Paź 152017
 

Zdjęci jest tylko ilustracją do tekstu

Jest z naszym mieście pewna firma- tytan zatrudnienia i rotacji. Każdy o niej słyszał, każdy ma znajomą, która tam pracowała a więc i ja muszę podzielić się pewnymi ciekawostkami zasłyszanymi z kilku źródeł. Pomijając wszystkie opowieści o jej „demokratycznych” przeobrażeniach, ostatnich nagłych zmianach nazwy i wyczyny dawnej kierowniczki, chciałbym opisać w telegraficznym skrócie co usłyszałem.

Firma ta wśród byłych pracowników nazywana jest fabryką inwalidów. Podstawą zatrudnienia w tej firmie jest oczywiście grupa inwalidzka ale część pracowników przychodzi do niej w pełni zdrowia i po kilku latach staje się inwalidami, przechodzi na wyższą grupę lub definitywnie kończy przygodę z pracą z powodów zdrowotnych.

Firma ta od lat rozlicza wypłaty swoich pracowników z normy zakładowej, która przez ostatnie kilkanaście lat wzrosła o 300% i dalej rośnie. Zdawałoby się że pobierając dotacje za zatrudnienie inwalidów, jakiś organ powinien sprawować pieczę nad warunkami pracy i płacy w zakładzie, rozpytać załogę, przejrzeć papiery. Niestety, gehenna pracownic trwała i ma trwać dalej. Co gorsza niewiele z pracownic jest skłonna do szczerych opowieści z powodu strachu przed utratą pracy.

Wszyscy pamiętamy wiosenną podwyżkę płacy minimalnej. Oczywiście w tym zakładzie obiecano swoim pracownicom podwyżkę od sztuki, jak to była radość- po czym prezes wycofał się prędko z obietnic i podniósł i tak już bardzo wysoką normę dzienną. Z informacji uzyskanych ze źródeł biurowych firmy wynika iż kolejne podwyższenie minimalnej krajowej w 2018r. ma także po raz kolejny zwiększyć normę w tej firmie. Tak więc reasumując: pracownica kilkanaście lat temu musiała wykonać około 1000szt. dziennie w zeszłym roku już około 3000szt. A po nowym roku ile to miało by być 3500- 4000- 5000? Chciałbym zaznaczyć że produkcja odbywa się ciągle na tych samych maszynach i wykonywany jest ciągle ten sam produkt a pracownice zmuszone są pozostawać po godzinach lub przychodzić wcześniej żeby wyrobić chorą normę i zarobić minimalną krajową.

Firma chcąc zamaskować nadgodziny wymyśliła cwany sposób, zwalniając ochronę i rozdając karty chipowe wstępu do zakładu. Jakież było zdziwienie gdy pracownice pojawiające się około godziny 4 rano w celu nadgonienia normy zostały przejęte przez patrol ochrony, gdy w zakładzie włączył się alarm ustawiony na czas bliższy godzinom rozpoczęcia pracy. Oczywiście, incydent, alarm przestawiono a pracownice przychodzące na kilkunastogodzinną wachtę biorą już teraz same odpowiedzialność za swój czas pracy. Pracownice które nawet w ten sposób nie wyrabiają normy mają wpisywany urlop płatny na taką ilość godzin czy dni, na ile im zabrakło do normy. Jeżeli dopisywanie ma miejsce przez kilka miesięcy, pracownica jest tak przerzucana z czynności na czynność aż sama się zwalnia lub w ostateczności zostaje zwolniona z powodu nieproduktywności, spowodowanej nowymi czynnościami i równie wielkim akordem na nich.

W tym roku wymyślono jeszcze jedno źródło dochodu. Jak wiadomo firmy takie dostają duże wsparcie finansowe na osoby z I grupą inwalidzką a więc ktoś wpadł na pomysł żeby zatrudnić takich osób więcej i to bez względu na to czy spełniają wymagania czy nie. Wiadomo kasa leci a jak coś jeszcze dodatkowo zrobią to będzie podwójny zysk. Zaroiło się więc w zakładzie od osób które czasem nie wiedziały nawet gdzie są i czego się od nich oczekuje. No ale przecież kasa musi się zgadzać.

Zastanawia mnie czy firma ta brnąc coraz głębiej w absurd swojej wydumanej normy zakładowej, pomieszany ze wszystkimi złymi a czasem karalnymi zjawiskami na rynku pracy, które miały i mają tam miejsce nie kończy się na własne życzenie? Zachodzi pytanie ile można doić chudą krowę? Czy może inaczej: Jaka chuda krowa da tłuste mleko?

 

– czytelnik

 Posted by at 3:53 pm
Powiadom o
Wnikliwy

Pewien znany ( negatywnie) przedsiębiorca z Lidzbarka , powiadał… Jak robisz tak masz…
Jak ludzie godzą się na anomalie, to niech nie płaczą. Demokracja w Polsce a Polacy wciąż w średniowieczu. Chcą być niewolnikami, pracować w upodleniu, wyzysku w warunkach anomalii oraz strachu, ich wolny wybór. Nikt za nikogo niczego nie zrobi , bo bohaterom nikt nie dziękuje.

gość

Czytając -poniższe komentarze na temat Spółdzielni Inwalidów i
znając jakość pracowników/mieszkańców/ i ich podejście do firm w których pracują, mam mieszane uczucia. Do dziś brzmią mi w uszach słowa pracowników, „płać, firma bogata, za…..my na ciebie”.
Ile radości było z upadku, czy likwidacji firm.
Jak widać, nic się nie zmienia w mentalności mieszkańców, może jest to jednym z powodów nie powstawania większych firm z mieście.
Dziwne, „obróbce” podlega następna większa firma.
W/g mnie, powinna być w pierwszej kolejności przeprowadzona rozmowa z prezes lub zarządem.

Trombullus

Spoko, niech zrobią tym kobietom 10000 czepków dziennie i jeszcze niech poskładają zamiast spać- jak się zmęczą to przecież UP dostarczy nowe mięcho armatnie prezesowi. To są kobiety, matki, żony a nie niewolnice! Czy uważasz że po pracy mają leżeć i zdychać bo jutro znów trzeba do pracy? To nie średniowiecze i „galery” tylko ponoć wielki zakład w powiatowym mieście w XXI wieku. Za uczciwa pracę należy się uczciwe wynagrodzenie!
PS. Jeżeli prezes nie potrafi negocjować cen lub to się nie opłaca to niech się przebranżowią na inne wyroby, bardziej opłacalne.

gość

Pieniądze w firmie biorą się z wykrojenia i uszycia każdej sztuki czepka a nie rodzą się same
jak króliki, jak myśli większość mieszkańców.
PS. Sądzę, masz nikłą wiedzę na temat konkurencji, produkcji i cen w obecnym świecie.

Greg

Gdzie postulaty „S” z roku ’80.

Gall Anonim

Oryginały zaginęły. Pozostały nędzne podróbki.

