usługi.

Julek

Ja bym wydłużyłten czas pracy z 12h na 14h

januszexy
Termit

Już zaczęły się zwolnienia ze sklepów meblowych

Termit 2

W których sklepach?? Bo jeszcze mam wyrko do odebrania w jednym sklepiku;-)

Termit

Na Piłsudskiego

Termit 2

Dzięki Termit za odpowiedź 😉

janek

tylko wczoraj granicę przekroczyło 30000 stęsknionych swojego kraju i słupki w górę…

Xyz

No i zaraz nasi szanowni rządzący będą się cieszyć, ilu to rodaków powróciło do kraju. Czyli życie w naszym kraju polepszylo się. Praca dla każdego, ulgi w niektórych płatnościach. Żyć nie umierac

Tadeusz

Najlepiej jest w lotto 2 m kwadratowe a w środku 8 osób grających w keno 🙂

he he

I co drugi z wyziewem alkoholowym 😉

Tak było
Miras

Ludzie srajo w gacie po całości ostatnio jak pijąc wodę zahłysnełem się stado Januszy zaczeło się patrzeć mimo iż widzieli, że zrobiłem się czerwony i woda poleciała mi z ust zaczeli spiepszać jakby do nich strzelali.

Boguś

Musisz malutkie łyczki Miras brać. Po co od razu takie duże łynie? Ja to kulturalnie NA RAZ małpeczkę wódeczki robię 200 ml na ławeczce i nie dopuszczam do zachłyśnięć.

mieszkaniec LW

Ja byłem świadkiem sytuacji kiedy pani ekspedientka z Biedronki beztrosko kaszlała sobie w dłonie, po czym dalej rozładowywała towar na półki. Po zwróceniu uwagi żeby kasłała w zgięcie łokcia, obruszyła się, że przecież klienci też kaszlą w dłonie. Dopiero na prośbę klientki zmieniła rękawiczki na nowe. Najsmutniejsze jest to., że razem z innym pracownikiem sklepu robiła sobie jaja z epidemii, kaszleli sobie wesoło dookoła teatralnie, a śmiechom i żartom z koronawirusa nie było końca. Ręce opadają.

Plebs

Się nie dziwie takie panie z biedronki zazwyczaj dojeżdżają z okolicznych wioch i wolą sobie pożartować (u nich nie widać zasadniczej różnicy w zachowaniu mieszkańców, rowerami jeżdżą, wódkę pod sklepem piją, o koniowriusie nie słyszeli) z czegoś co do zarzygania jest męczone 600 coś osób zarażonych 1 zmarła chyba bardziej, że chorowała na inne schorzenia niż jakiś koniowirus a druga to chyba ją ten makaron i papier do du przygniótł. A u ruskich całkiem na 140 milionowy kraj jakaś tam jedna osoba też dla tego że na HIV-a chorowała podobno. Te zalecane a nie OBOWIĄZKOWE dla wszystkich obywateli kwarantanny to żenada one nic nie dają mają nam wywołać poczucie świadomości, że są podjęte jakieś tam kroki.

Babcia

Przyjdź człowieku popracuj pogadamy. Nie oceniaj ludzi. Cały dzień cholera słuchać Waszych żali i problemów. O drożdży nie ma o maki brak a gdzie papier. Usiądź i słuchaj jak Cię wyzywają bo kolejka bo cena nie pasuje. Idź tam gdzie nie ma kolejek. Nikt nikogo nie zmusza gdzie ma pójść. Bo to jest śmieszne. Wy jesteście śmieszni ludzie. Ilu z Was zakłada rękawiczki? Teraz wszyscy a wcześniej? Grzebiecie łapami w bułkach i odkładacie. Wybieracie produkty z tyłu lub z dołu jakby były ze złota.O bo data inna co miesiąc nie jecie? To po co te zapasy? Co warzyw nie myjesz? A może opakowania jecie ? Nie pasuje???? To po co lecisz do biedronki???