Marcin

Cóż zamykam temat o polityce którą tutaj przypomnę nie ja rozpocząłem ale pamiętajcie, zachowanie i wasza reakcja na prawdę o lewactwie na zachodzie europy oraz o głupocie zwanej Komunizmem, wasza reakcja pokazuje wszystko.

Jeśli ktoś mówi o poczucie bezpieczeństwa w kraju komunistycznym no to nie wiele wie o syberii o zsyłkach ludności daleko na wschód.
Bezpieczeństwo faktycznie. Jeśli ktoś kto ma bardzo małe rozumowanie w temacie polityki i nie wie co nie co więcej niż nasłucha się w TVP lepiej żeby się nie wypowiadał.
Nie komentujcie tego bo zamykam temat.

Tu odsyłam was do materiału, samoistnej lektury bo po obejrzeniu kilku filmów może najpierw będzie myślenie a potem pisanie
https://www.youtube.com/watch?v=oU2QdKdLpn0&t=510s

Gall Anonim

Chłopie chyba masz kłopoty ze zrozumieniem tekstu pisanego przez trombullusa, grega i paru innych forumowiczów. Faktycznie szkoda słów.

Trombullus

Nie krzyczcie ale znów Marcinowi odpiszę. Marcinie, przesyłasz filmiki, radzisz zapoznawać się…Jestem w tym temacie już ładnych parę lat i powiem ci co najważniejsze- Odsiewaj ziarno od plew w necie bo zgłupiejesz. Te filmiki i artykuły powstają z innych źródeł, są przeważnie przekolorowane i nasączone intencją autora. Nie podpieraj się Syberią, Wołyniem, robotami w Niemczech ponieważ piszesz do ludzi których korzenie są na Kresach, lubelszczyźnie i każdego rodzina miała z tymi tematami do czynienia na żywo.
Reasumując- Jesteś młodym bardzo inteligentnym gościem, który zachłysnął się informacjami z wielu źródeł i wymyślił sobie własną historię nowoczesną Polski. Nie idź tą drogą bo zbłądzisz. Najważniejsza zawsze jest weryfikacja każdej wiadomości, którą chcesz uznać za prawdę ostateczną. Co do międzymorza to popieram na 100%

Marcin

Mam taki charakter, może i nie jestem wszystko wiedzący ale odróżniam zło od dobra, dla mnie w żadnym znaczeniu komunizm nie będzie miało nic wspólnego z dobrem, ani zachodnio lewackie dążenia do Islamizacji Europy i Multikulti..

Przede wszystkim jestem patriotą czy ktoś tego chcę czy nie i nie uważam by Polska miała iść którąś z wielu dróg, tylko stworzyć własną drogę, międzymorze to jest realne.
Zaciągam od małego wielu informacji na temat historii z różnych źródeł, nie jestem nie omylny ale też coś wiem. Interesuję się tym od małego i nie sądzę by ktoś lub coś zmieniło mój sposób rozumowania ani nie oczekuje by ktoś go zrozumiał.

Jeśli nawet w to co wierzę jest mylne to i tak nie przyznam się do tego.

Mimo tego pan u góry bardzo ciekawy komentarz pozdrawiam 🙂

Trombullus

Bo widzisz Marcin ja też chciałbym tego co napisałeś, każdy samodzielnie myślący Polak by chciał. Mało tego, wszystko przemawia za tym że tak się stanie. Biorąc pod uwagę koszty społeczne i materialne krajów przyjmujących nachodźców sytuacja ich ulegnie wielkiemu pogorszeniu stwarzając miejsce do rozwoju grupie wyszehradzkiej. Podejrzewam że już za kilka lat działka budowlana w Polsce będzie kosztowała dużo więcej niż w Niemczech, Grecji czy Włoszech. Bandytyzm, leserstwo i złodziejstwo nachodźców spowodują odpływ kapitału i firm z krajów zachodnich. Bardzo dobrze że Wojsko Polskie jest powiększane o NSR ponieważ będziemy musieli bronić naszych zdobyczy, nie przed obcą armią ale bojówkami islamskimi. Podejrzewam też że niedługo nastąpi zamknięcie granic Polski od strony Niemiec. Rząd Pis stawiając się UE jest teraz tylko podwaliną pod lepsze jutro i cały czas czekam na nowy twór polityczny, który dokona dalszych,głębszych zmian. Nie biorą mnie teksty o braku wolności w Polsce teraz, ponieważ właśnie teraz konieczne… Czytaj więcej »

youtube

Jeśli po tych filmach mam myśleć tak jak ty ,to sobie je daruje.

Greg

Pamiętam programy liberałów o tym , jak będzie super, gdy nadejdzie kompletna automatyzacja i robotyzacja. Ludzie będą pracować góra 5 godzin dziennie w nadzorze maszyn, potem nie będą musieli, system przydzieli im tzw. dochód podstawowy, by nie było rewolucji i śmierci głodowej. Jak na razie, chcąc żyć bez pułapek kredytowych należy pracować 60 i więcej godzin w tygodniu plus dojazdy. Głównie, by opłacić mieszkania, samochody i paliwo na dojazd. I to się spełnia- we Francji, Szwajcarii, Szwecji i po kolei na Zachodzie. U nas zawsze jest inaczej. Za to jesteśmy bezpieczni od imigrantów- mamy swoich psycholi na stadionach i w galeriach handlowych. Z takim systemem będzie świrów niestety więcej. Może komuś na burdelu w kraju zależy, w Niemczech Bismarck sto kilkadziesiąt lat temu pomyślał, by uchronić kraj od zamieszek wprowadził wzorcowy dla całego świata socjal. Można było nie lubić kolejek, narzekać na deficyty, ale wolnego czasu i poczucia swoistego bezpieczeństwa… Czytaj więcej »

Marcin

Teraz pozamiatam to co napisałeś, tak fajnie jest na zachodzie?
Polityka na Zachodzie opiera się o zrobaczałe LEWACTWO
To ono pomuje MULTIKULTURALIZM
To ono prowadzi do ISLAMIZACJI EUROPY

KOMUNIZMU NIE ZAPOMNISZ? Czerwone Robactwo, komunizm to choroba którą da się wyleczyć tylko kulą w łeb i każdy rozsądny człowiek o tym wie, NIE ZAPOMNISZ JAK FAJNY BYŁ KOMUNIZM?

PRZYPOMNE TO WŁASNIE TEN UWIELBIANY PRZEZ CIEBIE KOMUNIZM OKRADAŁ NASZ KRAJ 40 LAT
TO TEN KOMUNIZM W 45 ZGWAŁCIŁ PONAD MILION POLSKICH KOBIET, PONAD 2 MILIONY NIEMIECKICH KOBIET

TO CZERWONA HOŁOTA MORDOWAŁA I GWAŁCIŁA, POWIEDZ MI WPROST W OCZY ŻE KOMUNIZM JEST FAJNY A ZOBACZYSZ JAK ZA TO BEKNIESZ.

Masz przodków którzy walczyli z tą idelogią głupoty w 1920 i 39 i ty popierasz ruch który przeczynił się do śmierci 6 milionów polaków
Wstydź się.

Greg

W doopie mam nasączone niezdrowymi emocjami wpisy. Powiem ci dziecko prosto w oczy- weź 3 wdechy i ogarnij się. Raczej nie strasz mnie bo mi lekarz zabronił się śmiać- mam zajady..Niestety, nie wiem jak z twoim obyciem w świecie- owszem, „kolorowo” jest na Zachodzie, ale śmiem twierdzić, że niebezpieczniej jest w Łodzi na Retkini, Włocławku, Warszawie- Grochowie, Chorzowie, Zabrzu, Wrocławiu- Krzykach, Poznaniu- Jeżycach, Szczecinie- Niebuszewie i w wielu innych drogich sercu każdego Polaka miejscach (szczególnie w ciemnej bramie lub po meczu derbowym). Całkiem bezpiecznie jest także u nas w nocnych pociągach pospiesznych czy podmiejskich. Już odpocząłeś- pojeździj po Polsce i świecie a przestaniesz żyć małomiasteczkowością, ksenofobią, rasizmem. Świat to nie tylko kościółek w niedzielkę i wczasy raz w roku w strzeżonym kurorcie w Jebipcie oraz podniecanie się antykomunizmem- to dla mnie ma taki sens jak ja bym przystapił dziś do ruchu antykolonialnego. A propo- mój dziadek w 1956 r. pod… Czytaj więcej »

Marcin

Wizjonerów?
Koniec tematu ^^

Przypomnę tylko że to ty zacząłeś rozmawiać o polityce, w tej kwestii jednak trzeba coś wiedzieć więcej niż podaje TVP 🙂

Trombullus

Marcin, on nie napisał o wyzwalaniu i nie o tym że z nas ruskie ciągnęli co się dało! Greg napisał o tym co i ja pamiętam- o tym że było przaśnie, biednie i szaro ale ludzie byli bardziej szczęśliwi bo każdy miał to samo. Nie było zawiści, karierowiczów i takich wielkich dorobkiewiczów- ponieważ każdy kto ukradł czy w inny nielegalny sposób coś zyskał stawał zaraz i tłumaczył się z tego. Nie było chłopaku takiego stresu w życiu jak teraz i to właśnie budzi w ludziach sentyment do tych czasów. Druga sprawa że nie przeżyłeś tych czasów i jesteś pokoleniem mocno urobionym ideologicznie przez zachodnie media i naszych polityków którzy starali się i starają demonizować ten okres- podkreślając w ten sposób swoje bohaterstwo. Ja osobiście w tamtych realiach byłem szczęśliwy jako młody pracownik, czułem się bezpiecznie. Przez pierwszy rok pracy co miesiąc miałem podwyżkę, skakałem co miesiąc o jeden stopień zaszeregowania… Czytaj więcej »

Obiektywny

Trombullus ,ze tez chcialo Ci się jemu odpisywać?

Marcin

Dobrze, zacznijmy od początku, widziałem wiadro pomyj które na mnie wylano, no ale nie tylko bo były osoby które się ze mną zgodziły. No i także wpisy które całkowicie odbiegają od rzeczywistości i pomyślałem że zacznę od tych i będę je cytował. Greg „muszą być przepisy nie zmuszające pracowników do zarzynania się” Odpowiadam, tak owszem, takie przepisy istnieją nie wiem czy wiesz ale w zakładzie regularnie pojawiają się jakieś kontrole i zapewne inspekcja pracy – która się tym zajmuje jak ty określasz ” żeby pracownicy nie byli zmuszani do zarzynania się ” .. Dr Huk ” Komu jak komu ale PO i ich poplecznicy powinni siedziec cicho, w końcu to oni im płacili te głosowe pensje przez 8lat. ” Zachciało się kurwa demokracji, po za tym nie sądzę by to było odpowiednie miejsce do rozmów na temat poglądów politycznych, jeśli chcesz znać moje zdanie proszę bardzo. Demokracja płodzi partie które… Czytaj więcej »

Gall Anonim

niewolnik – «osoba poddająca się czemuś bezwolnie» – definicja SJP – https://sjp.pwn.pl/slowniki/niewolnik.html
Dobranoc

Gall Anonim

A do ciebie nic nie mam

Tris

Z własnej chciwości ? Co ty pierdolisz człowieku?

Trombullus

Ty Marcin to albo jesteś strasznie młody albo to twoja pierwsza praca. Możliwe też że swoje poglądy na życie i pracę odziedziczyłeś po rodzicach. Nie mnie to sądzić ale uważam że trochę zabłądziłeś w postrzeganiu rzeczywistości i kiedyś dopiero zobaczysz że byleś w wielkim błędzie.
W pracy poświęcasz swój czas wykonując czynności na rzecz swojego pracodawcy a umowa o pracę powinna być umową a nie narzucanym faktem.
Powiedz mi Marcin na ile wyceniasz swój czas? Ile byś chciał za to że przyjdziesz do pracy i będziesz robił co chcesz, siedział, chodził sobie ale był obecny i gotowy? Następnie odejmij to od swojej wypłaty i wtedy zobaczysz za ile wykonujesz pracę.

tris

Trumbullus w przypadku tego typa szkoda czasu na eufemizmy.

Marcin

No jestem młody, tak i to jest moja pierwsza praca, ale też jestem realistą i powiem szczerze że można gdybać co by było gdyby, ale bardziej patrzę na to jak jest a nie jak mogło by być.

Do Pana Marcina

Nazywa Pan, Panie Marcinie, chciwością chęć zapewnienia rodzinie godnego życia? W Lidzbarku rynek pracy jest ograniczony, praca wcale nie leży na ulicy i taka jest niestety prawda. Ludzie trzymają się tego, co już mają byle tylko nie zostać na lodzie. Uważa Pan, że chcą pracować po 12h na najniższą krajową, bo zamiast stawki za czepki podnosi się normę szycia? Skandalem jest, że tych ludzi się wykorzystuje i oszukuje- ludzi, którzy uczciwie pracują i płacą podatki aby leniom na socjalu było lepiej. Niech Pan się zastanowi trochę nad tym co pisze i porozmawia z ludźmi, którzy pracują w miejscach, gdzie nie ma wyzysku a szacunek do pracownika, który tak samo zapewnia byt sobie jak i prezesowi.

Marcin

Chciwość, dobra spoko ale one robią to z własnej woli a nie z tego że ktoś je wykorzystuje..
Nie mogę bardziej dosadnie wyjaśnić.
Nikt tam nawet minuty dłużej niż 8h nie musi pracować. Własna wola.