Pola

W Bartoszycach jest podobnie. Osoby które wróciły w ostatnim czasie z zagranicy lub młodzież nic sobie z tego nie robią. Obawiam się że kwestia czasu a będzie sporo zachorowań wtedy będzie płacz…

Benek

Dziś za to przed bankiem kolejeczka ograniczonych umysłowo ludzi, że straż miejska interweniowała. Trzeba było straż pożarną zawiadomić i lać zimną wodą tych niedorozwojków umysłowych.

krzysztof

Mieszkam w centrum miasta Z balkonu obserwuję deptak ,.w normalnym dniu zawsze pełen wesołej młodzieży,… wczorajsza niedziela….cisza , nie widać żywego ducha. Miasto jak wymarłe

dziecko prlu

Za moich czasów też młodzieży nie było w niedziele, ale to dlatego, że spali w domach bo kaca mieli he he he 😉

Jagoda

W tej chwili chciałam zrobić zakupy w Bierze….dalam na spokój co tam się dzieje tragedia
Kasjerki proszą o trzymanie odległości i nikt nie słucha porażka Emeryt na emerycie + rodziny z dziećmi ku…wa ludzie co jest z wami nie tak???!!!

gość

Dziś w Niemczech wchodzą w życie kolejne restrykcje, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Od poniedziałku przez dwa tygodnie obowiązuje m.in. zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób.

Bożena

Jeden pracownik za ladą, drogi wykłada towar i do sklepu już nikt nie wejdzie.

Wpwp

Niczego kompletnie nie dotykam, na klatce nie oddycham nawet, a do pracy trzeba wyjść. I tak może to nie wystarczyć, szczególnie w kontekście zakupów co kilka dni, a przede wszystkim kretynów wystających na klatkach schodowych czy starej babci, która z nudów kilka razy dziennie odwiedza sąsiadkę (ona przecież nie będzie siedzieć sama, a nikogo nie zarazi). Nie chce nikogo obrazić ehh.

Adam

Mój znajomy ma aktualnie kwarantannę domową bo wrócił zagranicy. Dziś mija 4 doba a kontroli ani razu. Grzecznie siedzi w domu. Policja nie sprawdziła ani razu czy siedzi w domu. Tragedia. Więc nie dziwie się że inne osoby wychodzą z domów na miasto skoro zero sprawdzenia. Choć wiadomo każdy ma swój umysł i powinien wiedzieć, że ma siedzieć ale trafiają się bezmózgowcy i wychodzą. Policja powinna codziennie przyjeżdżać i sprawdzać czy dana osoba jest w domu o różnych porach! Widać jak ten system działa..

Andzej

Jeżdżą codziennie. Może ma aplikację z GPS i nie muszą osobiście go sprawdzać. Może kamery na sąsiada ustaw bo jak idziesz siusiu to nie masz jak kontrolować sytuacji!

Adam

Drogi Andrzeju po co te złośliwe komentarze? Pisze tylko jak jest sytuacja u niego. Nie ma żadnej aplikacji. Pozdrawiam

Matiias

Bo pan Andzej to debil i troll.

Kyle XY

Kto wie ile osób jest poddanych kwarantannie domowej w Lidzbarku i okolicach?

janek

każdy kto wrócił zagranicy + rodzina z którą się przywitał, bądź mieszka, akurat w tych działaniach słusznie postępuje Łukaszenka.

Kyle XY

Każdy to nie liczba?

Lukasz

Ja mam sąsiadkę i policja 2 razy jest dziennie na chacie

Kobieta

Ludziom trzeba podłożyć ogień pod zadek i nóż przy gardle, żeby zaczęli myśleć. Zdrowia wszystkim.

Kyle XY

To za mało. Nawet jak zaczną chorować znajomi i rodziny to też mało. Dopiero jak kilka osób umrze to może da to im do myślenia. Ale to już będzie po fakcie.