Tris

Qwa człowieku czy ty masz problemy ze zrozumieniem słowa pisanego? Jeśli nie wyrobią normy to ….a spiedalaj nie chce mi się tobie odpisywać

Marcin

Nie chce ci się, no jak brakuje argumentów to się i nie chcę 🙂
Jeśli nie wyrabiają normy to … ? To co to ktoś ich za to wywali? Masakra obudź się 🙂

Brawo na stojąco

Czyli złapały się nieszczęsne Panie w chwyt polegający na -pokażcie jaką skrajnie zapier..jąc można wyśrubować ilośc .I już mamy podstawy .Chytrze panie szefuńciu

Greg

Najnowszy wpis Marcina to jakiś żart- muszą być przepisy nie zmuszające pracowników do zarzynania się. Zakładzik do konkretnej kontroli razem z Polmlekiem. A nie wiecie- wyjaśniono, co spowodowało zatrucie wody na Astronomów? Może gospodarstwo rolne, Perła, busiarnia czy co innego? To tylko hipotezy, dziwne, że przy ujęciu wody takie rzeczy funkcjonują. Ja się nie znam, oświećta mnie.

Gall Anonim

A ja Marcina zrozumiałem i będę go bronił on pracuje swoje 8 h i spada do domu. Nie patrzy na normę. Nie znam tam warunków pracy i płacy, ale o ile mi wiadomo pracodawca musi zagwarantować minimalną krajową jeżeli norma jest niewykonana. Być może w umowach jest jakiś haczyk o którym ja nie wiem.

Gall Anonim

Może gdyby wszyscy wychodzili po 8 godzinach zarządzik by się obudził (tak przez miesiąc spróbować). Przecież są kontakty które firma musi realizować. Jak wcześniej pisałem oni mają więcej do stracenia (np: utrata rynków zbytu, kary za niezrealizowane kontrakty). Może wtedy zrozumieją że pracownika należy szanować. Ludzie Wy już nie jesteście członkami spółdzielni, gdzie wszystko było Wasze i trzeba było dbać o dobro. Jesteście tam zatrudnieni na umowę o pracę. Może oni wtedy zrozumieją że Wasza praca jest warta trochę więcej niż im się wydaje.

adam

Wszystko co piszesz jest niby ok. Tylko jak zakład będzie dokładał do najniższej to osoby takie będą zwalniane. Dla zarządu i prezesa zwisa czy kobiety będą miały pracę. Pan Marcin chyba jest jakimś lizusem lub pracujący na dobrej czynności. Kobiety pracują po godzinach bo stawka za uszycie 1000 szt danego rodzaju czepka jest niska. Gdyby była alternatywna prac dla tych pań pewnie wszystkie czynności robiłby Pan Marcin z prezesem i zarządem oraz z kierowniczką.

Gall Anonim

W tej wielkiej firmie jest 2 w zarządzie, 5 w radzie nadzorczej i 2 prokurentow. Razem 9 osób. Jeżeli działają jak nasza rada miasta to do niczego dobrego nie doprowadzą. A nagrody za działanie musza być. Może wcześniej się zastanowią ile wkładu pracy w ten fartuch sprzedany włożyli.

Gall Anonim

Dlaczego dokłada, może mniej zarobi, bo dla mnie wygląda to na razie na wyzysk kaplitalistyczny w pierwotnej formie. Ziemia obiecana jak nic.

Dr Huk

Przepraszam że nie w temacie, ale szlakk mnie trafia gdy widzę jak POwcy z naszą lokalną gazetą na czele krzyczą jak to rząd uciska biednych lekarzy rezydentow. Komu jak komu ale PO i ich poplecznicy powinni siedziec cicho, w końcu to oni im płacili te głosowe pensje przez 8lat. Proszę o komentarze forumowicze.

Gościówa

Popieram wypowiedź. Dodam że obecni są jeszcze bardziej bezczelni w lekceważeniu ludzi. W tym kraju coraz gorzej…

Marcin

Ja nigdy nie czułem się tam wyzyskiwany trochę przesolone i to bardzo, bo nikt nikomu nic nie każe a czy ktoś komuś każe jebać po 12 godzin ?NIE TO PRACA NA AKORD TYLE ILE ZROBISZ TYLE ZAROBISZ BABCIA CHWILA TO BĘDZIE ZAPIERDALAĆ I 15 GODZIN CZYLI WITAMY W POLSCE

Takie brednie jak tu widzę na prawdę… Wydawało by się dorośli ludzie…

adam

Praca na akord nie polega na oraniu w pracownika i śrubowaniu mu norm. Mam wrażenie, że ty chyba pracujesz, ale nie w tym zakładzie albo ktoś karze ci pisać takie bzdury. Pozdrawiam i życzę ci miłej pracy.

Marcin

Panie Adamie polecam się obudzić bo nie wiem w jakiej bajcie pan żyje AKORD POLEGA NA ZAPIERDALANIU
Czym szybciej pan to zrozumie tym lepiej, pracuje w tym zakładzie i nikt nigdy NIE BĘDZIE MI NIC KAZAĆ po prostu piszę tak jak to widzę a pracuje tam 5 lat i nigdy nikt mi nie kazał zostawać.
Norma wysoka ? Serio ? Ja tego nie zaprzeczam ale ja jestem realistą i nie pierdole takich bajek.
Szczerze ktoś kto tam nie pracował i nie pracuje nie powinien się wypowiada.
Bo ten czytelnik wypisał chyba takie brednie na które sam bym nie wpadł więc DUŻA FANTAZA

Gall Anonim

W twoim wykonaniu dużą fantazją jest zapierdalanie bez zastanowienia dlaczego zwiększają się normy.

Marcin

Wiele razy mówiłem, nie ma podwyżek ? No i nie będzie bo po co miały by być skoro ludzie zostają tam po 12-15 godzin i robią grubo ponad minimalną więc to nie jest tak, co ja poradzę że moher woli tyrać 15 godzin żeby mieć 200 zł więcej ?
Ludzie sami są winni sobie takiej sytuacji ja osobiście twierdze że gdyby tam każdy pracował 8 godzin i ani minuty dłużej to sytuacja była by inna, nie pisali by że tak nas wykorzystują bo tyramy jak osły tylko jak to że połowa pracowników nie daje sobie rady wyrobić normy w 8 godzin.

Nie ma to jak kobieta która zapierdala 12 godzin i narzeka że zapierdala chociaż to ona decyduje o tym czy chce, parodia..

DLACZEGO NIE WIĘKSZA SIĘ NORMA, BO LUDZIE ZAPIERDALAJĄ PO 12 GODZIN I ROBIĄ POWYŻEJ TEJ NORMY -.-

Gall Anonim

A rozumiem teraz twoje intencje. Po prostu niewolnikiem stajesz się na własne życzenie.

Koleżanka po fachu

Brawo Marcin ! Trafiłeś w sedno sprawy . Ja pracuję tu prawie 20 lat. Niegdyś byłam jedną z najbardziej wydajnych pracownic. Obecnie ledwie wyrabiam normę. Jednak nigdy nie zostawałam po godzinach i nie zostanę . Tyle lat dorabiałam ich , teraz role się odwróciły . Zobaczymy jak dalej to się potoczy.

Marcin

Widzę że zrozumiał mnie ktoś kto faktycznie wie jak jest i tam pracuje a nie ktoś kto przeczytał coś i na podstawię tego ” coś ” ocenia ludzi pracujących tam i jak to polak wie najlepiej.

Ja nigdy nie zostaje trochę się szanuje, nie będę zapieprzać by mieć 200 zł więcej trochę trzeba się szanować 🙂

Trombullus

I myślisz że po takiej wazelinie ktoś cię tam doceni. A może już docenił?

Mieszczuch

Adam widzę ,ze nie zrozumiałeś o co chodzi z tym Tytanem. Podnosi tam szefunio normy aż padną na pysk i to za najniższą krajową.

adam

Mieszczuch mój wpis był odpowiedzią dla Marcina tylko twój komentarz poszedł jak ja pisałem mój.

Mieszczuch

Marcin jakie brednie?Tosz to życie

Gall Anonim

Dobrze że pojawił się ten artykuł w Naszym Lidzbarku. Wskazuje patologie, które są powszechne w naszym mieście. Nie wzięły się one z dnia na dzień. W wypadku „inwalidów” zostały zalegalizowane w 2012 r., kiedy ówczesna spółdzielnia zmieniła się w spółkę z o.o. Skołowani członkowie zakręceni prominentnych biznesmenów zmienili formę działania zakładu. I tu należy postawić pytanie kto na tym skorzystał, bo na pewno nie obecni już pracownicy. Czytając Monitor Sądowy zastanawiałem się wtedy kto wydymał członków spółdzielni. Słowo „dymanie” powinno przylgnąć do miasta jako element charakterystczny opisywany w miejscowych przewodnikach. Dymanie przejawia się w różnych formach. Dymają urzędnicy petentów, dyma pracodawca zatrudnionych pracowników, usługodawca dyma swoich klientów. Ale też nie ma co ukrywać pracownik dyma swojego pracodawcę, kiedy się da i kiedy może. Dymanie jest w pełni akceptowane przez wszystkie grupy społeczne i dopiero eksponowane gdy ukryta patologia tocząca od lat nasze miasto nabierze kształtów przekraczających granice wytrzymałości tych dymanych.… Czytaj więcej »

Greg

Mi gość z okolicznego Media Expert powiedział, iż zarabiają mniej o połowę jaknie lepiej od tych z Gdańska, od tych z Wawy nawet dwa razy mniej. Nie chodzi o obroty- B… nie są małe- winą jest okolica- można dy…ać pracowników aż furczy!!!!!!! Kocham naszych „wsiowych” kapitalistów!

Witek

Podobnie w firmie która zajmuje się obróbką szkła w tym mieście. Normy w górę, premię w dół.

Kalafior

Witek .Napisz coś więcej bo akurat zastanawiam się czy podjąć tam pracę

Młodziak

A kto tym PANIOM każe tam pracować? WOLNY RYNEK. Teraz pracę można zmienić w ciągu godziny. Artykuł do kosza. Mentalność ciemnogrodzka rodem z PRLu.

Tris

Młodziak myślisz ,ze twoja mentalność jest akurat na czasie ?

Aleksandra

Poleciały teraz ” inwalidy ” i poleci jeszcze jeden zakład – salon fryzjerski. Trzeba nagłośnić sparwę i zgłosić do PIP’u jak traktowane są praktykantki i ich czas pracy po 9 godzin, w tym soboty OBOWIĄZKOWE, inaczej zj…..e…ba od popiepszonej szefowej!
Pracownik młodociany NIE MOŻE robić więcej, niż 8 godzin, tu ROZKAZUJĄ robić po 9 godzin ( 8 – 17 ) plus soboty. Dla naszej głupiej szefowej to za mało! Zapier… po 11 godzin! W końcu płacę wam 150zł miesięcznie!
Ps. mój chłopak DZIENNIE zarabia 120zł, a ja cały miesiąc 170zł biorę. Żenada…
Szefowa, bój się! 🙂 ANONIM!

DZIEWCZYNY! NIE DAJMY SIĘ!

Gość

„Trzeba zgłosić do PIPu”. To czemu nie zgłaszasz?

Trombullus

Jest jak mówisz, praktykanci zamiast nauki zawodu mają na dzień dobry ostrą jazdę , gdzie nie tłumaczy im się nawet co i dlaczego- tylko jazda! Moim zdaniem to takie przyzwyczajanie za młodu do pracy w obozie pracy. Rozpisują się gazety jak to Polacy gdzieś w świecie trafili do obozu pracy, przymusowego i za jedzenie a tu w Lidzbarku co druga firma zasługuje na to miano.

Tris

Powodem takich obrzydliwych zachowań jest fakt ,ze bardzo mała jest alternatywa znalezienia szybko nowego zatrudnienia. Grubasy o tym doskonale wiedzą i dlatego mogą zachowywać sie w stosunku do swoich pracownikow całkowicie bez hamulców ,często z kulturą wyniesioną z rodzinnego chlewu. Zamiast nowych miejs pracy mamy odświeżone mury obronne , najdłuższą chyba ku…a w całej Europie ścieżkę rowerową ,bulwary nad szambem ,żyć nie umierać.

Gall Anonim

Czy Ty czasem nie obrażasz trzody chlewnej? Tam często intelekt i kultura tych zwierząt przekracza poziom naszych lokalnych „byzmesmenow”.

tris

Szefie piękny samochód !…..No co ja ci mogę pracowniku powiedzieć .Pracuj ciężko ,zostawaj po godzinach , zapier…j jak wół a za jakiś czas ……………………………………………będziesz podziwiał jeszcze piękniejszy.

Gość

tris, wystarczy, że założysz własną firmę i będziesz zarabiał wyłącznie na swój samochód.

Tris

Nie potrzebuje zakładać własnej firmy bo akurat pracuje w zakładzie prywatnym gdzie wszystko jest ok . A szkoda mi jest tych kobiet pracujących i zostających po godzinach żeby dociągnąć do najniższej krajowej Czy to dziwne ,ze ktoś próbuje zrozumieć ich sytuacje? Pracy w LW dla kobiet jest bardzo mało i dlatego im poprosi współczuje.

Bogna

Tak jak napisał Tris są w LW zakłady gdzie jest okej .Tak więc te panie z Tytanu powinne rozglądnąć się za nowym zatrudnieniem.

Bogna

No tak niestety tu muszę się zgodzić ,większość tz szefów patrzy tylko siebie. Ale naszvzescie nie wszyscy.

Jaaaa

Szkoda tylko, że żadna nie wspomniała o tym, że w zakładzie mamy lekarza kardiologa i ginekologa za darmo. Wyniki krwi również są darmowe. Do tego dofinansowanie na leki i wyroby medyczne (wysokość zalezy od stopnia grupy inwalidzkiej). W którym zakładzie dopłaca się do minimalnej, jeśli pracownik nie wyrobi normy? W innych zakładach od razu lecisz na zbity pysk. Kontrole z PIP ZUS PFRON i sanepidu są non stop i nie ma żadnych zastrzeżeń. Do tego audyty wewnętrzne i zewnętrzne. Pracuję tu 3 rok i nikt nigdy nie zmuszał mnie żebym zostala po godzinach, bądź przyszła wcześniej. Normy są jakie są – w kazdej pracy trzeba zasuwac. A jeśli osoby siedzące na tej samej czynnosci kilkanascie lat dalej tej normy wyrobic nie potrafia to chyba z nimi jest coś nie tak. Rynek pracy jest duży, zapotrzebowanie na pracowników rośnie – nie podoba sie to zmien prace. Każdy przychodząc tu do pracy… Czytaj więcej »

Zbyszek

Cha, cha, cha, lekarze biorą za te wizyty z NFZ, dofinansowania na leki i wyroby są z ZUS i PFRON. Jeżeli chodzi o dopłacanie do minimalnej to kończy się niestety wywaleniem z pracy. Zamiast pisać głupoty, proponuję przykuj sobie jeszcze kulę do nogi i zmień imię na Kunta Kinte

obużony

” jeśli pracownik nie wyrobi normy? W innych zakładach od razu lecisz na zbity pysk” Czego łżesz???????????gdzie? gdzie tak jest? |Normy zapewne są u was kosmiczne i dlatego ludzie zostają po godzinach a wy myślicie ,ze jesteście tacy zaje-bi-sci biznesmeni !Wykorzystujecie tylko i wyłącznie fakt ,ze w tym rejonie jest mało pracy. Inaczej zapier-dalała bys tam pewnie juz sama.

gość

Jaaa, pytasz: ” W którym zakładzie dopłaca się do minimalnej,” . W każdym. .Nie znam od środka tego zakładu, Dyskusyjne zdają się być natomiast wasze normy, jak wynika z zamieszczonych tu komentarzy. Czy są one ustawione pod pracownika z pełną sprawnością czy jednak pod pracowników niepełnosprawnych – zatrudnionych w zakładach pracy chronionej, a takim jest wasz zakład. W tym zdaje się tkwić problem.

Pracownica

3 rok? Uuuuuuuu, długo a teraz pytanie brzmi czy na pewno pracujesz na produkcji albo kto Ci to kazał napisać? Albo czy jesteś w stanie zrozumieć, to co napisałaś.

Gościówa

Bezpłatna opieka zdrowotna czy dofinansowania dla niepełnosprawnych nie są czymś wyjątkowym, należą się każdemu obywatelowi

Tris

Ginekolog za darmo . No No ale to nie dziwi skoro tak się pracownikow (……) -słowo niecenzuralne.

efka

A ja nie narzekam na pracę i zarobki w tym zakładzie , stać mnie co drugi dzień pójść do fryzjera .

Tris

Efka gdzie byłaś jak ja zony szukałem …….

Zbyszek

A która to z biura sie odezwała?

Aśka

efka zapomniałaś dodać że musisz oddać tylko długi w salonach fryzjerskich i nie tylko

Były pracownik

Chyba ktoś tu źle przeczytał opis jak się normy nie wyrobi to urlop trzeba sprzedawać a jak się chodzi na zwolnienia to za kare rzucają na inną czynność….

Pracownica

Co niektóre z nas łudziły się nadzieją, że będzie podwyżka od nowego roku. Owszem, będzie, ale ilości tego ile trzeba uszyć, żeby wyrobić NAJNIŻSZĄ krajową, żeby nie daj Boże zakład nie musiał dopłacać a człowiek nie musiał iść na dywanik.

tris

Panie API . Jeśli Pana partia ,albo Pan we własnej osobie dojdzie do władzy w tym jak widzimy chorym przez układy, układziki mieście ,to jak pomoże Pan tym ludziom którzy potrzebują pomocy w tym obozie pracy? . Czekam na odpowiedz. (Jeśli mnie Pan przekona ,że można walczyć skutecznie z tym chorym wyzyskiem ,to obiecuje namówię minimum 100 osób żeby na Pana zagłosowali.)

Ola

Do osoby która minusuje -co w tym złego? ze jak komuś sie dzieje krzywda ,a w tym obozie pracy z pewnoscią tak jest ,ktoś próbuje pomóc -chyba ze jesteś decydentem w tej firmie i wstyd nie pozwala ci spać.

Zuzanna

To co jest tu opisane to prawda. Przykra prawda. Brakuje jeszcze wpisu jak kierowniczka o chamsku odzywa sie do pracowników. Jak furczy, warczy i wywraca oczami jak sie o cos ją pyta. Zwalniani sa ludzie chorzy na zwolnieniach lekarskich. Przeciez zatrudniani sa pracownicy z grupą inwalidzką. Koszmar.

Były pracownik

O to fakt że jeśli chodzi o kierowniczkę to nigdy nie zapomnę co powiedziała mi,długo pracowałam i kiedyś nie chodziłam na zwolnienia nawet z temperaturą pracowałam niestety ostatnie dwa lata gdy zaczęły się problemy zdrowotne i musiałam iść na zwolnienie to rzucała za karę na inną czynność gdzie słabo mi tam szło i jak nie wyrobiłam normy to nazwała mnie NIE ROBEM.Na szczęście w czas się zwolniłam psychicznie już nie wytrzymywałam……

Trombullus

Cena jednego czepka na popularnym serwisie to 2,90 a w zakładzie produkują go dwie pracownice, na dwóch czynnościach plus składacz. Produkują tych czepków około 3000 w trzy osoby, co daje nam 8700zł z trzech pracownic w jeden dzień. Pracownice mają z tego około 4%. W każdym porządnym zakładzie produkcyjnym szefa jest stać płacić 20-30 % od obrotu na rekę. Skandal i tyle w temacie.

Trombullus

Zapomniałem o kasie z dofinansowania pracy inwalidów co jeszcze bardziej przemawia za wyzyskiem. Kobietki nie dajcie się tak ładować w biały dzień, trochę odwagi, załóżcie związki zawodowe czy cokolwiek!

Tuhaj-bej

A powiadają ,że niewolnictwo się skończyło na świecie.

tris

Jakie związki zawodowe ,proszę .Ci ludzie potrzebują natychmiastowych kontroli z zewnątrz.

Zbyszek

Z pewnością ktoś wyśle linka do PIP

Madzia

Związki zawodowe były ale się rozwiały ponieważ nic nie miały do powiedzenia tak jak jest teraz utworzona rada pracownicza w której skład przeważnie wchodzą brygadzistki i również n i c nie mogą zdziałać bo ich kierowniczka szybko zamyka

Kasia

Godzina 12:00
– mamo gdzie jesteś ?
– w pracy
– masz na 14:00
– muszę pracować.
Godzina 16:00
– mamo gdzie jesteś ?
– w pracy. Podgrzej sobie wczorajszy obiad.
– przecież masz do 14:00!
Wypłata : najniższa.
Inwalidzi. Wykorzystywanie ludzi.

Monika

Brawo, coraz więcej ludzi zaczyna mówić co się dzieje w naszym mieście, niektórzy dyrektorzy, prezesi, kierownicy, traktują państwowe instytucje jak swoje własne, ale do czasu. Nie bójmy się mówić, tylko tak wszyscy mogą się dowiedzieć co dzieje się w naszym miejscu pracy.

Tuhaj- bej

http://www.kontrowersje.net/blogi/matkakurka jest tam jeszcze jeden artykuł mdlęjacej zgłodu rezydentki na tle „mustanga”. Pozdrawiam naiwnych, popierajacych głodujących z biedy lekarzy.. Nie widziałem jeszcze lekarza grzebiacego w śmietniku. Żadnego ” Judyma” też nie.
Wracając do tematu lidzbarskich obozów pracy, to głównie zawdzięczmy je władzy, bo jak wiemy poprzez pracę mozna w pewien sposób kontrolować stan, czyli niech jest tak jak jest. Niepokornych ( przypomnę tu osobę p. redaktora i serdeczne uwielbienie jego gazety internetowej przez lidzbarskich baronów- bufonów, i innych alkoholików u władzy). Tak to działa.

Tuhaj- bej
JMT

Widać partyjni towarzysze dostali instrukcje i już ruszają do boju. Żałosny jest rząd, który w tak bezczelny sposób szuka sposobu żeby zdyskredytować ludzi, którzy chcą poprawić nie tylko swoją sytuacje. Zmanipulowany propagandą niskich lotów człek nazywa innych naiwniakami, no litości, miej trochę godności Towarzyszu!

Tuhaj- bej

Faktom można zaprzeczać i proszę nie nazywać publicznie ludzi towarzyszamiskoro w swoim gronie tak mówicie do siebie, ani sugerować jakimiś wyimaginowanymi instrukcjami.
Co do manipulacji warto przejrzeć nieco informacji z różnych źródeł, no chyba, że wykracza to poza zasięg kojarzenia faktów, a jedynym argumentem jest nienawiść do partii.
cyt. JMT Żałosny jest rząd, który w tak bezczelny sposób szuka sposobu żeby zdyskredytować ludzi, którzy chcą poprawić nie tylko swoją sytuacje.
Tu kolega odjechał na peron poprawności propagandowej i łykania bez tzw. refleksji. Podejmie się kolega analizy? https://mobile.twitter.com/dabakuzu/status/917324171176300545 lub http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/popoludniowa-rozmowa/news-dyrektor-szpitala-miedzyleskiego-rezydentom-za-dodatkowy-dyz,nId,2452304
Czas już zlikwidować terroryzm grup społecznych i uprzywilejowanych. Może powinni zastrajkować młodzi inżynierowie po studiach, pracujący na praktykach w celu doskonalenia swoich umiejętności?

JMT

Nie denerwujcie się towarzyszu, wszak wiecznie ukrywać się pod płaszczykiem pseudo konserwatywno-narodowej partii nie można, tfu! socjalizm zawsze wylezie na wierzch. A co do faktów to sprawa jest prosta, PiS udaje że dba o zwykłych prostych ludzi. A więc wokół takiej a nie innej retoryki koncentruje swój elektorat, który raczej postrzega pewne grupy społeczne wyłącznie jako konowałów, złodzieji itp. Ot takie łatwe i przyjemne uproszczenie, co by nie zaprzątać sobie głowy zbędnym myśleniem. Z racji tego twoja ukochana partia nie może przystać na stawiane żądania, bo w skrócie mocno by na tym straciła wizerunkowo. Stąd rusza medialny lincz poszczególnych osób opierający się na półprawdach i manipulacjach, tutaj warto poczytać o „wakacjach” w Kurdystanie które się okazały wolontariatem, no ale o tym nie wspomnisz. Lukratywne dyżury to żart, bo dziwnym trafem nikt nie wspomniał o redukcji liczby lekarzy w trakcie takowych co przekłada się na dodatkowy natłok obowiązków, których i tak… Czytaj więcej »

Tuhaj-bej

To wszak Ty beczysz nad losem biednych młodych lekarzy, którzy chcieliby zaraniać tyle co ordynatorzy..Rozumiem ,że dla Ciebie idelną lekturą będzie gazeta wyborcza i facjata Frasyniuka, Kijowskiego czy innych czerwonych kosmopolitów na podobnych imprezach.Woletariat jest strasznie przereklamowany jak zbiórki Owsiaka synka milicjanta. Wzruszyłem się postawą p. Kasi oraz jej stwierdzeniem, iż ludzie umierają. Odkryła Amerykę. .No i nie każdy głodny biedak- lekarz rezydent może wałęsać się po USA. To na marginesie odkrywania Ameryki. Co ciekwe durni rodzice lekarze pchają w tę medyczną biedę swoje dzieci :):) cyt. JMT Lukratywne dyżury to żart, bo dziwnym trafem nikt nie wspomniał o redukcji liczby lekarzy w trakcie takowych co przekłada się na dodatkowy natłok obowiązków, których i tak było już dużo. No ale to już zostawiam każdemu do przemyślenia, czemu brakuje chętnych. Wzruszyłem się ponownie. Popyt i podaż. Niestety to żądania płacowe redukują liczbę lekarzy, gdyż sporo to kosztuje każdy szpital. http://forsal.pl/artykuly/855597,ministerstwo-ujawnilo-ile-zarabiaja-w-polsce-lekarze na-etatach.html?gclid=EAIaIQobChMI6ua3nd311gIVWImyCh1XgwVWEAAYASAAEgLHT_D_BwE… Czytaj więcej »

gościówa

Tuhaj-bej jaki tam mocny komentarz….autor tej wypociny, do której odsyłasz pojechał sobie równo, żenujące co tam wypisuje…pół-lekarz prowadzi prywatną praktykę lekarską? Kto leczy się u pół-lekarza, załatwia sprawy u pół-urzednika, strzyże włosy u pół-fryzjera, kupuje produkty wyhodowane u pół-rolnika? Bzdury panie Tuhaj-bej, zdrowia życzę, bo wkrótce pół-lekarzy zabraknie i będziesz pan znachora w lesie szukał…

Tuhaj-bej

Niestety z praktyki wiem ,że pół -lekarzy jest pełno nie tylko w L.W.. ale i Olsztynie. Przy prywatnych wizytach próbują być lekarzami. W większości na początek, obycia, kultury, wiedzy powinni pół roku praktykować i obserwować jak powinno wyglądać wizyta pacjenta u profesora i co ciekawe nikt tam nie pyta czy chcesz fakturę. Ona już leży na stole. Inny świat inna kultura. Nie łykaj wszystkiego dzieciaku, rozumiem, że jesteś podatna na ludzką niedolę, ale to nie ta grupa społeczna i obyś nie musiał sprawdzać tego wszystkiego na własnej skórze u p. Kasi za jakieś 10 lat, bo to juz nie będzie ta sama p. Kasia wolontariuszka. Myślę, że dość już tych wszystkich uprzywilejowanych pijawek ciągnących niemiłosiernie kasę z budżetu. Czas sprawdzać wyniki pracy, jak wiadomo rezydenci są dopiera na początku tej drogi. Wszystkim równo to można głowę ogolić, a nie kasę dawać. Wyniki pracy koleżanko. Przejeźdź się po jakimkolwiek cmentarzu i… Czytaj więcej »

Gościówa

O widzę na Botoksie pan był…. Z takim nastawieniem, domniemań iż po traumatycznych spotkaniach z krwiopijcami, zabójcami lekarzami to tylko panu znachor pozostał 🙂

Gościówa

Rezydentka została publicznie przeproszona za podanie informacji niezgodnych z prawdą…mustang nie był jej, ot fotka ja też taką mama zagraniczne wycieczki….to misje, gdzie pomagała jako wolontariuszka. Z ocenami trzeba ostrożnie panie Tuhaj-bej

Tuhaj-bej

Wolentariat w Las Vegas ? Daj spokój za 3 lata p. Kasia się odkuje. Jak zaczniesz jeździc po lekarzach zmienisz zdanie dzieciaku.

Gościówa

Nie jestem pańskim dzieciakiem, wypraszam sobie, a ochronę zdrowia znam od podszewki. Przeprosiny rezydentki widziałam na własne oczy na portalu społecznościowym. A do Las Vegas każdy może pojechać. Pan również.

API

Nie ma co się bać informować o nieprawidłowościach. Jak widzisz, że osoba obdarzona publicznym zaufaniem, robi przekręty to pisz do redakcji. Obowiązuje tajemnica dziennikarska, którą jak wiecie dochowuję.

Tuhaj- bej

To prawda. Władza wielokrotnie wywierała naciski na redaktora, fundując mu procesy sądowe w celu zniszczenia wolnego słowa i jego samego, a także cheć dorwania internautów piszących niepochlebnie o władzy. Istna komuna. (Oczywiście za publiczne pieniądze na procesy). . Świadczyło to o prymitywizmie rządzacych i zdaje się ,że L.W jest miastem prostych i bojaźliwych ludzi. Niestety skutkuje to wyborami ludzi nie nadajacych się do władzy, bo ich poczucie zrobienia czegoś dla społeczności jest ostatnim pragnieniem. Patrząc na osiagnięcia, stosunek do mieszkańców i poziom IQ czy kulturę osobistą to wynik jest żenujący. Podobnie jak pomysły na uzdrowienie sytuacji społecznej L.W.. Do dzi ś nie znamy wyników ekonomicznych cudu „zimnych term”. A tak miało być pięknie :):). niestety nasze prognozy na kiepskie warunki się sprawdziły.

Gościówa

Żenujący jest również poziom pańskich wypowiedzi. Aż pan kipi nienawiścią

Tuhaj-bej

W ramach lekcji netykiety.Na forach internetowych wszyscy są na „Ty”. Taki zwyczaj i nie piszemy całych zdań dużymi literami.
Nie rób za cezora nie podoba Ci się nie czytaj i nie odpowiadaj. Nie odpowiada Ci forum korzystaj z innego.Każdy na forum ma prawo do wolnej wypowiedzi. Daruj sobie indywidualne wycieczki i nie pisz, gdy nie masz nic ciekawego do powiedzenia.

Gościówa

Żenujące są pańskie poglądy, nie wnikam w sposób pisania. Forum jest również dla mnie i nie będzie mi pan wydawał poleceń w tej kwestii. To pańskie wypowiedzi nie wnoszą niczego ciekawego a w zamian są pełne nienawiści i złości.

Stachu

A To wszystko wina burmistrza? HIpokryci, manipulatorzy !

zaniepokojony

Stachu?????a tobie co?

Naszczęście tam nie pracuje

Jeśli to prawda to pan prezes powinien się ze wstydu zapaść pod ziemię! Widać ,ze podnieca go fakt wyzysku człowieka..

adam

Czytelnik napisał prawdę tylko jak to jest, że żadna z instytucji, co powinna kontrolować i wyłapywać taką patologię tego nie robi.Gdzie kontrola sprawdzająca dofinansowanie do stanowiska osoby niepełnosprawne i ile taka osoba zarabia i ile godzin musi pracować na najniższą krajową. Ja ten zakład nazywam obozem pracy bo inaczej tego nie można określić. Pan prezes niedługo pewnie przejdzie na emeryturę i to sporą i będzie miał te ryjące pracownice i zakład w d..e. A powinie ponieść odpowiedzialność za to zrobił tym zakładem.
Proponuje obecnie głodującym rezydentom aby zatrudnili się właśnie w tym naszym super obozie pracy.

Ziom

Ja słyszałem, że prezes i pani prezes już są na emeryturach, ale ile w tym prawdy to nie wiem

Gościówa

A skąd ten jad do rezydentów?

JMT

Po prostu adam mentalnie tkwi w minionej epoce przez co uważa, że lekarze/rezydenci zarabiają grube pieniądze nic nie robiąc, śmiejąc się w twarz umęczonej klasie robotniczej.

Harcerz

A nie. Wiele osób studiuje równie ciężkie kierunki i tak nie zarabiają. Służbę zdrowia można bardzo szybko naprawić.
Trzeba tylko chcieć i się nie bać. Rezydentom nie chodzi o dobro pacjentów tylko o kasę , nic więcej.
Te pierd…. o nakładach na służbę zdrowia celem zadbania o pacjentów bo będą umierali, to totalna ściema. Chcą wyjeżdżać niech wyjeżdżają , Kraj po 45 latach komunizmu i 25 latach złodziejstwa powoli się odbudowuje . Dlaczego znowu lekarze mają być grupą tak mocno uprzywilejowaną, Na to wszystko ktoś musi zarobić pieniądze dla lekarzy, nauczycieli , sędziów ,wojska, i.t.d. nie biorą się z powietrza, ltoś musi na to zarobić.

Tuhaj-bej

Zgadzam się, ale za nim wyjadą niech zwrócą 500 tys za naukę.Dość hipokryzji o biedzie lekarzy. Zresztą zawsze mogą się przebranżowić i zmienić zawód.

adam

Po prostu uważam, że każdy zaczynał przygodę w swojej pierwszej pracy nie od kokosów i uczył się tego, co potrafi teraz. Brak odpowiedzialności lekarzy za błędy. O lekarzach wiem sporo bo leczyłem się i dalej czasami muszę korzystać z nich ale głównie prywatnie bo jest szybciej i jest całkiem inna rozmowa niż na kasę chorych. Po za tym nie tkwie w innej epoce tylko jestem realistą, bo myślenie, że wpompowanie kolejnych milionów złotych uzdrowi ten chory system opieki medycznej w Polsce jest w błędzie.
Proponuję zacznij chorować i nie miej jakiejś kasy na prywatne leczenie to pogadamy.

gościówa

List czytelnika jest o lidzbarskiej firmie, skąd u Was temat rezydentów?

Tuhaj-bej

Stąd , że ktoś musi na nich zarobić . Proste nie ?

gościówa

Nie…nie proste…
Dyskusja na forum dotyczy spraw lokalnych a zbaczanie z tematu jest odciągnięciem uwagi czytelników od tego tematu. Czy masz interes w tym, aby o Inwalidach ucichło?

Gosc

Śmiało, nagłaśniać patologie,tak jak z mleczarnia!

Krzysztof

prawde gada

Barbara

To nie pierwsza i nie ostatnia firma w tym mieście. Ludzie się boją ludzie nabrali wody w usta.